şükela:  tümü | bugün
 • saray bekçisi rasim ozan kütahyalı yine işine geldiği gibi bir köşe yazısı kaleme almıştır. sn. devlet bahçeli'nin başkanlık sistemi hakkında ki görüşlerini çarpıtarak aktarmıştır.
  sayın genel başkanın başkanlık sistemini destekliyormuş gibi göstermektedir sabah gazetesinde yer alan köşe yazısı ektedir.
  (bkz: http://www.sabah.com.tr/…hceli-ve-baskanlik-sistemi)

  peki sayın genel başkan bu konu hakkında hangi cümleleri kullanmıştır ;

  "şu an türkiye'de parlamenter sistem vardır, bunun işleyişi tartışmalara sebebiyet vermektedir ve bazı reformlar yapılmasına ihtiyaç olduğu ifade edilmektedir. son dönemlerde başkanlık sistemini gündeme getirmek suretiyle bu dönüşümün sağlanması arzusunu taşıyanlar vardır. demek ki karşımızda iki temel tercih bulunmaktadır. parlamenter sisteme devam edelim mi, yoksa başkanlık sistemine geçelim mi? başkanlık sistemine geçme arzusu taşıyanlar bir de fiili durum yaratmıştır. bu fiili durum bu şekliyle devam ederse türkiye bir kriz ve kaos ortamına sürüklenebilir. bunu da aşmak lazımdır. siyaseti yeni bir kaos ve kriz dönemiyle tıkamamak lazımdır. önümüzdeki günlerde bugünkü siyasi iktidarın başkanlık sisteminde çok ısrarlı duruşu ve zaman zaman da fiili durumlarıyla bunu şekillendirmeye çalışmasına cevaben tbmm'ye bir metnin getirilmesinde yarar vardır. bu metin geldiği zaman her parti gibi mhp de metin üzerinde değerlendirme yapacak ve anayasa değişikliği prosedürü çerçevesinde meclisteki çalışmalara katkı sağlayacaktır."

  rasim ozan kütahyalı'ya sormak lazım hiç utanmıyor musun? yoksa okuduğunu mu anlamıyorsun ? ...