şükela:  tümü | bugün
  • buz gibi gerçektir.

akp oy malzemesi olarak kullanabildiği kadar kullanacaktır tabi.

2 tane tankla, havada efekt yapan birkaç f16 ile ve yalanlarla kışla dışına çıkarılan askerlerle darbe yapılması sonucu yüzlerce insan boşuna ölmüştür.

fıkra gibi gelmiyor mu kulağa?

çok uzatmadan bir güncelleme yapayım, birisi 15 temmuz'u kurtuluş savaşımızla kıyaslıyor. biz o günleri 100 yıldır anıyoruz, 100 yıl sonra da hatırlayacağız. ben akp'den sonra derken, o adamın iddiasını baz alıp, 15 temmuz'un 100 sene sonra asla adının geçmeyeceğini söyledim, 100 sene sonra akp burada olur diyorsanız diyecek bir şeyim yok zaten, eyvallah.

ayrıca, fetöcü, terörist, postal yalayıcısı ithamlarınız sığ ve acınası.
  • gün ve yaşananlar pek çok kişinin hatırından kolay silinmez; ancak her 15 temmuz'da ortalığı panayır yerine çevirme gereksizliği kalmayacaktır. dünkü vaziyete baktım da "aga bu nedir?" demekten kendimi alamadım.

bakmayın bugünkü goygoya. üstünden bir 50 yıl geçtiğinde bugün talat aydemir ismini bilen kaç kişi varsa o kadar kişi 15 temmuza bir değer atfedecek.
  • konu 15 temmuz ya da 15 ağustos değil ki. elbet bir gün 15 temmuz da sıradan bir gün sayılır ve öylesine geçer gider.

15 temmuz insanlara bilinçlerini tazeleme fırsatı verdi. ben 2016 yılı itibariyle bir seferberlik olsa kimsenin desteklemeyeceğini, herkesin bi bahaneyle yurtdışına kaçmaya gayret edeceğini, el elde baş başta kalacağımızı sanıyordum. bizi bir güzel mezhep mezhep ayırdıklarını, fraksiyonladıklarını, en yekpare gözüken muhafazakar kesimde bile zilyon tane birbirine düşman topluluk olduğunu sanıyordum. allah korusun yarın öbür gün kurtuluş savaşına benzer bi durum yaşansa, kimse eline silah almaz diyordum.

tiyatro ya da değil, lakin tiyatro olsa dahi acil bir durumda kenetlenebiliyormuşuz. eğitimli ve silahlı askerlere karşı insanları pantolon-gömlek sokağa çıkarabilen psikoloji ya da cevher her ne ise, tam olarak yitirilmemiş.

15 temmuz ne ki, elbet unutulur. lakin sorarım size ömer halisdemir gibiler hiç unutulur mu.
  • 15 temmuz, akp'den sonra ya da akp devam ederken hiç önemli değil her türlü unutulacağı gerçeğini haykıran başlık.

15 temmuz'un unutulması kaçınılmazdır. neden ?
    tarihte hiçbir olay, destan,savaş,zafer günleri vs.. halka zorla kutlandırılmaya çalışılmamıştır, ilan edilmiştir halk devlet büyükleri ile hiç bir zorlama baskı vs.. olmadan bir bütünlük içerisinde kutlanmıştır. halka dikte edilmemiştir, abartılı yayınlarla halkın beynine zorla sokma yarışına giren medya hiç olmamıştır. devlet dairelerinde çalışan kişilere törenlere katılması mecbur kılınmamıştır.
    şöyle düşünelim, bir akp'li ya da bir chp'li hangisine sorarsak soralım 30 ağustos'tan şüphe ederler mi? ya da 30 ağustos zafer bayramı hakkında kötü düşüncelere sahip midirler? istisnalar her iki partiden çıkacak olsa da araştırma yapılsa 90% 'ın üzerinde bir oran ile 30 ağustos ile ilgili "şüphesiz zaferdir" cevabı çıkacağından eminim. işte böyle bir şey efsane, destan, zafer dediğin. yoksa bugün çıkıp bir araştırma yapsan, soru da şu olsa "15 temmuz'un bir destan olduğuna inanıyor musunuz?" cevabın en az 70% hayır olacağını hangimiz tahmin etmiyoruz ki? kıssadan hisse 15 temmuz'da saf vatan sevgisi ile sokaklara çıkan ve hayatını yitiren bütün cengaverler aynen güneydoğu'da, sakarya'da, kore'de, kıbrıs'ta sarıkamış'da ve adı şu an aklıma gelmeyen tüm cephelerde savaşırken hayatını kaybeden şehitlerimiz gibi şehittir. şehitler unutulmaz,unutulmayacakdır fakat 15 temmuz birgün unutulup tarihin tozlu raflarında yerini alacakdır.
  • "bu millet" diye şişirdikleriniz 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu'nu unuttu, bunu mu unutmayacak? unutulacak gidecek elbet.
  • nasıl bir hazım sıkıntısı ki dinmek bilmiyor. ne şanlı bir zafer, ne büyük bir destan 15 temmuz.
  • akp'den bir sonrası olacağına dair umutlu bir önkabul içeriyor bu söylem. fakat çok partili sistemde dominant partilerin kaç sene iktidarda kalabildiğini göz önüne almak da gerekiyor,

meksika'da kurumsal devrimci parti 70 yıl
    japonya'da liberal demokrat parti 50 yıl

(bkz: hakim parti sistemi)
    (bkz: dominant parti sistemi)
  • (bkz: akp'den sonra)
    güldürdün kardeş.
    adam akpnin ineceğini düşünüyor.
    (bkz: anlat kanka dinliyoruz)
  • tarih gösteriyorki büyük dünya lideri haşmetli padişahımızın her hareketi ve sözcüğü gene kendisi tarafından yalanlanmaktadır.15 temmuzun öyle olacağına şüphem yok.ölenlere kelle demesi an meselesi.