şükela:  tümü | bugün
  • yine hepsiburada yine rezalet.

önce kısa özet okumayı sevmeyenlere
    bir ürün aldım, iade etmek istedim, sistemde iade alındı yazdığı halde tekrar bana geri gönderdiler.

uzun uzun yazalım şimdi de...
    1 eylül'de buradan 2.374,07 tl'lik alışveriş yaptım, ürün bana 6 eylül'de ulaştı, akşam saatlerinde teslim edildi zaten, o akşam kontrol ettim biraz ve memnun kalmadığıma karar verip 7 eylül'de iade talebi oluşturdum.

sistem hemen geri gönderim için kod verdi, yurtiçi kargoyu arayıp eve kurye çağırayım dedim ben de... her şey sorunsuz şu noktaya kadar evet... şimdi sorunlar başlıyor.

yurtiçi kargo telefonu açmadı(çok şaşırtıcı değil mi?) 3 kere sonuna kadar aradığım halde açılmadı o telefon. sonra internet sitesinden form doldurup kurye talep ettim, o gün zaten saati geçti gelmez dedim, 8 eylülde kuryenin gelmesi gerekirdi. sabah 444'lü numaradan yurtiçi arayıp onay da aldı sabah, talebi şubeye iletti. bütün gün bekledim kurye gelir de bulamaz diye evden çıkmadan, gelen giden yok... ertesi gün ürün hasar filan almasın, kutusu zarar görmesin vs. diye taksi çağırdım, götürdüm kargo şubesine elden gönderi yaptım.

9 eylülde yola çıktı, 10 eylül'de hepsiburada'ya ulaştı ve aynı gün içinde sistemde iade alındı olarak göründü. yine sorun yok gibi dimi? sadece yurtiçi kargo sorun çıkardı şimdiye kadar... işte burada hepsiburada devreye giriyor, 6 gün boyunca para iadesi gerçekleşmedi, bayramdır şudur budur diye bekledim ben de... ürün acil lazım ama anlayışlı olayım diyorum bir yandan. bugün sabah kontrol ettiğimde kargo takip numarası gelmiş e-postayla hepsiburada'dan... iade alındı yazan ürün geri geliyor.

kargo takibinde ürün hala d-market'te bu arada, yola çıkmamış bile. aradım hepsiburada'yı sordum bu ne iş diye, adam sistemde geri göndermelerinin sebebinin yazmadığını, ürün bana ulaştıktan sonra teslim alıp tekrar arayıp tekrar iade kodu alıp tekrar göndermemi söylüyor. yani ürün şuanda bulunduğu yere tekrar dönmek için önce bana gelecek sonra tekrar aynı yere dönecek, sebep? yok. mantık? yok. çünkü hepsiburada...

araya haftasonu girecek, pazartesi bana yurtiçi kargo yine teslimat yapmayıp salı gelir. 1 gün beklerim yeni kod için zaten... perşembe ben göndersem cuma ulaşır, 2 iş günü içinde iade diyorlar(yine sorun çıkarmazlarsa) haftasonu girer ve yine pazartesiye kalır. 1 haftadan fazla bir süre sadece ürün şuan olduğu kargo şubesine gitsin diye geçecek. d-market şubesi kendi depoları...

ürün cayma hakkı kapsamında iadesi geçerli bir ürün, tüketici haklarına göre geri almama hakları yok. ürün hakem heyetine kadar da gider gerekli olursa... ama kaybeden yine benim, zaman kaybı. bu sürede paramı iade etmediği gibi ürünü de sürekli kargoda dolaştıran hepsiburada için değişen bir şey yok. zaten iade etmesi gereken parayı biraz geç iade edecekler o kadar...

iade sonrası yeni ürünü de hepsiburada'dan alacakken(yeni almayı düşündüğüm ürün başka bir yerde 2.256,59 tl hepsiburada'da 2.597,64 tl olduğu halde hem de...) sadece güvenilir olsun diye hepsiburada'ya 300 lira fazladan bile verebilirdim... ama o güveni haketmiyorlarmış.

