• oncelikle linki verelim

https://www2.diyanet.gov.tr/…tlere hazır olalım.pdf

sonra can alici noktayi paylasalim:

--- spoiler ---

[...]

değerli müminler! kur’an-ı kerim’in insanlığa şöyle bir çağrısı vardır: “düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın.” nitekim tabiata sorumsuzca müdahale eden, kendi menfaati için ormanları kesen, suyu ve havayı zehirleyen, toprağı kurutan insanoğlu, yeryüzünde dengeleri bozmaktadır. afetlerin kötü neticelerinin önemli bir kısmı bizim kendi hata ve ihmallerimiz sebebiyledir.

[...]

mümin, (...) çalışmayı ve sebeplere sarılmayı terk edip “allah’ın dediği olur” diyerek kolaycılığa kaçmaz, tabiata zararlı adımlar atarak, göz göre göre afeti davet etmez.

--- spoiler ---

(bkz: adamin gol diyor)
  • önce gaz alınır sonra geri adım atılır.. hala diyaneti cesur sananlar var adamlar nelere sustu buna mı konuşacak
  • diyanet işleri başkanlığının yürek yiyerek hazırlamış olduğu hutbedir. akıl direkt kaz dağlarına gidiyor. sonrasında da katledilen binlerce ağaca.. (tabi bunları düşünebilen bir aklın varsa)
    zamanında hırsız kelimesinin, çalmak çırpmak, yolsuzluk yapmak, yetim hakkı yemek, devlet malına çökmek vs bunların herhangi birini vaazında konuşan imamı önce sürer sonra ihraç ederlerdi. veya hutbede bu saydığım islam dininin reddettiği suçları vatandaşa tebliğ eden din görevlilerini kazığa oturturlardı. bugünkü hutbeyi okuyunca o günler aklıma geldi. acaba kim kazığa oturtulmuştur yakında çıkar ortaya.
  • 17 ağustos depreminin yıl dönümü münasebetiyle daha çok deprem bilgilendirmesi amacıyla yapılmış görünüyor. tabi sizin aklınıza hemen kaz dağları geliyor ancak bence konuyla alakası yok, komplo teorisi kasmanın da lüzumu yok.

ayrıca hutbeyi kaleme alanların da kaz dağlarını aklına getirdiğini düşünmüyorum. 17 ağustos deprem felaketine yönelik yazın demişler, sonuç olarak da böyle bir şey çıkmış. gündem olursa adamların ekmeği ile oynarsınız, fetöcü yaparsınız. *
  • - eyyyy diyanet!! sen kimsin yaaa?
    - bunlaaaar ülkemizin kalkınmasını istemeyen dış mihrakların oyunlarıdır
    - adım başı imam hatip açtık bunları besledik büyüttük yetiştirdik ceplerine maaş verdik yine de yaranamadık.
    - konuyu bir şekilde chp'ye bağlama
    - dilek ve temenniler
    - kapanış
  • devletin geri adım atacağının habercisidir.
    alışın artık kontrollü şekilde gazını alıyorlar halkın.
  • 17 senedir ilk defa bir cuma hutbesi olması gerektiği gibi yazılmış.

normal şartlar altında,

"kıyamet kopuyor olsa bile elinizdeki fidanı dikin, diyen peygamberin ümmeti olduğunu söyleyen insanların, kaz dağlarında ve yurdun çeşitli yerlerinde yaptıkları doğa katliamı, asla tasvip edilemez" falan denilmesi gerekirken, ucundan biraz dokundukları zaman bile sevinir hale gelmiş olmamız düşündürücü.
  • diyanete kayyum atanması ile son bulacak olan hutbe
  • akp ve genel başkanının istanbul seçimlerindeki tarihi farkla malubiyeti, suriyeliler, ekonomik kriz gibi sebeplerle güç kaybının geldiği noktadır.

babacan ve davutoğlu’nun partileri kurulduktan sonra böyle şeyleri daha da sık göreceğiz. belli kurumlar hatta belli medya yayın organları bir anda ağız değiştirecek.

diyanet de parasına bakan bir kurum en nihayetinde, böyle bir yoklama yapmış.
hesabın var mı? giriş yap