şükela:  tümü | bugün
  • halk için olumlu durumdur. zira polis yerine allaha emanet olmayı tercih ederim.
  • polis teşkilatının halka hizmet etmediğinin kanıtıdır. bu konuda daha fazla kanıta ihtiyacımız yok gerçi.
  • polis teşkilatının elindeki kaynakları mahalle forumlarına, maçlardaki siyasi slogan atma ihtimali olanlara ve yine maçlara alkollü gelme ihtimali olanlara ve genel olarak başbakanımızın afişlerini yırtmaya cüret edecekleri önlemeye göndermesi sonucu, hırsızla uğursuzla karısını dövenle sokakta olay çıkaranla mücadele edecek ekibi kalmaması nedeniyledir.
  • geçen bir trafik ihbarı için aradım. lütfen bekleyin, hattan ayrılmayın vb. saçma gsm operatörlerinin ve bankalarının çağrı merkezindeki gibi bir uyarı aldım. sonuç: 5 dakika bekledim ve sabredemeyip telefonu kapattım. adamın işlediği suç yanına kar kaldı.
  • (bkz: yok böyle bir şey)

ben günaşırı trafikteki magandaları şikayet etmek için arıyorum, ikinci bilemedin üçüncü çalışta memur açıyor telefonu. arabanın plakasını, rengini, modelini, gidiş yönünü ve benim adım-soyadımı aldıktan sonra karşılıklı teşekkür edip kapatıyoruz telefonu. buradan sizlerin de huzurunda kendimi fahri trafik müfettişi ilan ediyorum.
  • başıma bir üst modeli gelen durum. aradık açmadılar.
  • eskişehir'deki tekel bayisinde çıkan savaş videosunu izlerken fark ettiğim durum. hatırlanacağı üzere şişeler havada uçuşurken dükkan sahibi polisi aramayı denemiş fakat meşgul çaldığını söylemişti.
  • varsa eğer nedeni (bkz: altyapı eksikliği) olan olay
  • çaldığı halde açmamasından çok daha iyi bir durumdur. zaman kaybettirmez kendi işini kendin görmene hızlıca vesile olur. yüzüme kapatmışlıkları vardır efendim. sonrasında polisi şikayet edip hakkında dava açılmasına kadar olayı götürdüm böylece polislerin gerçek yüzünü görmeme sebep olan güzel bir süreç yaşadım ki bunun içinde kaymakamlıklar karakollar sivil polisle hastaneden alınmalar bile vardır.