şükela:  tümü | bugün
 • 96-97 şampiyonlar ligi sezonunda fenerbahçe'nin gruplardaki üçüncü karşılaşması. ilk iki maçta önce viyana'da rapid wien ile berabere kalan fenerbahçe akabinde istanbul'da juventus'a yenilmişti. bu açıdan fenerbahçe gruptan çıkabilmek adına bu maçta muhakkak galip gelmeliydi ancak maç beklenildiği gibi gitmedi. emil kostadinov ve jay jay okocha'nın rezalet oynadığı maçta ikinci yarının başında david beckham ve eric cantona'nın arka arkaya gelen iki golüyle maçı united 2-0 kazandı.
  maçın belirli kısımlarında stad hoparlöründen gelen yüksek sesli müzik sebebiyle televizyondan maçı seyretmek bir azapa dönüştüğü anımsanır. bununla birlikte maçın sonunda, fenerbahçe taraftarları sahaya şişe ve bozuk para atmanın yanı sıra, kitlesel olarak eric cantona'nın annesinin kulaklarını çınlatmışlardı. şükür ki cantona dilimizi anlamadığından yeni bir selhurst park vukuatı yaşanmadı.
  bir başka dipnotsa; ronny johnsen'in türkiye'den ayrıldıktan birkaç ay sonra fenerbahçe karşısına çıkmasıydı. ligde fenerbahçe'ye karşı oynadığı son maçta attığı golün buralardaki tek golü olduğu gereksiz bilgiyi de ekleyelim.
  son olarak türk futbolu çok daha fazla önem taşıyan bu maçın bir nevi rövanşı hüviyetindeki maç için; (bkz: 30 ekim 1996 manchester united fenerbahçe maçı)
 • elektirik kesintisi nedeniyle maçın ikinci yarısının bir kısmını izleyemediğim maç. zira elektrikler geldiğinde skor 2-0 olmuştu.
 • golleri şurdan izlenebilir.

  http://www.youtube.com/watch?v=yd1lfkk_8k8

  edit: o değil de bizim stadyum neymiş ne olmuş valla. teşekkürler aziz yıldırım.
 • orta 3'e giderken yatakta radyodan dinlerken uyuya kaldığım maçtır.

  fenerbahçe son haftaya 7 puanla 2. sırada girince bu maçın önemini sonradan anlamış olduk ama iş işten çoktan geçmişti ve tur şansları dönemin juventusuna karşı italya deplasmanına kalmıştı ki umulan değil tahmin edilen olmuştu.

  halbuki deplasmanda yendiğimiz manchester united' bırak evimizde de yenmeyi sadece berabere kalmış olsaydık , son maçlar formalite olacak ve fenerbahçe gruplardan çıkan ilk türk takımı ünvanına sahip olacaktı.
 • http://www.youtube.com/watch?v=jtunlhzm9gc

  16. saniyeden itibaren okocha neler yapıyor öyle ya. adam bir de şampiyonlar liginde ve bunları manchester'a karşı yapıyor.

  işin ilginç yanı fenerbahçe hakikatten bu maçı kazanabilirdi, dün gibi hatırlıyorum beşiktaşlı olmama rağmen.

  beraberlik yetmesine rağmen 2 golü de kontradan yemesi sanırım her şeyi özetliyor.

  goller de iki manchester efsanesinden; beckham ve cantona.
 • (bkz: çocukluğu özlemek)

  (bkz: okocha)
  (bkz: kostadinov)
  (bkz: bolic)