şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 yılda alkole %600 zam yaptık, her cuma hutbesinde içmeyin diye cemaate telkin ediyoruz ama ondan geçirdiğimizi de hiç bir şeyden geçiremiyoruz diye devam etmesi gereken propaganda silsilesi.
 • atatürk'ün soyağacı ile ilgili başlıkta kendi görüşümün insanları, atatürkçüler "ama siz de şunu yaptınız" gibi saçma argümanlarla ve bkz vererek laf sokma çabalarıyla gelmişlerdi de sonra akıl sahibi bir fikirdaşım çıkıp atatürk'ün soyuyla ilgili somut veriyle gelmişti.

  heh, sevgili hükümet yanlıları. şimdi adam akıllı şu adamın sunduğu şeylere ekonomik verilerek dayanarak düzgün bir cevap verin ya da aptal olduğunuz kabul edin artık.

  tanım: akp'nin söylemesi durumunda bile cahil halkı "hülöğğğ"leyeceği açıklamadır.
 • 1 trilyon dolar cari açık yaparlarken, ülkede ki getirisi olan tüm fabrikaları ve kurumları da sattılar.

  vatandaş borç içinde. her ne kadar daha fazla vergilere de yüklenseler, bu açığı kapatmanın çaresi, bu kafayla yok. üretim yoksa para da yok.

  (bkz: almanya'nın 304 milyar euro cari fazla vermesi)

  hem almanya bizi kıskanıyor deyip hem de mercedes'ten aşağı araca binmemek, ayrıca passat mı çekeyim yanlarına deyip audi'lere binmek ve bunları satın almak için elde avuçta ne var ne yok satarsan, ipini çekerler. döviz boşuna fırlamıyor.
 • olsa olsa müteahhitliği devlet yönetmek zanneden vasatların yediği halt olabilir. hiçbirşey üretmeyen hükümetin yönettiği, trollerinin televizyondaki çakma röportajlarda gelişmişliği haliç'teki koku ile ölçtüğü ülkede olabilir. bu ülkeye bir çivi mi çaktı dedikleri chp'nin yaptığı ve bugün bile sata sata bitiremedikleri fabrikalar ortadayken, utanmadan yerli ve milliyiz diyenlerin yediği halttır ayrıca.

  (bkz: yargılanacaksınız) sizi mahkemeler değil tarih yargılayacak.
 • inşaatla olmayınca olmuyor n'apalım. yine de yol yabdı diyorum ben.

  şakası bir yana, akıllara zarar açıktır. kapatılabilecek bir şey değildir. atılacak yeni sıfırlarımız hayırlı olsun şimdiden.*
 • akp'li mod on;

  -para yok para yok diyorsunuz artık her yer mercedes dolu.
  -eskiden internet lükstü, şimdi çok şükür her evde.
  -cari açık falan bunlar hep dış güçlerin uydurması.*
  -siz bilmezsiniz bunlar hep amariganın oyunları.
  -aypon bile reis'in zamanında çıktı, hepiniz alıp kullanıyonuz bak.
  -üçüncü havalimanını alamanya kıskaniyeah ondan hep bu sıkıntılar.

  akp'li mod off.
 • en çok da böyle başlıkların kaybolup gitmesi beni üzüyor şu sözlükte... salak bir ortama dönüşüyor sözlük yavaş yavaş. boş beleş komedi espri muhabbeti. bilgi veren başlıklar değer görmeden ilgi görmeden kaybolup gidiyor. çok üzücü. zamanla uğraşıp da size bilgi vermeye çalışan insanları da "yeter beee ben mi uğraşacağım bu mallar için" kıvamına getireceksiniz de kimse kalmayacak bilgi veren o zaman anlayacaksınız bu yazılanların kıymetini...
 • modern ekonomi ve finans sistemini yıkma gayretindeki reisimiz recep tayyip erdoğan’ı ilgilendirmeyen mevzudur.
  faiz lobisinin it köpeği gelip burada istediği kadar dört işlem yapadursun, göklerden gelen bir karar vardır.
 • dünyanın en büyük cari açığı şeklinde yazınca daha etkili. malum kesim buna tav hep.
 • alınan borcun gsmh ve kişi başına düşen milli gelir'e dahil edilmesi nedeniyle ekönömi çoh eyi...