şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kalifiyeli)
  (bkz: kalifiye)
  (bkz: nitelikli)
  (bkz: imla kılavuzu)
 • para cinsini türk lirasından euroya çevirip 29000 euro ile 1 ay güzel bir avrupa seyahati yapmak 150bin tl ile yapılacak en iyi iştir.
 • niçin bugün sözlüğü "kalifiyeliler" sardı?

  anladık! bir şeyler için kalifiyesiniz.

  allah bol, helal kazanç versin.
 • uber'de çalışmak/çalıştırmak için vip vito/transporter tarzı bir araç almaktır.

  100-110bin tl civarına ikinci el bir araç alınır, tahmin ediyorum 10-20bin gibi bir harcama ile gerekli belgeler-izinler çözülür, cepte kalan miktar da insurance olarak saklanır (kaza, ceza, yakıt, sürpriz masraflar vs.)

  pişman etmeyecek bir yatırım olacaktır.

  edit: seçim nedeni ile yapılan açıklamalar fikrimi değiştirmedi, uber bence türkiye’de kalacak.
 • o parayla türkiye’de yapılacak en iyi iş, iş yapmamaktır kardeşim. ülkeye 5 aydır yatırım yapan 1 tane yabancı şirket yok. hatta türk bile yok. 150 bin liranı kenara koy hayatını idame ettirecek bir işe gir. bu dönemde iş mi kurulur allasen..
 • sote bir yerde çay ocağı aç.
  iki tane de liseli veya üniversiteli genç tut 15 20 lira yevmiyeyle iliklerini sömür bütün işi onlara yaptır.
  kasaya geç paraları say.

  edit: taşak geçenlere eşşeğe anlatır gibi anlatayım bari. baştan söyleyim zaten vizyonsuzluk dediğiniz şey kendi egonuz. çay ocağını küçük görüp ortamlarda kız kaldıramayıp hava alamayacağınız için baştan eliyorsunuz. ha çok zekiyseniz siz buyrun da bakalım ne iş yapmalıyız. arsa alacaksın hacı, bitcoin alacaksın bak ya da yarısına altın yarısına dolar diyorsan hiç deme küreği ağzına yersin.

  150bin tl zaten küçük para, dar gömlek turnusolu nargile kafe açayım desen açamazsın, mağaza desen hiç olmaz fabrika konusuna girmiyorum bile. e getirye ne kaldı, fast food diyebiliriz. ancak o işte de çok çalışmak yattığın yerden kazanamazsın. doğal olarak burada güvenli ve yatırım maliyeti düşük, olmazsa bile üzülmeyeceğiniz pek seçenek kalmıyor. çünkü anlatmaya gerek yok görüyorsunuz doların halini. ihracat yapayım desen anan kur farkından ağlıyor. e geriye ne kalıyor ki sevgili yarrak kafası.
  milyon dolara dekore ettiğin osmanlı kahvecisini mi gözünden kolay çıkarırsın ceketini alsan geri dönmeyeceğin çay ocağını mı. ayrıca ateyiz bile olsanız cami yakınlarına konuşmayı unutmayınız.
 • yahu ne bu kalifiye?
 • parayı eze eze yemek.