şükela:  tümü | bugün
 • bir süre halkın gazını aldıktan sonra r sinyallerinin verilmeye başlanması olayı. binali yıldırım'ın az önceki açıklamalarından anladığımız bu.

  http://www.hurriyet.com.tr/…er-olumler-var-40196070

  edit: lan mesaj atıp durmayın "gerçekten inanmış mıydın" diye. taşak geçiyorum ben de adamlarla işte ne inanması.
 • daha net bir şey yok ama böyle bir karar verilirse, belki de ilk kez bu adamlara "helal olsun" diyeceğim.

  neden helal olsunculara edit: şimdi şöyle düşünün, bu adamların idamı için her türlü olumlu koşul var. birincisi bunu ilk talep eden halktı. sloganlarıyla bilmemneleriyle işte. bundan sonra gündemde tutup geliştiren kendileri oldu ona lafım yok. aramızda da bir çok kişi idamlarını savunuyor olabilir. eğer böyle bir ortamda yani halkı bu adamları idam etmek konusunda her türlü hakka sahip olduklarına ikna etmişlerken, bundan vazgeçmeleri, hem dünya kamu oyu gözünde bizi bir ortadoğu ülkesi olarak yaftalama fırsatını vermemeyi sağlar, hem de her şeyin daha kötüye gideceğini düşünen idam karşıtı bizleri bir nebze rahatlatır. bu bir aşamadır bu insanlar için. değişime (gerçekten değişim) açık olduklarının bir göstergesidir. güç gösterisi yapabilirlerdi. korku yaratabilirlerdi, caydırıcılıkları artabilirdi, çoğumuzu da sindirmiş olurlardı. eğer idam geri gelmezse tüm bunlardan vazgeçtikleri anlamına gelmez mi ?

  edit2: yav şu "ne oldu len idam edemedin mi yarrraaagam" tipleri var ya onlarin hepsi gerizekalı. ıdam edilse en başta "ortadogu ulkesi olduk gg" cığırtkanlığı yapacak kendileri anasini satayim. siz varya şu irili ufaklı her grupta bulunan ne soylense itiraz edip kıllık yaratan menopoz tiplerdensiniz.

  ayrica bunlarin savunucusu oldugumu dusunen falan varsa en cok favlanan entrylere şoyle bi baksın.
 • (bkz: yemedi)
 • mantıklı olandır.

  doğru düzgün hukuk sisteminin olmadığı bir ülkede geri dönüşü olmayan cezaların verilmesi bence yanlış.

  abd'de bile idama mahkum edilen birini 40 yıl hapiste tutup sonunda serbest bırakmışlardı.

  http://www.milliyet.com.tr/…tay/2031931/default.htm
 • "helal olsun" lafını hakettiğini düşünenler varmış. idamı kendileri getirmeye karar verdi, şimdi vazgeçmişler * bunun neresi "helal olsun" lafını hakediyor acaba?

  iki gün sonra , gss denen illeti kaldırdık deseler, ona da kesin "helal olsun" dersiniz. balık hafızalılar için hatırlatma, gss denen boku da akp hükümeti getirdi

  edite istinaden: halk dediğinin zaten %50 si akp'yi destekliyor, oyların durumundan ortada zaten bu. idam gazını en başında akp hükümeti verdi. %50 tayfa durup dururken idam isteyecek durumda değil zaten, en başta idam istenme sebebi (ki normal şartlarda zaten darbecilerin idam cezası almasının imkanı yoktu) halkı gaza ve galeyana getirmekti, ki halkı galeyana getirmek aslında suç, bu sayede "demokrosi nöbeti" denen ve demokrasinin d si ile alakası bile olmayan bir şeyi ortaya çıkardılar.

  idam cezasının olamayacağını zaten düşünme yetisine sahip olan herkes biliyordu, türkiye'nin zaten toplasan 3-5 müttefiği kaldı, bilmemne ülkesi türkiye'nin iç işlerine karışıyor, avrupa türkiyeye karşı karalama kampanyası başlatıldı diyenler, darbecileri taksim meydanında sallandıramazlar zaten, o zaman durum daha da bok bir hal alırdı.
 • --- spoiler ---

  şimdi mesela idam olayını çok karıştırdılar, mesela herkesin hayatına kimse karışamaz. ha hiç kimse kimseye karışmaya bir hakkı yok. özgürlüğü bidir. ha idam kurban olduğum tayyip'ten gelebilir amma, lakin ki öyle değildir. eyorllamam bu kadar, haydi hayırlı işler.

  --- spoiler ---

  (bkz: türkiye'de siyasal islam)
 • hatadır. ıdam iyi bir cezalandırma yöntemi. caydırıcılığı tartışılır fakat mağdur ve yakınlarında adaletin tesis edildiği hissiyatını oluşturacağı tartışılmaz. ki aslolan da budur.

  ha azılı mahkumlari her sabah beşte uyandırıp, ayağında pranga ile yol kenarı kazmaya, ot yoldurmaya götürecekseniz eyvallah. ama yirmi kişilik koguslarda menemen yapıp, tavla turnuvasına devam edeceklerse, geçiniz bir kalem..

  hatadır..
 • olmayan şeyden vazgeçilemeyeceği için, yoktur.

  arkadaşlar, halkın üzerine ateş açan, 2. iran ve humeyni vakasını sahnelemek isteyenlere kızmak çok doğal.

  yalnız o idam yolu bir kez açıldı mı, önünü kimse alamaz.
  ali kıran baş kesen terimi tam olarak devreye girer.
  şeriat şakşakçılığına döner. keyfe keder senin - benim bile idam edilmeyeceğimizin garantisi yok.

  "hadi len ordan" mı?

  bugüne kadar ülkede yaşananların onda birini 20 sene önce kim hayal ediyordu? sadece bugün bunları yapanlar...

  *kıps*
 • idami getirseler bile fetöcüler icin calistirilamayacagindan, normal olan vazgecmedir.

  "skter et idami midami, biz rantimiza bakalim, nereyi kaca satalim?" kafasi da olabilir tabii.