*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • 14.30'da açıklanacaktır. tahminim 4+4, 3+3 ve klasik enflasyon zammı.link
    edit:hükümet zam teklifini açıkladı. 2020 icin 3,5+3
    2021 icin 3+2,5 ve klasik enflasyon zammi.
  • akp mv olmanın ön koşulu sendika başkanı olup, görüşmelerden önce artistlik yapmak sonra önüne konulan rakamin yarım puan üstüne seve seve imza atmaktır.
  • (bkz: hükûmet)
  • (bkz: spoiler)

-yüzde 3 asla kabul edilemez !

-yüzde 3,5 çok büyük bir kazanımdır hayırlı olsun.
  • 4 olursa fazladır hatta 3 de fazladır. yüzde 1 ideal olandır. zira memurlar zaten fazla maaş alıyor. asgari ücretle, özel sektörle biraz dengelenmesi lazım.
  • hükümetin 4 verip sarı sendika memursen'in 3.5 yeter diyeceği tekliftir.
  • reel enflasyonun %50 olduğu ortamda yetkili sendikanın istediği % 7. hükümet 3 teklif eder. bir hafta sonra davul zurna eşliğinde % 5 açıklanır.
  • memursen talebi; taban aylığa seyyanen 200 lira, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı.

haber

bugünkü görüşme ile hükümet zam teklifini sunacak. yine enflasyon altında kalacak bir oranda anlaşırlar muhtemelen. sonra her 6 ayda bir "memura zam, memura çifte zam, memurlar yaşadı" tarzı haberleri dinlemeye devam ederiz. gerçekte olan ise enfasyon altına kalan bir maaşın iyileştirmesi 6 aylık dönem sonunda yapılır. enflasyon hep bir adım geriden edilir.

reel enfasyon meselesine girmiyoruz bile.
  • bence güzel tiyatroydu. sevdim. türkiye halkının tiyatroya karşı ilgisizliğini iki senede bir yapılan bu toplu görüşmeler gideriyor. allah razı olsun. bir de grev kararı almayan sendika benim gözümde sendika değildir. başka bir şeydir.
  • 2020 için yüzde 3.5+3, 2021 için yüzde 3+2.5 teklif edilmiştir.