şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fetocuların daha kemiklesmiş olarak türkiye cumhuriyetine yerleşmesi söz konusu olacaktı.

  olmuş olan ise; tayyip tayfasının daha kemikleşmiş yerleşmesi oldu.

  al birini vur ötekine. bu darbe girişimi her durumda da türkiye üzerinde etkili olacak bir sabotajdır. bence başarıya ulaşmıştır.
 • bütün türkiye dev bir cemaat yurduna dönüşürdü herhalde.

  herkes pis çorap giymeye zorlanır, çorap kokusu bütün ülkeyi sarar, okyanus ötesine ulaşır, ''zaferi'' bildirirdi.

  maklube milli yemeğimiz olur ve her 15 temmuzda her evde mutlaka pişerdi, yanında tabiki patatesli yumurtayla beraber.

  her eve fetonun salya sümük içinde bi resmi asılırdı.
 • gülben ergen bikiniyle klip çekerdi.
 • fetö mehdi olarak karşılanır, darbeye destek vermeyen erler linç edilir hatta boğazları kesilirdi.
 • ekşi sözlüğün ana muhalif damarının postal yalayacağı varsayımsal durum.

  sözlükteki başlıkları düşünemiyorum "diktatör idam edilsin" "erdoğan'ın infaz tarihi" "türk ordusu göreve tam zamanında el koydu" daha neler neler.

  yine söylüyorum. sırf ekşicilerin sevinememesi bile ayrı bir sevinç kaynağıdır.
 • bu baslik acilamazdi
 • bugün yaşanan tam tersi yönde bir cadı avı başlayacaktı. yargıda, orduda, poliste ve kamuda akp li avını izleyecektik.

  meydanda toplananların çoğu "ya tayyipte çok abartmıştı, suriyelilere ev falan..." diyecekti.

  peşi sıra darbeye hayır diye bağıran sözde demokratlar "ülke rayından çıkmıştı, tekrar düzene sokmak için bu şarttı" diyeceklerdi

  ismet berkan "video masalını bana zorla söylettiler, ben 4 vakit namaz arası hoca efendi videolarından başka bir şey izlemem" diyecekti.

  melh gökçek in işi kolay, defne joy a attığı twitti ana ekrana sabitlerdi.
 • internet kesilirdi. sahi niye kesilmedi sözlük?
 • darbeciler o kadar salak ki kendilerini idam ederdi :d
  ne olacak kanlı çatışma olurdu, birkaç bin sivil ölünce herkes evine girerdi.
  çok fazla ihtimal var yazsam bitmez.
 • şimdi toz dağılıyor biraz daha, gerçi bahsettiğim toz darbenin tozu devamında hala ne olacağı belli değil.
  normalde kendimi sorgulayan adam diye anlatırım ama benim aklıma ilk kez bugün geldi. öncelikle darbenin fetullahçı bir hareket olduğunu kabul ediyorum çünkü açık açık hal o şekilde gözüküyor, arkasından başka tavşan çıkarsa teori tamamen gidiyor. bu fetullahçı darbe başarılı olsaydı, yani hedeflerini tutturup hükümeti devirip devleti ele geçirselerdi ne olurdu?
  öncelikle şunu bilmek lazım, darbeci bu işi tek başına yapmaz. öncelikle uluslararası güçlerle bazı anlaşmalar yapmak gerekir ki destek alabilesin, bunu yaparken de sözler vermen gerekir. kimse kimseye bir ülkede darbe yapsın diye haydi koçum yap arkandayız diye hiç bir söz almadan destek vermez.
  fetullah gülen in amerika da olması, ve işin başı olduğu ön kabulü ile, eğer başarılı olsunsaydı muhtemelen ordumuz tamamen işıd ile savaşmaya veya duruma göre ışid a destek vermeye başlayacaktı yanında savaşarak. amerikan çıkarı neyi onaylarsa onun yapılacağı açık seçik ortada.
  kendi insanını öldürmeyi kabul etmiş bir ordunun fetullah rejimine karşı çıkacak herkesi ezip geçeceği de apaçık ortada, bunu yaparken polisi de hallaç pamuğu gibi atacaklardı illaki. ekonomi falan umurlarında olmayacaktı, zaten darbe sonrası ekonominin toplanması en az beş sene alır. ütelik kendilerinden olmayan herkesi de gereksiz görüp ezme veya dışlama yoluna gideceklerdi.
  daha bin türlü sonucu olacaktı işin ve hesabıma ve fikrime göre sonuçların hiç birinin türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan bana faydası olmadığı gibi çok ciddi zararı olacaktı. dolayısı ile zaten herhangi bir darbenin pozitif sonucu olmayacağını net şekilde gören biri olarak, fetullahçı bir darbenin hepimizi amerikan maşası köleler haline getireceğini net şekilde görüyorum.
  bununla beraber, geriye dönüp bakınca, hükümetin karşısına bu şekilde bir darbe ile çıkan bir fetullah hareketi var ise, hükümetin uzun süredir amerikan kontrolünden çıkmış olduğunu da kabullenmek gerekir.
  şu anda ciddi bir temizlik var ve kurunun yanında yaş ta yanıyormuş gibi bir görüntü var. ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz çünkü haberlerde bahsi geçmiyor ve pek konuşulmuyor. öte yandan bu tip bir kalkışmanın devamında derlenip toparlanıp halkın tümüne ulaşmaya çalışıcağını beklediğim hükümetten tam aksi çıkışlar var.
  üstüne bir de ordunun tamamen dağıtılıp namının yerlere düşürüldüğü, resmen, pkklılar tarafından ordu mensuplarının fetullahçı diye jurnallendiği, ordunun en gerekli olduğu doğuda, askerin kışlasından çıkamayacak hale geldiği de gözüküyor.
  velhasıl darbe başarılı olsaydı, kendi ülkesinde parya haline geleceğimizi görebiliyorum, işin garip kısmı, ben zaten ülkemde parya halindeyim, ve çıkışlara bakınca bu halden çıkma ihtimalim de gözükmüyor gibi.
  burada ne oldu, bu iş nereye gider, sonunda ne olur bir fikrim yok. fakat şimdiki hükümet ne yaparsa yapsın, ne kadar işi zorlarsa zorlasın, sanırım darbe olmuş olsa yaşayacağımdan daha iyi bir sonuca gidecek iş.
  hepimiz hakkında hayırlısı olsun.