şükela:  tümü | bugün
 • alo trafik. trafikte hata yapanlari ispiyonlayabilecegimiz ve hatta ispiyonlamamiz gereken numara.
 • 155 in polis imdat oldugu dusunulurse, bu da
  trafik, imdat!
 • cep telefonundan direkt olarak çevrilerek, sapık sürücülerin, manyak belediye ve halk otobüs şöförlerinin, bütün trafiğin ilahı olduğunu zanneden minibüs şöförlerinin ihbar edilebileceği, gün gelip arama sayısı arttıkça bu insanların da yola gelebileceği bir numaradır. son beş altı aydır kullandığım, ihbar sırasında yakın ilgi gördüğüm, ihbar kayıt için sadece aracın plaka numarası, o anda gidiş yönü, hatanın cinsi ve hata yapılan yerin belirtilmesi yeterli olan numaradır. ihbar eden kişinin (sizin) numarası ve kaydı istenmemektedir, istense bile birşey olmamaktadır.
  el altında bulunmasında ve sıkça kullanılmasında, trafikteki odunları yontmak adına fayda görmekteyim
 • 5 mayıs'tan itibaren kapanmış ve 155'e yonlendirilmiş olan servis.yönlenmeden once aradığınızda 155i arayın gibi bir mesaj dinletiyordu.acil durumda kalan birisi için pek bir hayra alamet değildi bu mesaj efendim..
 • külliyen yalan bir numaradır. zontanın teki ara yoldan sizin gitmekte olduğunuz ana yola dalar. korna çalarsınız. bunun üzerine yavaşlayıp yanına gelmenizi sağlar. gidersiniz. korna çaldığınız için size ana avrat küfreder. evet, evet hem hatalıdır, hem de küfür etmektedir. siz de küfürün çapını sülalesine kadar genişleterek küfürü iade edersiniz. bu küfürleşme bir müddet sürer. arkadan korna çalanların sayısının artması üzerine siktiri çekip yola devam edersiniz. ama içiniz rahat değildir. bu tip insan kılığında gezen öküzcüklerin yaptıklarının yanına kalmaması gerekmektedir. ne de olsa türkiye bir hukuk(!) devletidir. bu sebeple 154'ü ararsınız. cevap vermez. ısrarla ararsınız. ve yaklaşık 5 dakika sonra bir memur zahmet edip cevaplar telefonunuzu. durumu anlatırsınız. öküzcüğün kullanmakta olduğu aracın rengini, modelini, plakasını ve gitmekte olduğu yönü bildirirsiniz. "hemen o yöndeki bütün ekiplere haber veriyorum" şeklinde gaz bir cümleyle yardımcı olur size, sevinirsiniz. teşekkür edip telefonu kapatırsınız. ve sonra sıkışık köprü trafiğinde 50m ilerde gitmekte olan öküzcüğün 3 farklı trafik ekibinin yanından tıpış tıpış geçtiğiniz görürsünüz.
 • şu ana kadar bu numarayı arayıpta bir muhattapla konuşma fırsatı yakalayamadım.
  her aradığımda bir mesaj dinliyorum. şu anda tüm operatörlerimiz meşgul. bekleme sıranız 'fourteen'. beklemeye başlıyorsunuz. ben en fazla 15 dakika tahammül edebildim ve vazgeçtim. bu bekleyiş sırasında iğrenç bir org melodisini de dinlemek durumunda kaldım. arada bir de bekleme sırasını belirten mesaj geliyordu fakat o da yanlış geliyordu.

  mesela ilk mesaj:bekleme sıranız fourteen.

  sonraki mesaj: bekleme sıranız fifteen.

  tam torpille araya adam mı soktular lan derken bir mesaj daha: bekleme sıranız dokuz.

  haydaa bu seferde turkce soylemeye karar verdi arkadas. sonra bir mesaj daha: bekleme sıranız sixteen.
  (bkz: eben)
 • artık uygulamadan kaldırılan numara. arayınca çıkan sesli mesaj alo trafik'e artık 155'ten ulaşılabileceğini söylüyor.
 • şehirde yaşadığım yıllarda trafik şubeden maaş bağlamışlar gibi sürekli arayıp üstüme süren, ters yönde giden, kırmızıda geçen vs. herkesi bir çok kere ihbar ettiğim "alo trafik"numarası ` :kötüyüm ben kötüyüm` şimdilerde kapanmış, 155'e yani "polis imdat" hattına yönlendiriyor. ve şöyle bir diyalog ilk arayışımda yaşanıyor.
  - iyi akşamlar ben az önce dolmuştan indim adam öldürüyodu hepimizi, ölmeden eve ulaştım ancak inerken tam durmadığı için ayağım kırılıyordu.
  - park halinde mi?
  - efm?
  - dolmuş park halinde mi şu anda?
  - nereden bilebilirim beyefendi takip etmedim ki evime girdim ben
  - nerededir sizce şimdi?
  - dolmuş bu gezi teknesi değil ki, güzergahı belli şeyi beli aaaa, işte güzergahı üzerinde bi yerdedir
  - hmmm hayır park halindeyse müdehale edemeyiz de
  - anlamıyorum ben sizi.
  - o zaman ben size ekipler amirliğinin numarasını vereyim ordan yardımcı olurlar
  - evet lütfen alayım` :inadım ben inadımekipler amirliği aranırivr` teyze içerik hakkında bilgi verir ve trafikle ilgili şikayetleriniz için 155'i arayın der` :yorgunum ben yorgunum`
 • paylaşım sitesi facebook'ta şu şekilde dolaşan numara. aslını astarını bilmem, büyük olasılıkla da yalandır.

  "cumartesi günü 0544 243 87 83 numaralı bir telefon, beni arayıp adımı vererek benimle görüşmek istediğini söyledi. ben de aranan kişiyle konuştuğunuzu söylediğimde bana, "ben ..... asayişten arıyorum yaka numaram bu deyip, bu numaradan dün aksam .....no' lu telefona astsubay ...... isimli kişiye 7 kere küfürlü mesaj atıldığını ve bu yüzden de telefonumun izlenmeye alındığını ve hakkımda suç duyurusunda bulunulduğunu, savcılığa gidip ifade vermem gerektiği" söyledi.

  ben de "adımı bilen insan benim iş ve ev adresimi de bilir; böyle bir iş varsa gelin beni bulun, şu an size yardımcı olamam dedim." telefonun diğer ucundaki şahıs (tahminen 45-50 yaşlarında olsa gerek) bana bağırmaya başlayıp "mecbursunuz yardımcı olacaksınız şimdi sizi .... savcılığına aktarıyorum. 154 ü tuşlayın." dedi. ben de hiçbir yeri tuşlamayacağımı söyleyip bayağı bir bağırıştan sonra telefonu kapattım. amacım en yakın karakola gidip ilgili numarayı aratmaktı.

  bu arada tesadüfen konuştuğum bir mahalle esnafı bunun son günlerde defalarca yapıldığı söyleyip en son bir mağaza sahibinin 154 ü tuşlandığını ve telefonu otomatik olarak yurtdışı görüşmelere açılıp yaklaşık 2-3 milyarlık fatura geldiğini söyledi.... karakolların ve savcılığın bu olayla son günlerde defalarca karsılaştığını ve sadece o semtte o gün 23 defa bu konuyla ilgili oradaki karakola müracaat olduğunu söyledi".

  işte bu ve bunun gibi şikayetlerden sonra emniyet harekete geçti ve uyarıyor... asla 154'ü tuşlamayın..."
hesabın var mı? giriş yap