şükela:  tümü | bugün
  • nasıl bir cesaret ve soğukkanlılıktır anlamak mümkün değil.

istanbul bahçelievler'de sokak ortasında pompalı tüfekle 15 yaşındaki mertcan karagöz isimli çocuğu öldüren şahıs polis ekipleri tarafından yakalandı.

siyavuşpaşa mahallesi mine sokak’ta saat 14.00 sıralarında 15 yaşındaki mertcan karagöz isimli çocuk arkadaşlarıyla yürüdüğü sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından pompalı tüfekle 3 el ateş edilerek vurulmuştu.

olaydan sonra hastaneye kaldırılan mertcan karagöz, hayatını kaybetmişti. olayın ardından çalışma başlatan polis ekipleri mertcan karagöz’ü öldüren zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.

+18 (ağır görüntüler)
    https://youtu.be/crlxh4x6k1i

https://www.ntv.com.tr/…seli,rxx40sjjve-uqknu9ragna
  • su pompali tufege tabanca kabzeyi zamaninda alamamistim yasal degil diye. ozel izinin olmadan vermiyorlar.

masallah benden baska herkeste var. egitimsiz kacak bir amele olmak gerekiyor bunu almak icin sanirim. sonra 15 yasindaki cocugu sokakta vuruyor bu yavsaklar iste. kanunlara uymayan serefsizler istedigi herseyi elde edebiliyorken, kitabina gore is yapan kanunlara uyan ben, ozel iznim olmadigi icin bu kabzeyi alamamistim..

edit; ozelden salak salak bu videoya bakip silah alamadin diye mi uzuluyorsun diyip ne demek istedigimi anlayamayan kekolar icin yaziyorum; "kabzeyi bana vermediler :(" mi diyorum burda yoksa bu silah islerinin nasil kolayca yasadisi olarak elde edildiginden mi bahsediyorum ?
  • bireysel silahlanmayı savunan arkadaşlara gösterilmesi gereken haber.

ruhsatsız silah taşımak yasakken ve ulaşılması zorken dahi bir insanın pompalı tüfekle sokağın ortasında aniden vurulduğunu düşünün.

bu ülkede ne ruh hastaları var lan. bir de şahsi silahın taşınmasının serbest olduğunu düşünün aq. herkes birbirinin kafasını uçurur yemin ederim. kanıtı da bu haber.
  • çok yakın zamanda 17 yaşında 2 çocuk sokak ortasında "ne baktın?" kavgasında 2 çocuğu olan ve karısı hamile bir adamı 3 kurşunla göğsünden vurarak öldürdü yaşadığım yerde.

bu çocuklar bu olaya kadar yaklaşık 20 tane silahlı olaya karışıp kovboyculuk oynar gibi takılan kişilerdi.
    yerel medyaya "tartıştığı kişiyi öldürdü." olarak geçti.

bilemiyorum altan kime ne diyeceğimi, kime üzülüp kime kızacağımı bilemiyorum.
  • idam edilmesi gereken kişidir. suçu sabit. bahanesi yok , maktul çocuk. yeter sebep var, şüphe yok.

af da yok! affedilemez! yaşamaya hakkı yok o mahlukun! hapishanede insan eliyle yaşatılamaz.

ekleme ihtiyacı: katilin de çocuk olduğunu söyleyerek beni hidayete davet edenlere son sözüm şudur: siktirin gidin! kavga etmiyor bunlar, soğukkanlı bir şekilde, arkadan vuruyor it.

maktulün çocuk olduğu suçlarda affın bir seçenek olmadığına inanıyorum. katilin çocuk olduğu durumlarda da ıslah yolu, sorumluluk şartı ile gönüllü olanlara verilebilir ve yinelenmesi durumunda hem sorumlu hem de katil idam edilir. nasıl fikir?
    üzgünüm hoşunuza gitmeyebilir lakin ölüm bazen tek çözüm yöntemidir. öldüren benim evladım da olsa bedelini ödemelidir.
  • a- kardesinin sözüm ona namusunu temizleyen abi/baba
    b- okuldaki kızın eski/yeni sevgilisi
    bu favorim.
    allah rahmet eylesin

ekleme:
    katil de 15 yaşını doldurmamış, bildigim kadarıyla ikinci gruptaki çocuğa girer. ağırlaştırılmış müebbet cezası olsa 12-15 yıl yer. onunda iyi hali, yatarı falan derken 5 yıla kalmaz aramızda.
    20 yaşında aynı çocuk ikinci cinayetini işleyebilir. merhumun ailesinin yerinde olsam bu durum içimi sogutmaz, kendi adaletimi sağlardim.
  • şu videoda en çok sevindiğim şey pompalı tüfek olmasına rağmen hedefin yanındakiler olmaması. cidden büyük şans yanındakilerin bok yoluna gitmemesi.
  • katil adam değil 15 yaşında bir çocuktur.
  • aklıma lise yıllarını getiren korkunç olay.
    lisedeyken bir kızın "ben karışmam aranızda halledin" demesi üzerine 2 lise 3 öğrencisi kavga etmişti. olay sonunda biri dayak yemeyi içine sindiremeyip dayak atanı ve suçsuz yere orda bulunan başka bir çocuğu öldürmesiyle sonuçlanmıştı.
    katil keko "bana hiçbir şey olmaz her hapishanede dostumuz var" diyerek zerre pişmanlık belirtisi göstermemişti.
  • lisede kısa süreli sevgili olduğum kızın 26 yasinda belalısı varmış, adam beni tehdit etmişti, bu yaslardaydim. abim ve eniştem tanınır insanlar olmasa gayet öldürecekti beni, sonra uyusuturucudan 15 yıl yemiş adam. muhtemelen böyle bir olaydır. yoksa 15 yaşındaki çocuk en fazla ne yapabilir ki?

edit; öldüren de aynı yastaymis, durum daha vahim.