şükela:  tümü | bugün
58 entry daha
  • bu sezon ilk kez etkili hücum hattına sahip bir takıma karşı oynayacak olan kuşları tatlı rüyalarından uyandıracak olan maç.
  • 35 derecede oynanacak olan maç.

iyi futbol vs. mümkün değil, atan kazanır.
  • fenerbahçe önündeki üç maçı, alanya-ankaragücü-galatasaray ortalama 4 fark atarak kazanacak.

fenerbahçe’nin çok rahat kazanacağı deplasman maçı.
  • bugün ojelerimiz sarı lacivert . saldır fenerbahçe’m
  • fenerbahçe’de deniz türüç,alanyaspor’da junior fernandes...maçın skorunu belirleyecek fırsatları bu oyuncuların bulacağını düşünüyorum.

not:lefterspor
  • bu maç tamamen max kruse'ye bağlı. emre oynamayacak o yüzden ortasaha üçlüsü büyük ihtimal gustavo tolga kruse olur. gustavo ve tolga ne yapıp ne edip topu kruse'ye ulaştırmalı. ileri üçlü garry vedat deniz'e kilit pas atıp pozisyona sokacak adam kruse. kruse kötü oynarsa ileri üçlü rakip ceza sahasında topla buluşamaz. trabzon maçındaki gibi göbekten oynamaya çalışırız büyük ihtimal. zaten solbek dirar ters ayaklı sağ bekte ozan olduğu için beklerim ileri çıkarıp kanatlardan hücum etme işi zor. alanya merkezi ve kruse'yi iyi savunurlar sıkıntı yaşarız. olur da ilk 30 dakikada gol atarsak maç farka gider. alamazsak sıkıntı alanya kontra atakla bizim ağır stoperleri maymun eder.
  • fenerbahçe zaten hücum futbolu seviyor, alanya da öyle, demekki kafa kafaya bir maç olacak, kadro kalitesi daha iyi olan fenerbahçe rahat kazanır.
  • fenerbahçe'nin ilk defa emre belözoğlu olmadan çıkacağı maç. ben fenerbahçe'nin emre olmadan çok zorlanacağını söylemiştim daha önce, yarın göreceğiz nasıl oynadığını takımın. eğer emre bu şekilde sık sık sakatlanacaksa fenerbahçe'nin işi şampiyonluk yarışında oldukça zora girecektir. aynı şekilde galatasaray, beşiktaş, trabzonspor ve başakşehir de şampiyonluk ışığı vermediklerinden bu sezon sürpriz bir şampiyon çıkabileceği kanısındayım. bu da olursa alanyaspor olabilir bu futbolu ile. yarınki maçı da
    emre yokken alanyasporr kazanır diye düşünüyorum.
  • hakkında renktaşlarımı bilgilendirmek istediğim maç.

* adil rami, serdar, sadık varken neden jailson’da ısrar ediliyor?
    + adil rami sakat/formsuz, sadık ve serdar’ı bursaspor maçında izleyenler kör oldu. ersun hoca resmen, “işte bu yüzden jailson’u bekte oynatıyorum” demek için serdar ve sadık’ı oynattı savunmada ve izleyen hiç kimse savunmamızı beğenmedi.

* emre, gustavo, jailson, ozan filan?
    + kişisel kanaatim, gustavo ve jailson’u bu sene sık sık stoper mevkinde göreceğiz. emre banko orta sahada, jailson ve gustavo’dan birisi bekte diğeri emre’nin yanında olacak gibi. dirar sol beke geçtiği için ozan sağ bek oynamaya devam edecek. duruma göre jailson ya da gustavo’dan birisi savunmada kalıp diğeri emre’nin yanında kalacak. açıkçası, orijinal pozisyonu sol açık olan birisi olarak hemen hemen jailson’un aynısı gibi savunmada oynadığım çok oldu. ben seviyorum bu elemanı savunmada. biraz aceleci, yaptığı hamleler tek atımlık. müdahaleyi zamanında yaparsa kesiyor yapamazsa adam gider gol atar. ama ligde o derece çılgın atabilecek forvet pek yok. ayrıca hasan ali ve adil rami iyileşince, ilk 11’de kartlar yeniden dağıtılacaktır zaten.

* maçlarımız neden pazartesi günü oynanıyor ve neden kimse ses çıkarmıyor?
    + #95336080 nolu entryimde detaylı açıkladım ama kısaca buraya da yazayım: avrupa maçları ve yayıncı kuruluştan dolayı. avrupa’da oynayan başakşehir, bjk ve ts aynı günde oynamak zorunda; gs ise onlardan bir gün önce. avrupa maçlarından önce gs cuma, bjk, ts, başak cumartesi/pazar oynaması lazım. bjk ve ts’nin maçı aynı güne gelmesin diye gs cuma, bjk ctesi, ts pazar ve fenerbahçe pazartesi oynuyor. avrupa dönüşü de tam tersi. fenerbahçe cuma, gs cumartesi, bjk ts başak ise pazar/pazartesi oynayacak. bu arada belirteyim, bu avrupa maç düzeni hep fenerbahçe’nin iç saha maçları öncesine geldiği için fenerbahçe ilk devrede sadece bjk ile pazar günü oynayacak. geri kalan maçlar 3 cuma, 2 ctesi, 1 pazar şeklinde. şanssızlık bu artık, başka bir art niyet filan yok.

kadro olarak ben bu maçta trabzon maçının aynısını bekliyorum. emre yerine gustavo ilk 11 başlar, malesef tolga ciğerci de olur. 60’tan sonra tolga, gustavo çıkıp tolgay, zajc girebilir. umarım söylentilerdeki gibi tolgay-tolga ikili göbeğiyle başlamayız.

iki iyi ve golcü takımın maçları genelde kısır geçer ama bu maçta sadece muriqi’ten 2 gol bekliyorum. tahminim toplam 6 golden fazla gol atılacaktır bu maçta.

fenerbahçe’nin 4-3 ya da 4-2 kazanmasını bekliyorum. 3 puan gelsin de skor önemli değil, oyun zaten güzel.
  • (bkz: 2-2) böbrekleri basmayınız.
1094 entry daha