şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saat 19.00’da başlayacak olan iki kardeş takımın maçıdır, yenilsek üzülmem bile. hatta bjk'nin şampiyonluk yolunda bizi yenmesini bile isterim. o derece diğer 2 takıma gıcığım çünkü.
 • kardeş olmayan, hiç kardeş olmamış, asla kardeş olmayacak iki takımın maçıdır.
  trabzonsporumuzun ne şartta olursa olsun kazanması gereken müsabakadır.
  istanbulun yahut başka şehirlerin takımlarına olan nefreti trabzonspora sevgisinden fazla olan insanların(!) kardeşlik edebiyatı taraftarımızın çok büyük bir bölümünün hiçbir yerinde değildir.
  hiç iddiamız kalmasa da kazanmamız gereken maçtır.
  bize ne başkalarının şampiyonluk yarışından ?
 • başka takımlara gıcık olmak bir diğer başka takımlarla kardeş olacağımızı göstermeyeceği gibi hele hele 2010-2011 sezonunda dolmabahce de besiktas'a koyduğumuzda bizzat stadda yerimi almış ve yemedigimiz küfür kalmamisken, o zaman ki teknik direktörümüz olan senol güneş'in kafasına ayakkabı fırlatan bir taraftara sahip kulüple kardeş olmak için akli dengesini kaybetmiş bir taraftar olmak gerekir.

  bak bak birde şampiyonluk yolunda bizi yenerlerse uzulmeyecekmis. dostum sen formanı ve atkını çıkar direk yatay geçiş yap hiç bekleme bence.trabzonspor'un böyle taraftarlara ihtiyacı yok.

  fakat şöyle bir durum var.
  bu iki takımın maclari futbol oynamak istemesi aynı zamanda galatasaray ve fenerbahçe gibi taraftarı tahrik edecek veya bariz hakem hataları ile maç kazanmaya çalışmak gibi alışkanlıkları olmadigindan maçları sakin ve zevkli olmuştur.

  (bkz: 8 nisan 2017 trabzonspor beşiktaş maçı)

  şimdide öyle olacaktır.

  daha fazlası değil.
 • beşiktaş'ın ligin ilk yarısını hangi sırada bitireceğini belirleyecek önemli maçlardan biridir.

  kardeş takım ne amk, hiç sevmem böyle gereksiz kavramları.
  ankaragücü-bursaspor takımlarını görüyoruz.

  kardeş mardeş olmayın, insan olun, rakibe saygı duyun, canına malına kast etmeyin yeter.
 • mutlaka ve mutlaka trabzonspor'u yenmemiz gereken maç.
 • kardeşlik lafı eleştirilmiş ama bunu biraz genişletmek lazım. şu maçı trabzonsporum güzel oynayarak kazansa eminim ki beşiktaş taraftarı takımımı alkışlar ve hakkını verir. bunu nadir takım taraftarı yapar o yüzden beşiktaş’ı sever ve taraftarını takdir ederiz.

  maçta elbette gerginlik olacaktır ama sahada olan sahada kalmalıdır. kkgak‘in de dediği gibi “iyi oynayan kazansın, iyi oynayan trabzonsporum olsun.”
 • seyir zevki yüksek bir maç olacağı kanısındayım. iki takımın son haftalardaki oyunlarına baktığımızda trabzonsporun kazanma açısından çok az daha önde olduğu düşüncesindeyim. ancak bir futbol müsabakasında en önemli faktörler taraftar desteği ve günlük futbol şansı. bu maçta taraftar desteği beşiktaştan yana olacak. inşallah futbol şansı trabzonspordan yana olur.

  oyna dik oyna.

  normal şart editi: trabzonun daha önce normal, anormal her türlü şartta yendiği, yenebildiği bir takımla yapacağı maç. komiklik yapmayın.
 • başakşehir-gs maçının sonucu bu maçın önemini daha da arttıracaktır. normal şartlarda bjk’yi yenebiliriz. yenemiyorsak da yenilmememiz gereken maç.
 • trabzonspor'un beşiktaş'ı yenebileceği şartların ismi normal değildir, hiçbir zaman da olmamıştır.
 • maalesef trabzonu yenemeyeceğimiz maç. hele yine necip, pektemek falan oynarsa olmaz o iş.

  bu maçta stoperde medel-vida oynamalıdır. pektemek yerine kanatta güven. tek forvet love oynamalıdır.

  nwaekame gol ve ya goller atacaktır. 2-1 trabzon alır diyorum.