• devlet tarafından atanan görevlinin öldürülmesi hadisesidir. şerefsiz yavşakların ''akp kayyımı'' diye lanse edip yapılan terörizmi legal ve haklı gösterme çabası akp ye olan nefretimize rağmen yiyeceğimiz bir şark kurnazlığı değil. şerefsiz terörist partinin şerefsiz belediyelerinin şerefsiz pkk ya destek vermesine bu devlet göz mü yumacaktı?

şerefsizleri bir kenara bırakırsak.sap ile samanı da ayırırsak. devletin görevlisi öldürülmüştür ve burada onu koruyamayan devletin zaafiyeti vardır.

edit: ilk entry editlenmiş
  • van erciş belediyesini teröristlerin elinden geri alan devletin görevlendirdiği memurun, yine teröristlerce öldürülmesi olayıdır.

size devlet kurdurmayacağız. devlete akp demek de yeni heval propogandası oldu. sizin aklınızı yesinler.

siz sadece tüm dünya'nın aşina olduğu o bilindik ortadoğulu zihniyeti ile emperyalistlerin uşağı olmaya devam edecek ve isimlerini bile akıllarınızda tutamadığınız çocuklarınızın geleceklerini yakacaksınız.
  • yasalarda suç işleyenler hakkında yürütülecek hukuki süreçler açık biçimde yazılmıştır.

bir belediye teröre destek veremez. belediyedeki seçilmişler ve memurlar verebilir. teröre destek veren belediye başkanı, meclis üyesi ya da belediye bürokratlarını yargılayıp, hapse atabilirsin. sonra da yerlerine yine usulünce yenileri gelir.

recep tayyip erdoğan, belediye başkanıyken halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan ceza aldı. ne oldu? belediyeye chp'li kayyım mı atandı? hayır. aynı partiden ali müfit gürtüna belediye başkanı yapıldı.

bir sürü yolsuzluk yapan belediye başkanı var. yolsuzluk yapan başkanın belediyesine kayyım mı atanıyor? hayır. adam hapse atılıyor, yerine başka biri seçiliyor yine aynı partiden.

kayyım olayı hukuksuz bir olay, milli iradenin açık gaspı, sivil darbe.

kayyımın hukuksuz olması, kayyımı çekip vurmanın da hukuksuz olmasını değiştirmiyor elbette.

ancak bir atasözümüz de vardır: su testisi su yolunda kırılır.

hukuk dışına bir kere çıkarsan, gerisini toparlayamazsın. kaldı ki hukuk dışına çıkan taraf devletse, ülke tamamen uçuruma sürüklenir.

tanım: hukuk dışı ancak şaşırtıcı olmayan hadise.
  • amk ülke narcos kolombiya'sından hallice.
  • allah rahmet eylesin. sevenlerinin basi sagolsun...

fakat ilginc... kayyum atanmasini dogal surec gorenler var.

baslikta iki tez var,

a) belediye baskani secilir, atanmaz. atanan somurge valisidir. ve bu dmokrasiye terstir.
    dogru bir yorum.
    b) o belediye baskani da terore destek vermeseydi....
    bu da dogru bir yorum.

ama cozumu neden bir turlu goremiyorsunuz?

cozum kayyum degil. cozum, uzerinde devletin egemenlik haklarini ihlal edici bir sekilde davrandigi suphesi vuku bulmus belediye baskanin, gorevden, ilgili anayasa maddeleri ile (devletin bolunmez butunlugu) alinmasi ve seffaf, ona rey verenler tarafindan da izlenebilecek sekilde yargilanmasidir.

gorevden alinmasinin ve mahkmesinin surdugu surece de, belediyecilik anlaminda yonetimsel zaafiyet olmamasi icin, secimler sadece ilgili bolgede tekrarlanir

ama siz, "secim yaparsak yine bunlar (halk?) gider istenmeyen , bizce (siz?) makbul olmayan bir kisiyi secer" diyerek, sandigi ve demokrasiyi askiya alip, "istenemeyen kisinin" tanimini , alti ayda bir degistirdiginiz duzeninizde, kayyum atarsaniz, a maddesindeki "vali atamanin" getirecegi sonuclari bilerek, isteyerek, yaratiyor ve cekiyorsunuz demektir.

konusulmasi gereken budur.

ulke yonetilemiyor, zaafiyetler diz boyu.