enazından umarım ki işi daha da uzatmadan, tekrar iadede sorun çıkarmadan, hakem heyetine gitmek zorunda bırakmadan iade alırlar da ufak tefek alışverişlerde kendilerini tercih etmeye devam ederim. ama yüksek fiyatlı, iade etmek gerekebilecek ürünlerde sanmıyorum bir daha alışveriş yapabileceğimi...
  • mantık hariç hepsiburada..
  • hepsiburada firmasının müthiş bir hızla metro, yurtiçi kargo, digitürk, ttnet gibi 4 büyüklerin yanında 5. büyük olmaya hazırlandığının göstergesi.
  • sene olmuş 2016 binlerce mağduriyete rağmen hala 2000 küsür liralık şeyler alınıyor bu siteden. üstelik bayram ağzı, kargolar kapanacak hani, uyandırim. ondan sonra beni siktiler, sikecekler tabi bu kadar saf olmayın bre
  • 23 eylül güncel durum:
    ürün bana az önce yeni ulaştı. hepsiburada'yı arayıp durumu anlattım. ürünün sistemde iade alındı olarak göründüğünü, para iadesi yerine tekrar ürünü yolladıklarını, sistemde iade alındı görüldüğü için iade talebi açamadığımı, daha önce sorduğumda telefonla arayıp tekrar yeni iade kodu istememin söylendiğini vs. anlattım açık açık detaylıca.

adam bana 14 iş günü geçtiği için iade kodu veremediğini filan söylemeye çalıştı, lan resmen dalga geçiyorlar insanla. iade ettim lan zaten ettim! o 14 gün geçmeden iade aldınız ürünü işte. sonra sizin saçma sapan çalışanlarınız saçma sapan sistemleriniz yüzünden siz uzattınız bu süreyi. ki ürünü ilk teslim aldığım tarih 6 eylül. 17 gün oluyor ve bu arada 2 pazar günü, 4 gün bayram tatili ile 6 gün tatil var. 11 iş günü oluyor yine geçmiyor 14 iş günü...

bu süreçte para iadesi de yapılmadı hala ki başka bir model alıp kullanmaya da başlayamadım. resmen kargoda ve hepsiburada deposunda dolaşan bir ürün için 23 gündür param da içeride kaldı.

neyse, ilgili departmana talebi iletmişmiş, dönüş sağlanacakmış vs. sıradan cevaplar ezbere... bilmiyorum bakalım sonuç ne olacak, umarım sorun olmadan kodu verirler iadeyi yaparlar ki kendilerini benim için tamamen bitirmezler. yoksa iş hakem heyetine kadar uzarsa, benim daha da zamanımı çalarlarsa bir daha bulaşmam herhalde.

şunlar da dursun burada: http://i.imgur.com/hk3qza4.png
    http://i.imgur.com/jporgfv.png
    http://i.imgur.com/mlxlyk8.png

şuradan da iade şartlarına bakarsak http://www.hepsiburada.com/…ge/faqdetail.aspx?id=20

iade alınmaması için uygun tek bir madde bile yok. ürün monitör. herhangi bir şekilde sim kart takılan, wifi bağlantısı yapılan, kişiselleştirilen, aktive edilen vs. bir ürün değil.

ambalajının açılmamış ve kullanılmamış olması gereken ürünler de
    iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb) ürünler iade alınamamaktadır.

· taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)

· her türlü yazılım ve programlar

· dvd, vcd, cd ve kasetler

· bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

· telefon kontör siparişleri
    olarak listelenmiş. bu işten anlamayan bir çalışan belki bilgisayar kategorisinde sayar bilemiyorum ama alakasız. herhangi bir yazılım yüklemesi yapılmıyor. kasa değil bu. monitör bu kapsamda değerlendirilemez.

zaten ürün iade talebi reddedildi olarak da görülmüyor, iade alındığı halde geri göndermeleri sorun...