• 14.30'da açıklanacaktır. tahminim 4+4, 3+3 ve klasik enflasyon zammı.link
    edit:hükümet zam teklifini açıkladı. 2020 icin 3,5+3
    2021 icin 3+2,5 ve klasik enflasyon zammi.
  • akp mv olmanın ön koşulu sendika başkanı olup, görüşmelerden önce artistlik yapmak sonra önüne konulan rakamin yarım puan üstüne seve seve imza atmaktır.
  • (bkz: hükûmet)
  • 4 olursa fazladır hatta 3 de fazladır. yüzde 1 ideal olandır. zira memurlar zaten fazla maaş alıyor. asgari ücretle, özel sektörle biraz dengelenmesi lazım.
  • reel enflasyonun %50 olduğu ortamda yetkili sendikanın istediği % 7. hükümet 3 teklif eder. bir hafta sonra davul zurna eşliğinde % 5 açıklanır.
  • memursen talebi; taban aylığa seyyanen 200 lira, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı.

haber

bugünkü görüşme ile hükümet zam teklifini sunacak. yine enflasyon altında kalacak bir oranda anlaşırlar muhtemelen. sonra her 6 ayda bir "memura zam, memura çifte zam, memurlar yaşadı" tarzı haberleri dinlemeye devam ederiz. gerçekte olan ise enfasyon altına kalan bir maaşın iyileştirmesi 6 aylık dönem sonunda yapılır. enflasyon hep bir adım geriden edilir.

reel enfasyon meselesine girmiyoruz bile.
  • 2020 için yüzde 3.5+3, 2021 için yüzde 3+2.5 teklif edilmiştir.
  • 2020 için yüzde 3.5+3 2021 için 3+2.5 lük teklif ile memurların hepsiyle dalga geçiyor hükümetimiz.
    memur-sen muhtemelen 4+3 ve 3+3 e çevirir ve bunu zafer olarak ilan eder. her toplu sözleşmede olduğu gibi memurları ufacık zamlarla oyalarlar. her zamanki tiyatrolar.
    edit: ben anlamıyorum ya. memurlarımız öğretmenlerimiz neden gidip bu sendikaya üye oluyorlar? haklarını savunmayan üç kuruşa mahkum eden sendikaya neden sürü halinde üye oluyorlar? korktukları için mi sadece? ya da koltuk sevdası için mi? sürü psikolojisi mi nedir yani?
  • sendika başkanı samimiyetsizliğin o kadar belli ki bakanın teklifinden sonra bu kabul edilemez deyip arkadaşlarımla dışarda görüşeceğini söyledi gecenkinde olduğu gibi reisten bir telefon gelir artı 0.5
    teklifi makul gelip hemen kabul eder
    ne yazikki hep danışıklı dövüş
  • teklifin bi komikliği var ama insanı güldürüyor yani.
hesabın var mı? giriş yap