şükela:  tümü | bugün
 • sözlük üzerinden girdiği reklam entry'si başına 150 lira kazanan yazardır. her gün 1 tane satsa ayda 4500 tl eder. nereden baksan güzel para.

  böylelerini tespit edip banlattırmak her ekşi sözlük yazarının borcudur.

  link
  görsel

  edit: şahıs ilanı pasif hale getirmiş. bu da olumlu bir sonuç.
 • zaman zaman denk geliyorum bu tiplere. entry'sinden o kadar belli oluyor ki reklam yaptığı. sözgelimi teknosa, d&r vb. mafyatik oluşumların başlıklarında millet karşılaştıkları olumsuz müşteri deneyimlerini yazmaya başlayınca bunlar bitiyor hemen ve övmeye başlıyorlar. tabii aralarında gerçekten samimi olarak hiç sorun yaşamamış olanlar da var ama reklamcılar da gözden kaçmıyor. yani görünce anlaşılıyorsunuz reklam emekçileri ve reklamverenler. o yüzden çok da kasmayın bence.
 • (bkz: entiri)
  entiri ney la? *
 • az bile yapıyordur. yarasın koçuma.
  sözlüğe girdiğin anda reklamlara boğuluyorsun, sözlüğün sahipleri senin yazdığın entrylerle malı götürüyor. önce bunlara itiraz et.
 • bunlar yazarlık yaparken biz 30 küsür bin sırada bekliyoruz.
 • hayatımda daha reklam üzerine gidip bir şeye para ödemişliğim yoktur.

  ancak yapan yapsın bence gayet mantıklı, 150 tl verecek salaklar varsa adamın da onların o paralarını söğüşlemek bence gayet hakkıdır.
 • şöyle böyle olan yazardır.

  günde 3 tane çalışma yapsa, 150x3 günlük 450 lira. ayda 13.500 lira eder.

  (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

  geniş kapsamlı ve bir süre devam edecek pr çalışması için 150 normal bir fiyat ama tek entry için 150 tl kimse vermez, fakat 40-50 tl gibi ücretlerle başlık açan kişiler vardı, r10 ve türevi sitelerde bunun ticareti var.
 • bazıları sözlükte reklam var o yüzden haklı minvalinden bir şeyler saçmalamış.

  sözlüğün içerisinde milyonlarca entari,yüzbinlerce profil datası ve bir o kadar script var.
  bu da hayvani bir server ile ancak kontrol altına alınabilir.ekstra olarak avukatlar tutman gerekir ki başın yanmasın.

  bütün bunların geliri ancak reklam ile olur.wikipedia gibi kimse buraya bağışta bulunmayacağından sözlük kendini devam ettirebilmesi için reklama ihtiyaç duyar.

  fakat söz konusu kişiler toplu şekilde spam + bot yaparak çalışma yapan kişiler.bütün sosyal ağlarda bot hesaplar ile ilgili yapılacak işlem bellidir.

  aynı adres üzerinden onlarca sözlük hesabı kullanmak kurallara aykırı ve bot hesap sınıfına girer.üç kuruşluk bilgimizle aynı ip adresi üzerinden bir kaç feysbuk hesabına bile girdiğinde hesabın kitleniyorsa, demek ki 'bot' sınıfına giriyor yaptığın davranış.

  ha, oturmuş 10-15 yazar ortaklaşa kendi hesaplarıyla karar almış yazıyorlarsa o başka.o zamanda ben başlıklarını + profili engeller, geçerim.
 • güzel işmiş valla ekşisözlüğün maaşı eksik yatırdığı bugünlerde ek gelir olarak yapılabilecek iş. hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz, sözlük maaşımızı tam yatırsın böyle ek işler aramayalım.