şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 9 yaşındaki çocuğa 25 kişinin tecavüz etmesi)

  bizde beleş olan durum. kızın kendi rızası var sonuçta.
 • gerekli tanım: insanlığın ortak günahlarından biridir.
  hristiyanlar, budistler, yahudiler, paganlar hiç köle satın almadı veya şu anda küçücük kızlar londra, berlin, delhi, tel aviv, pekin'de satılmıyor sananlar tarafından bir kesim (islam) sorgusuzca homojen bir kitle olarak kabul edilip aşağılanmaktadır bu başlıkta.
  mutruki agnostiktir. ama bir topluluğu tek ve aynı kabul edip nefret objesi haline getirmez. onu ırkçılara, bağnazlara bırakır.
  oryantalist agnostiklerle aynı safta olmaktansa boşlukta savrulmayı tercih ederim.

  bu silinmeyecek ama.
 • insana fiyat biçilen dünyadaki rezilliklerden sadece birisi.

  güzel ülkemde benzeri doğudan orta anadoluya çalışmaya gelen işçiler tarafından uygulanmaktadır. doğudan kalabalık gelen aile pancar söküm zamanı tarlada çalışır, bu arada da ailenin bariz reisi olan baba kızına/kızlarına "müşteri" arar, ve ülkemde bu çok kolaydır ki çalışma sezonu bitmeden bulur müşterisini, kazancına kazanç katıp şehrine geri döner.

  para para olalı hiç bu kadar kirlenmemişti.
 • vicdan gösterirken bile, ayrım yapmak gibi bir vicdansızlığa düştüğümüzü ortaya koyan durum.

  aynı kamplarda aynı zulme maruz kalan 16 yaşındaki kızları kimsenin umursadığı yok sanırım. 17-18 yaşındaki kızlar daha mı suçlu ya da daha mı çok hak ediyor böyle şeyleri? peki ya 25-30 yaşında olanlar? onlar, haber değeri dahi taşımıyor zaten. sırf müslüman ülkede yaşanmış diye içten içe sevinenler; müslüman olmamanın verdiği haklı gururu bu zulüm üzerinden yaşayanlar; kendisi de müslüman olduğu için - zulmedenler de müslüman diye - olayı mazur görüp örtbas edenler...

  insana sırf insan olduğu için değer verip zulme sırf zulüm olduğu için lanet edince, bir yerimizden bir şey eksiliyor olsa gerek.
 • ’suriyeli kızlar 125 dolara satılıyor’

  ’arap baharı’ mülteci kadınlar için ’arap azabı’na dönüştü. suriyeli mülteci kızlara zengin araplar göz koydu.

  arap basınında çıkan haberlere göre, ürdün'deki mülteci kamplarında kalan 15 yaşından küçük suriyeli kızlarla para karşılığında evlenmek, suudi arabistanlı erkekler arasında trend haline geldi. söz konusu iddialara konu olan kampların bugünkü konuğu ise birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği'nin (bmmyk) özel elçisi angelina jolie'ydi.

  ingilizce yayımlanan arap gazetesi the national’da yazan hassan hassan'ın iddiasına göre, yaşı ilerlemiş birçok suudi, suriyeli sığınmacı ailelerin içinde bulunduğu durumdan istifade etmeye çalışıyor.

  hassan, bu kişilerin evlenecekleri suriyeli kızları bulmak için internetteki arap forumlarını kullandığını belirtti. hassan, ailelerin zoruyla evlendirilen kızlar için suudi alıcıların, 125 dolar ile 250 dolar arasında değişen meblağlar ödediğini ifade etti.

  yazar, suudi arabistan'dakine benzer bir trendin türkiye ve irak'ta da popüler olmaya başladığı yönünde haberler olduğunu belirtti.

  http://www.focushaber.com/…satiliyor--h-169574.html
 • bu konuda evvelce yazdıklarımın lanetlenmesini hazmedemiyorum.
  yazmanıza gerek yok, kendinize itiraf edin yeter, hiç mi rus, nataşa, ukrayna'lı fahişe ile yatmadınız? ama parasızlıktan değil, ilke olarak insan ticaretini finanse etmemek için. ben yatmadım. param var oysa. ne türk, ne yabancı, tek bir seks kölesiyle yatmadım. alnım ak, vicdanım rahat. ayrıca çocuk doktoruyum ve çocukları hepinizden çok severim. dindar da değilim, arap da. ee o zaman derdim nedir? bu şerefsizliği araba özgü gibi sunsak, lanetlesek ne olur? yanıt basit: araplara karşı nefreti körükleriz. o zaman batılılar bu coğrafyada kentleri bombalarken ne kendi halkı ne de biz rahatsız oluruz. ne de olsa bunlar şerefsiz pisliklerdir. yıllarca damla damla içirilen bir zehirdir bu gizli ırkçılık. ve o bombalarla çocuklar ölür. açın gözünüzü. ne kolay dolduruşa geliyorsunuz. "ötekileştirme" tuzaklarına karşı zihnimi gizli ırkçılıktan korumaya çalışıyorum. acıların en korkuncunu yaşayan bu çocukları dahi ırkçı nefretinize meze kılmanız mide bulandırıcı. hepsi bu.
  buraya ekstra edit; üstteki girişi okuyan ortalama bir zeka sonra gelip bunu yazmaz..."bir haberin paylaşılması ve malum haysiyetsizliğin teşhir edilmesi birilerini neden bu kadar rahatsız ediyor acaba?!" ... halen neden diye soruyor... belli ki buralarda ya zekası ya da insanlığı diplerde ganiyle yaratık var. acı çeken her insana ırk ve dini inancından bağımsız üzülemeyen bünyeler bunlar. anlamaları mümkün değil. (bkz: #30177260) araplar da kardeşim, kürt gibi, ermeni gibi, rum gibi. solcu görünüşlü ırkçılar anlamaz bunu.

