şükela:  tümü | bugün
 • askerden kastım rütbeliler değil. masum erlerden bahsediyorum. hani senin benim yaptığımız askerlik varya, eskaza 16 temmuzda olsaydık seni beni de katledebilecekleri statüden bahsediyorum.
  https://www.facebook.com/…q6wm7uh3ewgcqqvygozr6bobk
  ilk defa böyle toplu gördüm ama askerlik yapmış birisi olarak içim acıdı. yazıklar olsun bu askerlere dokunanlara. allah belalarını versin.
 • izlemeye cesaret edemediğim görüntülerdir.

  yazık oldu mehmedime.
 • her seferinde her şeye lanet ettiren görüntülerdir. bir de
  (bkz: 22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi)
 • bir gerizekalının hazırladığı videodur. neden gerizekalı diyeceksiniz, boğazı kesilerek öldürüldüğü iddiasıyla fotoğrafı yayınlanan kişi taa geçen yıl ortaya çıkıp da ben askerliğimi yıllar önce yaptım, demişti. köprüde boğazı kesilerek öldürülen kimse yok, buna ısrarla kemalist teyzeler ve amcalar inanmak istemiyor ama yok amk.

  linç videosuna gelince, elbette doğru. doğru olmasına doğru da şu soruyu sormak lazım. boğaziçi köprüsü'nün üstünde tankla top atışı yapan kimdi? komutanın emriyle sivillerin üstüne ateş açan kimdi? diyeceksiniz ki askerde hiyerarşi vardır ve emirlere uymak zorundalardı. ben de size gerizekalı diyeceğim yine. birisini öldüreceğine öldürülmeyi kabullenirsin yeğdir bana göre. size göre değilse de o dayağı yersiniz yani. dünyanın neresinde olursa olsun yersiniz, kusura bakmayın.

  ha sorun polisin orada müdahale etmemesinde ve o polislere de soruşturma açılması zorunluluğu var bana göre. ancak gezi'de üstümüze fişek atan polislerin tutumuyla bunun ne farkı var anlayamıyorum? orada elindeki tek imkan fişek olduğu için hıncını öyle alırken, burada insanların üstüne şarjör boşaltanlardan bahsediyoruz. ulan kamera kayıtları olmasa size inanacağım da tarıyorlar lan insanı.

  içlerinde masum olan, silah doğrultmayan, emirlere itaatsizlik eden varsa da linç edildiyse ona üzülürüm sadece. az önce üstüne bomba atılan, silahlarla taranan bir kitlenin de daha mantıklı ve insaflı davranması bence beklenemez, kimse kusura bakmasın.
 • otopsi raporunda “vücudunda yaygın kunt travmatik lezyonlar ile kesici delici alet yaralanmasından saptanan kişinin ölümünün boyun baskısı ve ağız burun kapanmasına bağlı mekanik asflesi” yazmaktadır
 • yok haketmiş, yok boğazı kesilen asker yokmuş, yok emir komutaymış...
  ne değişik adamlar var lan bu sözlükte.

  boğazı kesilen askerin ablası söylüyor boğazının kesildiğini. hadi geç onu adli tıp boğazı kesilmiş diyor. ama yok amk işte adam müptezel napacaksın. anlamıyor.

  bizi geçin de gelecek nesil bu görüntüleri izledi mi ne düşünecek acaba askerlik hakkında?
  askerliğin o hani izzeti, şerefi, şanı, saygınlığı...
  niye bi tane fethullahçı komutanı linç edemediniz de emir alan erlere giriştiniz?
  sorarlar adama.
 • bu mehmetçik mezarda...
  adil öksüz denilen kansız firarda...
  başkanım da başkanım diyen sarayda...
  evetçiler uykuda...

  yazık bu vatana!