şükela:  tümü | bugün
 • az önce gerçekleşmiş olay. beşyüzevler mahallesinde olmuş.

  edit: aldığım duyuma göre polis hücre evi istihbaratı almış, teröristlerden birini yakalamışlar ancak diğer terörist yakalanacağını anlayınca kendini patlatmış. terörist evin içinde patlatmış kendini. 4 polis yaralanmış. başka yaralılar var mı henüz bilmiyorum. polisle teröristler arasında çatışmanın hala devam ettiği söyleniyor.

  edit 2: gaziantep'te o kadar çok terör saldırısı oldu ki, internetten bilgi edinmek çok zor. bir linke tıklayınca eski terör saldırıları ile ilgili haberler çıkıyor. aldığım bilgiler arkadaşlarımdan gelen söylentiler. o yüzden yanlış bilgi verebilirim.

  bu arada patlama bizim oturduğumuz eve yaklaşık 2 km mesafede. bir arkadaşım sabah kahvaltı için ailecek evine davet etmişti allah'tan, olay yerinden epey uzaktayız şu an. bugün de şanslıyız yani anlayacağınız, yarına allah kerim. memleketin geldiği hale bak. düşünün, bir pazar sabahı evinizde kahvaltı yaparken yan komşunuz "allahu akbar" diye bağırıp kendini patlatıyor ve siz patlamanın şokunu atlattıktan sonra kahvaltınıza devam ediyorsunuz. çünkü bu tarz patlamalar artık sıradan, rutin bir aktivite haline geldi. böyle bir memleket işte burası. üstelik burası türkiye'nin en büyük 7. ili.
 • ölen veya yaralanan olmamasını umduğum patlama.
 • üniversite bulvarında meydana gelmiş habertürk altyazısına göre.
 • tam olarak üniversite bulvarında değil. antep'te olan arkadaşlar bilir. mandalin cafenin arkasındaki saha restaurant'ın oradaki zafer evler'de gerçekleşmiştir. sabahtan beridir bir hareketlilik vardı zaten. malesef emniyet güçlerimiz 11.45'ten beri hazır bulundukları sokaktaki patlamaya engel olamadılar. çok sayıda ambulans geldi ve yollar kapatıldı. umarım ölü veya yaralı yoktur.
 • bilen bilir üniversite bulvarı ile eski saha restaurant yeni mandalin cafe arasında, üniversite kapısı ile burç kavşağı arasında, üniversite kapısına 300 mt. yakında. ışıd mahalleleri var denilenin linç edilmek istendiği güzel ama içine sıçılan memleketimde.

  edit: tam olarak burası

  http://i.hizliresim.com/vewrmq.jpg

  hücre evi baskınında iki canlı bombadan biri kendini patlatmış.
 • cidden kendimden ve ailemden şüphelenmeye başladım. istanbul'a bilet almıştım, istanbul'a gidecektik havalimanı patlaması oldu. istanbul'a gittik darbe girişimi oldu, üstümüzden f16'lar geçti. eve döndükten sonra antep'e gidelim dedik antepte patlama oldu (geçen ay olan) bugün de bizimkiler antep'e gitti yine patlama olmuş...
 • coğrafyasının, ışid'inin, ölüsünün dirisinin, topunun ta aq be. her hafta patlar mı lan bi ülke. resmen bittik dönüyoruz. onu bile başaramayacak noktadayız. karamsarlık. insanların yüzlerine bakın, anlarsınız ne halde olduğumuzu. yazıklar olsun. artık bir şeyler yapmalı. çok geç ama belki bir ihtimal. ama bir şey yapmazsak sonumuz kesinlikle belli.

  yeter ulan yeter artık. konuşacak, yazacak, düşünecek hiç bir şey kalmadı.