• az önce arayıp "polis taksim' de insanları öldürüyor, acil yardım edin" diye ihbarda bulundum ve kapattım. 10 saniye geçmeden kendi şahsına ait telefonla bir polis memuru aradı, ben de bir vatandaş olarak sizin gibi düşünüyorum, yapmış olduğunuz hareket için size teşekkür etmek istediğimden aradım, iyi akşamlar dedi kapattı.

evet bu saçma şeyi yaptım, çünkü delirdim. insanlığımdan utandım 3 gündür.

( bunu yazdıktan sonra akıl ettim üstteki linke tıklamayı, inciciler benden önce düşünmüş)

edit : nerden baksan akıl kari bi eylem değil hattı meşgul etmekten başka..benim gibi delirdiyseniz sinirden istanbul dışındaysanız sosyal medyayı kullanın, istanbulda'sanız sokağa, taksim'e çıkın. vicdanınızın sesini dinleyin. sizlere ihtiyaç var.
  • ömrümde 1 kere arama ihtiyacı hissettiğim polis hattı.

darbeden 1 gün sonra yani 16 temmuz pazar günü, zeytinburnu'nda sanırım kürtler ya da suriyeliler birbirleriyle kavga ediyordu. 2 grup arasında 200mt var ve ellerinde sopa silah bekleşiyorlar. 5dk da bir yakınlaşıp ayrılıyorlardı. sonra silahlar falan patlamaya başladı, çatışma çıktı amk, bir kişi yaralandı vs. biz yerlere kapaklandık falan. o sırada arkadaşlarla aramaya başladık ki zeytinburnu emniyet müdürlüğü 5 dakika, demirciler sitesindeki ekipler 2dk uzaklıkta. adam haberini aldık, ekipler yolda falan dedi. o gün kimse gelmedi. ambulans geldi yaralıyı aldı ama polis gelmedi lan resmen. o gün dedim ulan ölsek kimse bakmayacak.
  • türkiye'de, "imdat polis" şeklinde değiştirilmesi gereken slogan.

(bkz: imdat polis hattı)
  • gerçekten başınız sıkışır ve yardıma ihtiyacınız olursa;

(bkz: alo çarşı)
    (bkz: 4441903)

not: çubuklu
  • doner bicakli kavga ihbarinda bulunmak istediginizde polis memuruna baglanmak icin 1.5 dk polisin olay mahalline gelmesi icin 20 dk tepki suresiyle calisan hat.
  • işyerinin yanındaki binaya akşam vakti dan dun girip hırsızlık yapan çingeneleri ihbar etmemize rağmen 24 saatte halen gelen giden olmayan birim. 155 numarasını gönül rahatlığıyla unutabilirsiniz.
  • kemeraltında aracını yayaların üzerine süren aracı şikayet etmek için polisi aradım;

+bir ihbarda bulunacağım
    -dinliyorum
    +bir sürücü aracını yayaların üzerine sürüyor
    -tamam ilgileniyoruz hemen
    +bir dakka daha nerede olduğunu ve plakasını söylemedim, neyle ilgileneceksiniz
    -iyi o zaman plakayı verin
    +35xxyyy
    -tamam ilgilenicez
    +araba kemeraltında bu arada belediye istikametine gidiyor.
    -ses yok (kapattı)

sonuç; kimse ilgilenmedi. birine çarpıp öldürürse polis tutanak için gelir ancak.
  • haberlerde olayları gösteren kanal var mı?
hesabın var mı? giriş yap