şükela:  tümü | bugün
  • diyelim ki odanızda oturuyorsunuz ve o sırada evinizde davetsiz bir misafir var, polisi arıyorsunuz fakat o da ne? telefona kimse bakmıyor. adam evde ne var ne yok götürüyor fakat halen ulaşılabilinmiş değil. bu benim değil bir arkadaşımın başına gelmişti. acı bir gerçek var ki türkiye'de polisi arayabileceğimiz bir numara yok. demin bir kez daha şahit oldum. bir grup andaval bir saattir korna çalıyor ben de şikayetçi olmak istedim ve 15 dk bekledim sonunda biri açtı ve yapabileceği bir şey olmadığını söyledi. dünyanın en fakir ülkesinde bile bu yoktur, polis keyfî bir kurum değildir anında ulaşabilmen ve çözüm bulmaları gerekir. ülke olarak korkunç haldeyiz ve kimse düzeltmek için bir şeyler yapmıyor gibi.

https://www.change.org/…tr-araç-gürültüsüne-son-ver

bunu da buraya eklemek istedim. araç gürültüsü için bir şeyler yapılması gerekiyor, özellikle büyük şehirlerde sağlığımıza büyük zararlar veriyor farkında olsanız da olmasanız da.
  • size başkasının polisi denk gelmiştir. olur öyle arada...
  • kolluk kuvvetlerinin başka ve daha önemli işleri olduğundandır.
    devlet büyüklerimizin nasıl insanlar olduğunu açıktan ifade edin, anında kapınızda belirirler.
  • şahsen yaşadığım hadise. aradığımda telefon defalarca çaldı açan olmadı. sanki telefonunuza cevap vermeyen bir arkadaşınızı aramışsınız gibi.
    çok acı bir durum.
  • genelde trafikteki zırtoları şikayet etmek için aradığım için çok kez başıma gelen durum. güzel tespit.
  • yok lan daha dün akşam görüştük kendileriyle. bi daha arayın tuvalette falanlardır
  • benimde defalarca başıma gelen olay. en son haftasonu sabahın köründe inşatta işşi çalışıp uykumdan ettiren müteahhiti şikayet etmek için aradığımda en az 1 dakika emniyet güclerinin reklamını dinlemiştim. daha sonrasında ise hemen intikal ediyoruz diyen 155, aradan aylar geçmesine rağmen hala gelemedi !

zaten olay kendiliğinden biteceği için gelmeye gerek görmediler herhal.

daha kötüsü ise 2-3 yıl evvel camlarımız taşlandığında 155'in bize verdiği cevap; şuan gezi olayları oluyor olay yerine müdahale edemeyiz oldu. napalım bizi öldürsünlermi ? diye sorduk ister istemez, telefonun suratımıza kapatıldığı ile kaldık.

yazık ülkeye ancak ölüm vs. olduğunda polis devreye giriyor.
  • klasiktir.
    trafik polisleri ise sadece devlet büyüklerinin geçeceği yolda trafiği düzenler.
  • bana da aynısı olan olay.o mahalleye hizmetimiz yoktur dedi kapadı adam.