şükela:  tümü | bugün
  • herkesin cevabını merak ettiğini düşündüğüm süper telefon.

ayrıca son aylarda ekşi sözlükte yapılmış en iyi ve faydalı ankettir.
  • uzun araştırmalar, ellemeler ve izlemeler sonucu benim de verdiğim karar: lg g3.
  • listede olmayan telefondur. en son çıkanı en yenidi. (bkz: alcatel)
  • 1500-2000 tl olmayan ama teknik özellikleriyle 2000'lik telefonları aratmayan asus zenfone'dur. fiyatları 450 'den başlıyo göz gezdirdiğim kadarıyla
  • iphone 5s tabiki. android alırsan başın ağrır benden söylemesi.
  • (bkz: lenovo k900)

gerçi bu eski bi telefon sayılır. yenileri çıktıysa bilemen. ama türkiyede yok.
  • her yerde tekrar tekrar sorulan soru. listeden cevap vermek gerekirse iphone 5s ya da note 3tür. htc one m8in arayüzü iyidir ama kamerası ve tipi sebebiyle sınıfta kalır. bence m7 daha iyidir ama bataryası bok gibidir. liste dışına çıkılırsa maksimum 2000 liraya alınacak en iyi android telefon lg g2dir. ancak kendisi bu başlığa yazılamaz çünkü 1200 lira civarında satılmaktadır.

kısaca 2000 liranın altında telefon almak istiyorssanız 5s, note 3(sevmem ama seveni çok) ve g2yi inceleyip ihtiyaçlarınızı karşılayana yönelmek en iyi.

not: sony telefonları hiç kullanmadım o yüzden onları değerlendiremiyorum. cevabı sadece incelediğim telefonlar üzerinden veriyorum.
  • 2 bin tl altı note 4 bulunabilirken note 3 ün listede kendine yer bulmasının biraz anlamsız olduğu anket. samsunglarda genel kaide s serisinde tek sayılar, note serisinde çift sayılardır.
  • 1500 tl ile 2000 tl arasında 500 tl fark olduğunu bilmeyenlerin anketi. nerdesin ey sinire gerek yok!
  • (bkz: oneplus one)