şükela:  tümü | bugün
  • karaman'da 15 yasindaki tecavüz magduru z.c 'nin tecavüze karsi koymadigi gerekçesiyle davada beraat karari veren hakime yazdigi mektubun en vurucu cümlesi.

z.c.'nin ve ailesi mahkemeden sonra basina bir röportaj vermis. seslerinden belli neler yasadiklari. hala hakim hakli, yalan haber diyenler için.

http://www.haberler.com/…yargilanan-7078399-haberi/

--- spoiler ---

karaman'da 15 yasindaki z.c.'ye tecavüz ettigi iddia edilen 8 süphelinin "iliskide riza oldugu" gerekçesiyle beraat etmesi vicdanlari sizlatti. mahkemede kendini ifade edemeyen z.c.’nin davanin hakimine, "hakim amca" diye baslayan bir mektup yazdigi ortaya çikti. mektupta, z.c. duygularini söyle anlatiyor: hâkim amca ben yasadiklarimi utandigim için bir de polisler ve siz bana inanmiyor gibi davrandiginiz, alay ettiginiz için anlatamiyorum. her erkegin bana tecavüz edecegini saniyor, korkuyorum. hakimsin bir daha bana bagirma. beni azarlamayin. 15 yasinda 38 kilo bir kizim. benim gücüm bu adama yetmez ki karsi koyup onu yeneyim. polisler de siz de beni suçladiniz. 'neden karsi koymadin' diye. bu adamin benim üç katim kilosu ve gücü var. bir erkekle benim gücümü nasil bir tutuyorsunuz.

sizi vicdaninizla bas basa birakiyorum

z.c. mektubunu su sözlerle bitirdi: canli cenaze gibiydim. tek düsündügüm bir an önce ölmekti. intihar edecektim, beceremedim. bu son ifademdir. bana inanmayan dalga geçer gibi davranan asagilayan mahkemenize gelmeyecegim. sizi adalet ve vicdaninizla bas basa birakiyorum.

http://www.aksam.com.tr/…le-hakim-amca/haber-390542
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

karaman 15 yasindaki kiza tecavüzden yargilanan saniklara beraat

karaman'in ayranci ilçesi'nden 3 yil önce, o tarihte 15 yasinda olan z.c.'ye cinsel saldiri iddiasiyla tutuksuz yargilanan, olay sirasinda çogunun yaslari 15-17 arasinda degisen 8 süpheli, 'gönül rizasiyla oldugu' gerekçesiyle beraat etti.

karaman 15 yasindaki kiza tecavüzden yargilanan saniklara beraat
    karaman'in ayranci ilçesi'nden 3 yil önce, o tarihte 15 yasinda olan z.c.'ye cinsel saldiri iddiasiyla tutuksuz yargilanan, olay sirasinda çogunun yaslari 15-17 arasinda degisen 8 süpheli, 'gönül rizasiyla oldugu' gerekçesiyle beraat etti. z.c.'nin avukati bünyamin çelik, karari temyiz edeceklerini belirterek, "15 yasini doldurmamis bir kiz çocugunun ugramis oldugu saldirida riza sarti aranmayacagi ve gönüllü iliski olmayacagi sabitken, beraat karari verdi" dedi. avukat çelik, ayni mahkeme tarafindan z.c.'ye 2013 yilinda tecavüz iddiasiyla yargilanan olay sirasinda 47 yasinda olan hasan çinar' inn de ayni gerekçelerle beraat ettigini söyledi.

ayranci ilçesi'nde oturan z.c.'nin annesi s.c. ve günlük yevmiyeli islerde çalisan e.c., 2013 yili mayis ayinda, hareketlerinden süphelendigi kizlarina basindan kötü bir olay geçip geçmedigini sordu. z.c. bir hafta önce annesinin daha önce bulasikçi olarak çalistigi ve kardesiyle birlikte yemek için gittigi lokantanin sahibi hasan çinar'nin, kardesini sigara almaya gönderdikten sonra kendisine lokantanin arka bölümünde tecavüz ettigini iddia etti. bunun üzerine aile savciliga sikayette bulundu. gözaltina alinan hasan çinar tutuklandi. suçlamalari kabul etmeyen hasan çinar, yaklasik 55 gün tutuklu kaldiktan sonra tutuksuz yargilanmak üzere serbest birakildi.

