şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle linki verelim

https://www2.diyanet.gov.tr/…tlere hazır olalım.pdf

sonra can alici noktayi paylasalim:

--- spoiler ---

[...]

değerli müminler! kur’an-ı kerim’in insanlığa şöyle bir çağrısı vardır: “düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın.” nitekim tabiata sorumsuzca müdahale eden, kendi menfaati için ormanları kesen, suyu ve havayı zehirleyen, toprağı kurutan insanoğlu, yeryüzünde dengeleri bozmaktadır. afetlerin kötü neticelerinin önemli bir kısmı bizim kendi hata ve ihmallerimiz sebebiyledir.

[...]

mümin, (...) çalışmayı ve sebeplere sarılmayı terk edip “allah’ın dediği olur” diyerek kolaycılığa kaçmaz, tabiata zararlı adımlar atarak, göz göre göre afeti davet etmez.

--- spoiler ---

(bkz: adamin gol diyor)
  • diyanet işleri başkanlığının yürek yiyerek hazırlamış olduğu hutbedir. akıl direkt kaz dağlarına gidiyor. sonrasında da katledilen binlerce ağaca.. (tabi bunları düşünebilen bir aklın varsa)
    zamanında hırsız kelimesinin, çalmak çırpmak, yolsuzluk yapmak, yetim hakkı yemek, devlet malına çökmek vs bunların herhangi birini vaazında konuşan imamı önce sürer sonra ihraç ederlerdi. veya hutbede bu saydığım islam dininin reddettiği suçları vatandaşa tebliğ eden din görevlilerini kazığa oturturlardı. bugünkü hutbeyi okuyunca o günler aklıma geldi. acaba kim kazığa oturtulmuştur yakında çıkar ortaya.
  • diyanetin kapatılmasıyla sonuçlandırılacak olay (bkz: swh)
  • akp'nin yakın zamanda laikliği savunmasını sağlayacak hutbedir.

bunlaaaaar camiilerden bizi eleştirir olmuşlar! bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist!
  • peki tayyibin bundan haberi var mı?
  • devletin geri adım atacağının habercisidir.
    alışın artık kontrollü şekilde gazını alıyorlar halkın.
  • doğal afetlerden de bahsetmiştir.
  • önce gaz alınır sonra geri adım atılır.. hala diyaneti cesur sananlar var adamlar nelere sustu buna mı konuşacak
  • of çok feci diyanet fan boy oldum şu an.
    bozuk saat vakası.
    saat hep bozuk kalacak.