• bende dahil bazı kötü kalpli insanların yanlış yorumladığı ticaret. araplar o kızları bulundukları kötü şartlardan kurtarmak(!) için satın alıyor.
  işin içinde cinsellik falan yok hepsi bizim fesatlığımız.

  edit: din bu yersen.
 • "arap işte ne olacak" diye insafsızca aşağılayarak kolayca eleştirebileceğimiz, zora düşmüşe yapılan, düşene acımasızca bir tekme daha vurmak.
  ama, yarın bizim topraklarımızdaki mülteci kamplarının kapısında bu sıraların oluşmayacağına inanan var mı?
  neden biz de yok?
  çünkü medeni kanun var, tek kişi ile evlenebiliyorsun. kanun zoru var, yarın kaldır tek eşliliği, aynı sıra bizde de olur.
  ayrıca sıra beklerken öne geçmeye, araya kaynamaya çalışan olur. kavga çıkar, cinayet işlenir.

  bu coğrafyanın insanlığında, ahlakında, inancında, vicdanında bir bokluk var. olmamış.

  alttaki alıntıdan anlaşılacağı gibi, özde yok bu halkların birbirinden farkı.

  --- alıntı ---
  "yaşadığımız ilde güneydoğu'yu bilen kişiler var. bunlarla bir kente gidiyorsun ve burada bu işleri ticaret gibi gören kişiler var. onlar hangi evde nasıl kız var biliyor. mesela köye gidiyorsun tüm köy kızları sıraya diziliyor. sen içlerinden birini seçiyorsun. sonra kızlar gidiyor. bu kişiler size soruyor, hangisini beğendin diye. sen de karar veriyorsun. sonra fiyatları söyleniyor. fiyatlar ise 1 ile 5 bin tl arasında değişiyor. uygun olanı alıp geliyorsun. kızların itiraz etme şansı hiç yok. kimi zaman ailesi de sizinle geliyor."
  --- alıntı ---

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1427512/default.htm
 • (bkz: 9 yaşındaki çocuğa 25 kişinin tecavüz etmesi)

  bizde beleş olan durum. kızın kendi rızası var sonuçta.
 • gerekli tanım: insanlığın ortak günahlarından biridir.
  hristiyanlar, budistler, yahudiler, paganlar hiç köle satın almadı veya şu anda küçücük kızlar londra, berlin, delhi, tel aviv, pekin'de satılmıyor sananlar tarafından bir kesim (islam) sorgusuzca homojen bir kitle olarak kabul edilip aşağılanmaktadır bu başlıkta.
  mutruki agnostiktir. ama bir topluluğu tek ve aynı kabul edip nefret objesi haline getirmez. onu ırkçılara, bağnazlara bırakır.
  oryantalist agnostiklerle aynı safta olmaktansa boşlukta savrulmayı tercih ederim.

  bu silinmeyecek ama.
 • insana fiyat biçilen dünyadaki rezilliklerden sadece birisi.

  güzel ülkemde benzeri doğudan orta anadoluya çalışmaya gelen işçiler tarafından uygulanmaktadır. doğudan kalabalık gelen aile pancar söküm zamanı tarlada çalışır, bu arada da ailenin bariz reisi olan baba kızına/kızlarına "müşteri" arar, ve ülkemde bu çok kolaydır ki çalışma sezonu bitmeden bulur müşterisini, kazancına kazanç katıp şehrine geri döner.

  para para olalı hiç bu kadar kirlenmemişti.
 • vicdan gösterirken bile, ayrım yapmak gibi bir vicdansızlığa düştüğümüzü ortaya koyan durum.

  aynı kamplarda aynı zulme maruz kalan 16 yaşındaki kızları kimsenin umursadığı yok sanırım. 17-18 yaşındaki kızlar daha mı suçlu ya da daha mı çok hak ediyor böyle şeyleri? peki ya 25-30 yaşında olanlar? onlar, haber değeri dahi taşımıyor zaten. sırf müslüman ülkede yaşanmış diye içten içe sevinenler; müslüman olmamanın verdiği haklı gururu bu zulüm üzerinden yaşayanlar; kendisi de müslüman olduğu için - zulmedenler de müslüman diye - olayı mazur görüp örtbas edenler...

  insana sırf insan olduğu için değer verip zulme sırf zulüm olduğu için lanet edince, bir yerimizden bir şey eksiliyor olsa gerek.
 • kucuk bir deligi hazine olarak goren zihniyetle yine kucuk bir delik icin kendini kaybeden zihniyetlerin yasadigi bir dunyada cok normal olan eylemdir.
 • ’suriyeli kızlar 125 dolara satılıyor’

  ’arap baharı’ mülteci kadınlar için ’arap azabı’na dönüştü. suriyeli mülteci kızlara zengin araplar göz koydu.

  arap basınında çıkan haberlere göre, ürdün'deki mülteci kamplarında kalan 15 yaşından küçük suriyeli kızlarla para karşılığında evlenmek, suudi arabistanlı erkekler arasında trend haline geldi. söz konusu iddialara konu olan kampların bugünkü konuğu ise birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği'nin (bmmyk) özel elçisi angelina jolie'ydi.

  ingilizce yayımlanan arap gazetesi the national’da yazan hassan hassan'ın iddiasına göre, yaşı ilerlemiş birçok suudi, suriyeli sığınmacı ailelerin içinde bulunduğu durumdan istifade etmeye çalışıyor.

  hassan, bu kişilerin evlenecekleri suriyeli kızları bulmak için internetteki arap forumlarını kullandığını belirtti. hassan, ailelerin zoruyla evlendirilen kızlar için suudi alıcıların, 125 dolar ile 250 dolar arasında değişen meblağlar ödediğini ifade etti.

  yazar, suudi arabistan'dakine benzer bir trendin türkiye ve irak'ta da popüler olmaya başladığı yönünde haberler olduğunu belirtti.

  http://www.focushaber.com/…satiliyor--h-169574.html