bu sirada z.c., hasan çinar'den önce 2012 yili temmuz ayinda kuran kursu'ndan eve döndügü ögle saatlerinde ayni mahallede oturan ayni yastaki m.ü.b.'nin eve zorla girdigini, bir süre oturup sohbet ettikten sonra tecavüz ettigini öne sürdü. z.c., bu olayin ardindan çogunun yaslari 15-17 arasinda degisen s.v., e.v., m.a.v., i.v., o.u., y.k. ve a.e.'nin m.ü.b. ile birlikte oldugunu ailesine ve ilçedeki herkese söylemekle tehdit edip, cinsel eylemlerde bulunduklarini iddia etti. z.c.'nin sikayeti üzerine 8 kisi hakkinda da ayri bir sorusturma baslatildi. karaman agir ceza mahkemesi'nden 'çocuga cinsel istismar ve hürriyet yoksun kilma' suçlarindan tutuksuz yargilanan 8 kisi, geçen cuma günü görülen karar durusmasinda beraat etti.

z.c.'nin avukati bünyamin çelik, karaman agir ceza mahkemesi'nin 'kesin ve inandirici delil elde edilemedigi, inandirici olsa bile gönül rizasiyla oldugu' gerekçesiyle, tecavüz suçlamasiyla yargilanan 8 kisiye beraat karara verilmesini elestirerek, "15 yasini doldurmamis bir kiz çocugunun ugramis oldugu saldirida riza sarti aranmayacagi ve gönüllü iliski olmayacagi sabitken, mahkeme beraat karari verdi. bizim bu olayda kiz çocugumuz ben gönüllü olarak iliskiye girdim dese da saniklar hakkinda sikayet üzerine beraat karari verilmez. sonuçta z.c.'nin bakire olmadigi, tecavüze ugradigi sabit. beden ve ruh sagligi bozuldugu yönünde raporumuz da mevcut" dedi.

beraat kararini temyiz edeceklerini belirten avukat bünyamin çelik, h.c. hakkinda 2013 yilinda verilen beraat kararina temyiz basvurusunda bulunduklari için dosyanin yargitay'da incelendigini belirtti.

egitimimi yarida biraktim

basindan geçen olaylari anlatan z.c. de 2012 yilinda orta okuldan mezun olduktan sonra yasadiklari olaydan dolayi egitimine devam edemedigini belirterek, "bu olaylari yasadiktan sonra psikolojim bozuldu. disari çikamiyorum, okul hayatim tamamen bitti. saniklarin nasil beraat ettigini anlamiyorum" dedi.

z.c., 8 kisi tarafindan ugradigi cinsel saldirida aldigi tehditler nedeniyle kimseye bahsedemedigini ancak hasan çinar olayindan sonra anlatabildigini söyledi. lokanta sahibi hasan çinar olayinda, lokanta da kesif yapan hakimlerin kendisine bagirdigini ileri süren z.c., kendisine inanmamak için her seyin yapildigini ileri sürdü.

haklarinda sikayette bulunduklari kisilerle her hangi bir husumetinin olmadigini ifade eden z.c., "bu 8 kisiyle hiçbir düsmanligim yok. onlarla mahalle arkadasiyim. bunlar bana tecavüz etmese niye isimlerini vereyim" dedi.

z.c.'nin babasi e.c. de, "hiçbir sanik tutuklanmadi. böyle bir mahkeme, böyle bir hukuk olamaz. dünyada da 14-15 yasindaki kiza tecavüz edip, hiç bir kisinin tutuklanmamasi söz konusu olamaz" dedi.

"kizimin hayati karardi"

anne s.c. ise, disari çikamaz olduklarini, 2-3 yildan bu yana evde hapis hayati yasadiklarini anlatti. s.c., "suçlular sokakta gezerken bizler evde hapis hayati yasiyoruz. adalete, kanuna güvendik böyle oldu. her zaman çocugumun arkasindayim. kizimin gönül rizasiyla iliskiye girdigini belirtiyorlar. biri gönül rizasi olsa bile 8'inde de mi gönül rizasi araniyor. bu nasil adalet anlayamadim" diye konustu

http://www.haberler.com/…yargilanan-7078399-haberi/
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

karaman’da 15 yasindaki kiz çocuguna cinsel saldiridan yargilanan 8 zanli "gönül rizasi" gerekçesiyle beraat etti.

