şükela:  tümü | bugün
  • dişime göre beğendiğim bir entry olursa yapacağımdır.

tarihi eser ziyareti gibi bir şey, kim bilir yazar o dönemde hangi duygularla yazdı, şimdi ne yapıyordur gibi düşüncelere dalarak favlamak.
  • genelde favlama olayına karşı olduğum için yapmadığım eylem. sadece çok beğendiğim veya daha sonra okumak istediğim entryleri favlıyorum. ama oylama olayını çok kullanırım. okuduğum her entry'e iyi veya kötü oy veriyorum. gelmek istediğim nokta, bazen bakıyorum 10 sene olmuş entry yazılalı, oyluyorum hemen. sonra onu gören entry sahibinin ne düşündüğünü merak ediyorum. düşünsene 10 sene önce bi entry girmişsin. 10 sene olmuş amk. ve biri gelip oyluyor. bana olsa baya eskiye dalar giderdim herhalde. o gün aklımda ne vardı, ne oldu da bunu yazdım diye düşünür dururdum.
  • (bkz: #6099816)

3-5'in lafını yapmayalım şimdi.

hayatımda digital compact casette görmedim vhs bilirim entryi tam olarak niye favladığımı bilmiyorum sanırım bana sözlüğün eski halini hatırlatıp hem öğrettiği hem güldürdüğü için olabilir.
  • favlamanın yanında güzel bir entry girdiği için teşekkür mesajı da atan kişi olabilir. 13 sene önce entry giren bi yazar abimize mesaj attığımda epey bi sevinmişti mesela. kim sevinmez aga? düşünsene boru değil tam 13 sene önce yazdığın bir şeyi birisi okuyor ve samimi bir biçimde mesaj atıyor. sevinç gözyaşları dökerim.