///hala olayi asiri derece sig yorumlayan arkadaslar dikkat cekmekte,

arkadaslar, bu ulkede pkk'nin butun fikirsel doktrini, 2008-2009 yilinda bitmistir.
    hatta 2002 senesinde bitmistir.
    yani, nusaybin'de, mardin'de, sur'da, 2000 ve sonrasinda dogmus bir cocugun, yetistigi donemde, "bana baski/zulum uyguluyor turkye, ben itilmisim, dislanmisim" deme sansi neredeyse yoktur. cok zorlama/duygusal sekide bu gibi fikirlere sahip olabilecegi icin, pkk nin "adam toplamasi" oldukca zor bir hale gelmistir.

simdi siz, orada secilmis "belediye baskanlarini", "terore yardim ve yataklik" gibi, cok hakli bir sekilde, gorevden aliyorsunuz.(ki terore yardim ve yataklik edilmesinin onunu acan, su an iktidarda bulunan kimselerin de terore yardim ve yatakliktan yargilanmasi gerektigine hic girmiyorum, o apayri bir konu, hadi diyelim onu gormedik..... ) burada hic bir sorun yok. ama yerine, kayyum koyuyorsunuz, secim mekanaizmasini isletmiyorsunuz,
    ve orada insanlar sessizce mirildanmaya basliyor, "bu ulkede "benim mahallemden olanlarin secilme sansi yoksa, benim temsiliyetim nasil saglanacak?"

yani, bitmis olan, 1980 darbesinde , diyarbakir cezaevinde temelleri atilmis olan "kurt ayrilikci" haraketinin eline muthis bir fikirsel doktrin veriyorsunuz.

iste asil vatan hainligi budur.

simdi gidin reis meis diye baska yerlerde konusun.
  • devlet tarafından görevlendirilen ve ne yazık ki korunamayan memurun öldürülmesidir.
    bunu "ama belediye başkanı atanmaz,seçilir." şeklinde meşrulaştırmaya çalışanlar var.gerçekten bu adamı öldürenlerden bir farkınız olduğunu düşünüyor musunuz?
  • öldürülmemiş şehit düşmüştür. şehit düşürenlerin sempatizanları sözlükte cirit atmaktadır.

edit : entrylerini silip siktirolup gitmişler ama herkes artık ezbere biliyor rumuzlarınızı, her fırsatta pkk propogandası yapıp tutturamayınca entrylerinizi silip kaçtığınızı. fetöcüler nasıl bir gecede uçuruldu sözlükten, size de elbet sıra gelecek.
  • cok yonlu boktan bir durum. belediye teror orgutune destek veremez, verirse ne olur? kanunda maddesi vardir, terore destekten islem yapilir, kayyum atanmaz, anladin? kayyum atanirsa ne olur? siyasi irade gasbi olur. ne gibi biliyor musun, isid teror orgutune tirlar dolusu silah sevkiyati yaptigini farzedecegimiz hukumet sorumlularina terore destek sucundan islem yapmak yerine, basbakanliga chp'li bir kayyum ve bakanlar kurulu atanmasi gibi. farki var mi? her ikisi de terore destek veriyor ama her ikisine de kayyum atanmiyor. neden? cunku biri daha guclu, cunku biri egemen guc, cunku birinin parasi var, cunku gotun yiyorsa islem yap.
  • öyle klavye başından a haber bilgisiyle yorum yapınca ağızdan şerefsizler, orospu çocukları, namussuzlar, vatan hainleri dökülüyor doğal olarak.

basit bir google görseller taraması;

aranan kelime - cizre; https://www.google.com.tr/…auicigd&biw=1280&bih=694

aranan kelime - nusaybin; https://www.google.com.tr/…ahwkimakha7haiiq_auibygc

aranan kelime - sur; https://www.google.com.tr/…auiccgb&biw=1280&bih=694

ha şimdi şu görsellere bir bakıp görmediğiniz o ülkenin diğer yarısına bakıp böylesine bir savaşın, yıkımın olduğu bir yerde bölge halkı tarafından "işgalci" diye adlandırılan ve belediyede halkın yetkilendirmesiyle kazanılmış bir hakkı kayyım vasıtasıyla gasp edenlerden birinin öldürülmesine şaşırmak da ayrı mevzu tabi.

bodrumlarda insanlar öldürüldü. görmemiş olabilirsiniz. üzerlerine kimyasallar döküldü, yakıldılar. öyle uzak bir tarihte de değil üstelik. 7 haziran - 1 kasım 2015 seçimlerinden sonra. dikkat ederseniz seçim diyorum. halkın iradesi yani. sen halka seçme hakkı ver. o halk belediyeyi senin terörist dediğine versin sonra kalk sana oy vermedi diye bodrumlarda insan katlet ve atadığın kayyım'ın öldürülmeyeceğini um.

öldürülünce de gel bana söv.
hesabın var mı? giriş yap