karaman'in ayranci ilçesinde 3 yil önce, 15 yasindaki z.c.'ye cinsel saldirida bulunan 8 zanlinin yargilandigi davanin karar durusmasi görüldü. karaman agir ceza mahkemesi'nde görülen durusmada hakim "gönül rizasi oldugu" gerekçesiyle beraat karari verdi. karara tepki gösteren z.c'nin avukati bünyamin çelik, karari temyiz edeceklerini belirterek, "15 yasini doldurmamis bir kiz çocugunun ugramis oldugu saldirida riza sarti aranmayacagi ve gönüllü iliski olmayacagi sabitken, beraat karari verdi" dedi. avukat ayni mahkeme tarafindan z.c.'ye 2013 yilinda tecavüz iddiasiyla yargilanan ve olay sirasinda 47 yasinda olan hasan çinar'nin de ayni gerekçelerle beraat ettigini söyledi.

ne olmustu?

z.c., 2012 yili temmuz ayinda kuran kursu'ndan eve döndügü ögle saatlerinde ayni mahallede oturan ayni yastaki m.ü.b.'nin eve zorla girdigini, bir süre oturup sohbet ettikten sonra kendisine tecavüz ettigini polise anlatmisti. z.c., bu olayin ardindan çogunun yaslari 15-17 arasinda degisen s.v., e.v., m.a.v., i.v., o.u., y.k. ve a.e.'nin “m.ü.b. ile birlikte oldugunu ailesine ve ilçedeki herkese söylemekle” tehdit edip, cinsel saldirida bulunduklarini söyledi. ayrica ifadede 47 yasinda olan h.ç isimli kisinin de ayni tehditle cinsel saldirida bulundugunu ifadesinde belirtmisti. z.c. ve ailesinin sikayeti üzerine 8 kisi hakkinda da ayri bir sorusturma baslatildi. karaman agir ceza mahkemesi'nden 'çocuga cinsel istismar ve hürriyet yoksun kilma' suçlarindan tutuksuz yargilanan 8 kisi, karar durusmasinda beraat etti.
    --- spoiler ---

edit: video eklendi.
  • (bkz: türkiye'de yaşamaktan nefret etme sebepleri)

edit: başlık başıma.
  • buna ayak diyenin allah belasını versin!!!!
  • karşı taraf "15 yaşında kız bize tecavüz etti" diye dava açar. bu dangalak hakim de haklı görür demedi demeyin.

yazık kıyamam hala mektupta adaletten bahsediyor.
  • içim acıdı, tüylerim ürperdi.
    allah bu çocukcağıza bunu yapanlarında, hoş görenlerinde, affedenlerinde....
  • şüpheliler 18 yaşından küçük diye tecavüzü meşru gösteren dallamaları peydah etmiştir.

edit: yazım hataları
  • haksızdır. adama sorarlar "sen sekiz kişiyi nerden buldun" diye.

edit: biri de demiyor ki "bu hakimler niye böyle karar veriyor?". şimdi bu hakimler uzun süre okumuş, mahkemelerden her türlü insan ile muhattap olmuş görmüş geçirmiş adamlar değil mi? bu adam pardon adamlar(mahkeme heyeti 3 hakimden oluşur) senin düşünemediğini hiç mi düşünmüyor? bunların da mı kızları torunları yok! bunun gibi onlarca karar var hiç mi demiyorsun bu adamlar tepkilere rağmen bu kararları niye veriyor! dosya içeriğini bile bilmeden yarak gibi entry'ler girilmekte. adalet sadece bir kız için değil herkes için.
    yazarlar da ayrı bir çelişki. kabataş'ta bir kadın "tacize uğradım" diyor kadına yükleniliyor. bir kız çıkıyor "yok boyum kilom şu" diyor millet türkiye'den siktir olmaya kalkıyor. ne hükümet kalıyor ne de adliye. karar verin artık kadınları rant için mi kullanıyor sunuz!
  • ifadeyi kendi yazmamış diyen kişi, ifadeye şekil açıdan bakar, içerik önemsizdir,

karşı koymamışsın diyen hakim kadar tecavüzün suçlusudur. zira yazılanın kim tarafından yazıldığı değil, içeriği önemlidir.
  • bakalım bu işlerin sonu nereye varacak, bu çarpık sistemler, düşünceler sabrımızı daha ne kadar zorlayacak dedirten yürek burkan cümledir.
  • bu ülkede bireysel silahlanma işte bu yüzden gereklidir, adalet ,hukuk gibi kavramlar adaletsiz şerefsizlerin elinde oyuncak oldu.