• akp genel başkan yardımcısı mahir ünal'ın katıldığı canlı yayında belirttiği ifadedir.

30 ağustos'un zaten bilindik bir bayram olduğunu belirten ünal şunları aktarmış:

''15 temmuz kutlamaları henüz daha 4. yılında olduğu için doğal olarak 15 temmuz kutlamalarını erteleyemezsiniz. ama bizim milli bayramlarımız zaten köklü, derin bir tarihi geleneğe yaslanıyor ama diğer taraftan 15 temmuz'u 4. senesinde kutlamamanızın toplumsal olarak başka sonuçları olur.''

video
    haber
  • adamların cumhuriyet bayramı, kurtuluş savaşı, ulusal egemenlik ve çocuk bayramı, sakarya meydan muharebesi, birinci - ikinci inönü savaşları, çanakkale savaşı , bedir-mekke savaşı yani kısacası her şeyi 15 temmuz, anlayın artık.
  • 15 temmuz benim bayramım değil.
    hiç kutlamadım.
    hiç kutlamayacağım.
    kutlayanla da ilişiğimi keserim. aile, eş dost farketmez.
    toplumsal sonuçlarını da alın bir tarafınıza yamayın sayın genel başkan yardımcısı.
    kendiniz çalın, kendiniz söyleyin, kendiniz alkışlayın.
    ama benden size hülloğ yok.
    tankın egzozuna çaput tıkayarak darbeyi (!) engelleyenler, hiçbir şeyden habersiz, emir kulu üç günlük masum askerlere işkence edip öldürenler kutlasınlar.

fetöcü editi:
    on sene önce biz bu adama ve onun badem bıyıklı, maklubeci şakirtlerine sövdüğümüzde “hoca efendi hazretleri” diye toz kondurmuyordunuz.
    hoca efendinin kucağında mart kedisi gibi sürtüne sürtüne resim çektirenlerinize bakın siz önce!
    ben fedon'cuyum. solaryumda götümü pişmiş tavuk gibi bronzlaştırıp uzo içe içe şarkı söylüyorum şu an.
    nichteees gia selines mono parseeelines...
    haddeeee uzayın şurdan. fetönüze de 15 temmuzunuza da, size de...

fetöcü editi 2.:
    adam cidden “fetöcüsün. cimer'e bildiriyorum” yazmış.
    google'a gir bir bak kimlerin kol kola resmî var feto ile. belediye başkanından valisine, ülkeyi yöneten kimler kimler fetöcüymüş. sen de biliyorsun değil mi onların kimler olduğunu? git onları bildir cimer'e götün yiyorsa.
    mal değneği kerrranacı yağuşak seni.
    fetöcüymüş. gına getirdiler ulan fetösünden de 15 temmuzundan da...
    neyi kutluyorsunuz ulan ha? kendi askerinizin tekbirlerle kafasını kesmenizi mi kutluyorsunuz? müebbet hapse attığınız dünyadan habersiz acemi erlerin mahvettiğiniz hayatlarını mı? neyi?

14 temmuz 2022 editi:
    2 yıllık entry birden patlama yapmış. bir dünya mesaj ve küfür gırla.
    küfür hadi neyse de, ama şu “fetocu” diyenlere güneşte bronzlaştırdığım fedon götümle gülüyorum gençler.
    feto'nun ayrı, feto'yu feto yapan tabakanın ayrı ayrı bir tarafına girsin bu entry. 15 sene önce de sövüyordum o badem bıyıklı şakirtlere, hala sövüyorum. aldatılmadım da, fetoş'un kucağında badem de yemedim.

o uyduruk hamaset destanlarıyla süslediğiniz 15 temmuz zamazingonuza da ayrı sokayım.
    defolup gittiğinizde esamesi bile okunmayacak o çomar hamaset hikayelerinizin.
    bir de utanmadan nick altıma “troll” diye entry girmiş akçakallar!
  • 30 ağustos zafer bayramı gündeminde tüm anadolunun tecavüzden ve soykırımdan kurtarılma hikayesi...

keşke yunan (mı) kazansaydı? anadolu da bitirilemeyen atatürk sevgisi; 30 ağustos zafer bayramı
    https://youtu.be/s6j-qevzdik
    keşke yunan mı kazansaydı? kurtuluş savaşı öncesi tüm anadolu da yaşanan, yaşanmış taciz ve soykırım olaylarını; tüm dünyada savaş zamanlarında yaşanan savaş suçlarını boğazımızda düğümlenen kelimelerle inceledik. geçmişini unutan milletler köle olarak uyanır.. iyi seyirler. #30ağustos #zaferbayramı #türklerinzaferi #bağımsızlıksavaşı #meşrusavunmahakkı
  • haklı bulduğum argüman.

19 mayıs, 30 ağustos, 23 nisan gibi türk devriminin bir kilometre taşı olan gerçek vakalar, derin izleri ve sonuçlarıyla bugünün yaratıcısı. herhangi bir "inanan"a ihtiyaç duymayan, özgül değerleriyle var olan tarihi gerçekler.

oysa 15 temmuz, kutlanmadığı anda yok. 0.
  • demiş ve şöyle devam etmiş: 15 temmuz insanlık tarihinin son 17.500 yılda gördüğü en büyük mücadeleydi. 15 temmuzdan sonra tarihin yazdığı en büyük olaylar 1. ve 2. dünya savaşlarıdır. ama 2 sini toplasan bile 15 temmuz destanının yanında sönük kalır...

not: bu entry espri içerir
  • nasıl sonuçları olur acaba çok merak ettim? hayatımda gördüğüm en mantıksız açıklamalardan biri.
  • tek sonucu unutulması olur. çünkü o günü bile toplumu ayrıştırmak için kullandılar.
  • 15 temmuzun sonu da kutlu doğum haftası gibi olacak, o da üç harflinin eski kankasının bayramıydı, hatırlarsınız.
  • noolacak kutlu doğum haftasına ne olduysa o olur.
hesabın var mı? giriş yap