şükela:  tümü | bugün
 • 2018 türkiye büyük finali: royal bandits ( rb ) vs bahçeşehir supermassive ( sup ) arasında gerçekleşiyor.

  bahçeşehir supermassive kimdir?

  bahçeşehir supermassive, dünyanın önde gelen profesyonel türk e-spor takımlarındandır. ekip, ağustos 2015 tarihinde hakan baş, kaan karamancı, alper özdemir, onur aksu ve fırat ileri tarafından kurulmuştur.

  bahçeşehir supermassive, lige katıldığı ilk sezonda beşiktaş e-spor ekibini 3-1 mağlup ederek 2016 kış mevsimi şampiyonu olmuştur. meksika’da düzenlenen ve 8 ülkenin şampiyon takımlarının katıldığı 2016 ıwcı turnuvasında da şampiyonluğa ulaşan ekibimiz ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. ıwcı şampiyonu unvanıyla katıldığı ve dünyanın önde gelen 5 ülke takımının yanına adını yazdıran takım, kuzey amerika şampiyonu clg gaming ekibini mağlup ederek ülkemize league of legends arenasındaki en büyük başarıyı kazandırmıştır.

  takım 2017 yılında crew esports, 2018 yılında ise royal bandits ekiplerini 3-1’lik skorla mağlup ederek kış mevsimi şampiyonu unvanını korumuştur.

  bahçeşehir supermassive’in hedefi; hızla büyüdüğü gözlemlenen e-spor sektöründe doğru şekilde konumlanıp, yıllarca hayatta kalacak efsanevi bir kulüp olmaktır.

  royal bandits kimdir?

  royal bandits, 2016’nın üçüncü çeyreğinde kurulmuş bir espor kulübüdür. espor takım yönetimi ve sektöre profesyonelliği arttıracak ve bunu dış dünyaya da açabilecek yenilikler getirmek amacıyla kurulmuştur. espora adım attığı günden itibaren uluslararası oyunculara ev sahipliği yapmış olan organizasyonun isteği ülke içinde global arenada kabul edilen tüm oyunlarda takım sahibi olmak ve mevcut olduğu tüm dallarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir. henüz 1 yaşını yeni dolduran kulüp bu gayesine istinaden danimarka, ispanya ve çin gibi bir çok farklı ülkede gerçekleşen turnuvalarda varlığını göstermiştir. hali hazırda barındırdığı 35 den fazla oyuncusuyla türkiye’de en çok takımı olan ve en çok oyun dalında varlığını sürdüren royal bandits bu unvanını 2018 de geliştirmeyi hedefliyor.

  canlı yayınları takip etmek isterseniz

  youtube
  twitch.tv
 • 1.maç
  seçim yasaklama ekranında sup mavi taraftaydı. ilk yasaklama safhasında draven,morgana ve irelia'yı banladılar ve lck'de oynanan son maçlarda yasaklanmadığında ilk seçim önceliğini kazanan aatrox'u seçtiler. alt koridorda seçimlerini kaisa ve alistar'dan yana kullandılar. rb ; urgot,akali ve rakan banladı ve sion , varus ve graves seçimleriyle karşılık verdi. ikinci safhada leblanc , ryze banlarına karşı gragas ve kindred banlandı. sup'un ornn , xin zhao seçimlerine karşı tahm kench ve cassiopeia seçimleri yapan rb; kazanan koridor eşleşmeleri ve rakibinin güçlü savaş başlatma seçeneklerine karşı savaştan çıkma konusunda iyi kurduğu kompozisyonla seçim/yasaklama ekranından önde çıktı.

  ilk 15 dakika alt koridorda geçen 2 küçük çatışma dışında aksiyon görmediğimiz oyunda,5 dakika içinde çıkardığı çatışmalarla elde ettikleri küçük avantajları kartopu etkisiyle çığa dönüştürerek oyunu bitirmeyi başardı.
 • (bkz: tbf 2018)