  gelelim konuya; 15 yaşından küçük kızları 200 dolara satın almak... dramatik. bu konuda tüm uluslar sabıkalıdır. dünyada tahminen 9 milyon köle çocuk var. her yıl artıyor. masum bir ulus veya coğrafya, din, ideoloji yok.
  ilo raporu: vietnam. hem de komunist kuzey. http://www.ilo.org/…_bk_pb_13_en/lang--en/index.htm burası müslüman değil, yapanlar arap değil. ama fena halde yaygın. çocuklar bir ihraç ürünü, müşterileri de japonlar, amerikalılar ve avrupalılar...

  http://news.bbc.co.uk/…ammes/this_world/6422729.stm 12 yaşında 150 dolara satılmış kamboçyalı kız. bunlar da budist.
  http://news.bbc.co.uk/…/uk_news/england/6459369.stm parlementosunda köleliği yasaklamasından 200 yıl sonra ingilter^'de köleliğin ne kadar yaygın olduğunun itirafı. amaç çare aramak olunca dürüstçe kendi başkentini masaya yatırabiliyor eloğlu.

  http://www.msnbc.msn.com/…line_nbc/t/children-sale/ "they are children born into poverty and sold for sex. and while the thousands of men who flock here each year — many of them americans — may think that they're involved in nothing more than prostitution, by any definition it is rape." anladın mı bak, çoğu müşteri amerikalı. sadece sapık orospu çocuğu olmaları önemli, yakalanmaları, ceza almaları için yasalara, uluslar arası güç birliğine ihtiyacımız var.

  http://www.aipe-cci.org/…or/en-enfants-travail.html today, child trafficking is extremely well organized, with several international networks in place. although the extent of the problem varies from one country to another, the phenomenon exists everywhere and is actually getting worse. ... bu yazıyı mideniz bulanmadan veya gözleriniz sulanmadan okuyamazsınız. tüm tabloyu öyle açık tasvir etmiş ki.

  http://www.guardian.co.uk/…/nov/04/sex-slavery-gang
  http://www.pucl.org/…rchives/child/prostitution.htm
 • inşaatken alınca ev de ucuz oluyo ya o misal heralde. yoksa baya ucuza gidiyomuş. bari biz alak la sapıklar alacağına, bakkala çakkala gönderir arada çamaşırdı ütüydü derken hanımlara yardımcı(?) almış olurduk.
 • recep tayyip erdoğan'ın ve bilûmum şakirtin "din kardeşlerim" diye öve öve bitiremediği ilkel milletin bir başka iğrençliği. gidip din kardeşleriyle beraber yaşasalar da biz de dalgamıza baksak ya?
 • ne diyorsun lan?!?! yalan, vallahi yalan. ben onun yerine tecavüz ediliyor ve üstüne madalya niyetine beraat veriliyor diye okuyorum gazetelerden?

  "3 yaşındayken boncuk yuttu, 14 yaşında kendi rızasıyla beraber oldu, 22 yaşında hak etti!"

  http://www.birgun.net/…&day=12#.ufd680j1irb.twitter
 • ismi lazım olmayan bir şahısın 2-3 gündür konu altında debelenip durmasına yol açan mide bulandırıcı olaylar silsilesi.

  dünyanın başka yerlerinde de çocuk istismarı varmış; bak sen! dünyanın başka coğrafyalarında çocuk istismarının olması arap yarımadasında vuku bulan bu mide bulandırıcı olayları meşru bir hale mi getiriyor?! dünyanın başka yerlerinde de bu türden olaylar var diye sesimizi çıkarmayıp oturacak mıyız?! sonra benim entry mi neden beğenmiyorsunuz diye ağlamaya başlıyor. güler misin ağlar mısın?! tam bir tımarhane yatağına döndü şu sözlük.. bir de doktormuş. memleketteki eğitim sisteminin çürümüşlüğü üzerine ayrı bir entry girmenize ya da başlık açmanız lüzum yok; tek başına bu örnek yeter!

  bir haberin paylaşılması ve malum haysiyetsizliğin teşhir edilmesi birilerini neden bu kadar rahatsız ediyor acaba?!