şükela:  tümü | bugün
 • kazlicesme'de yapilacakmis.
 • saat 12:15 itibariyle lys-1den çıkacak insanlar 14:30'daki lys-5e yetişmek için yollara dökülecek. bu mitingin trafiğe etkisi nedeniyle arabası olmayan ya da taksiye verecek parası olmayanlar perişan olabilir. allah yardımcıları olsun iki sınava da gireceklerin.
 • aziz babuşçu'nun "biz organize etmeden havalimanına onbinler akın etti. peki, 16 haziran'da kazlıçeşme'de büyük ustayla buluşuyoruz desek ne dersiniz?" diyerekten ilk fişeği çaktığı mitingdir. zaten o gece ki sms'leri de ben sevgilime gönderecekken yanlışlıkla akp örgütüne attım. istanbul büyükşehir belediyesi de metroyu yanlışlıkla açık unuttu o gün, biz de yedik.

  https://twitter.com/…uscu/status/343423787246690304
 • lys'ye girecek insanların yol sıkıntısının yanında meydanın hemen yanındaki okullar da şunlar:
  zeytinburnu 100. yıl ticaret meslek ve anadolu ticaret meslek lisesi, kazlıçeşme abay ilköğretim okulu, ziya gökalp ilköğretim okulu.

  bu okullarda sınava giren öğrenciler ne olacak? bunların suçu ne? acık düşünerek miting yapın lan.

  edit: sabah matematik, öğleden sonra da yabancı dil sınavları var.
 • acaba ne alaka bu ak parti mitingi diye düşünmeme neden oldu bu miting. hayır türkiye cumhuriyeti başbakanını istifaya çağırdık biz akp genel başkanı ne alaka lan?
 • "allah o bölgede sınava gireceklere sabır versin" dediğim mitingdir.
 • "arkadaşlar, çok kan kaybettik, moral depolamamız lâzım" mitingidir. görür gibiyim:

  --- spoiler ---

  "toplanmışlar orayaaaaaa, benim seçmenim sağ duyulu diyeee, benim seçmenim çığırtkanlık yapmıyor diyeeeee, bizi yolumuzdan döndüreceklerini sanıyorlaaaaar! döner miyiiiiiiz?"

  "dönmeyiiiiiz!"

  "döner miyiiiiz?"

  "dönmeyiiiiz! türkiye seniiinlee guğrur duğyuğyooğrr!"

  --- spoiler ---

  hep aynı hava.
 • talihsizlikle sonuçlanacağını varsaydığım bir olaydır.

  gezi eylemleri o tarihe kadar devam ederse, kazlıçeşmedeki grubun ya da grupların oraya yürümek istemelerine nasıl engel olunacak. unutmayın; başbakan her ne kadar istememiş olsa da üstelik kimi basın kuruluşları bu söyleneni desteklemiş olsa da partinin bir çok gençlik örgütü başbakanı karşılamak adına tüm üyelerine çağrıda bulunmuştu. yine tüm söylemlere rağmen rize de yaşanılan olayın önüne geçilememişti. devlet, halkını bu kadar ötekileştirmiş, ayrıştırmış hatta kendisinden olmayanı küçük görmüşken, böyle bir zamanda "birlik ve beraberlik" adı altında iktidarın gerçekleştireceği mitingin, güç gösterinden başka bir şey olmayacağı açıktır.

  bu, halkı yok saymak, ya bizden olursunuz ya da bizim gibi olursunuz demekten başka bir şey değildir.
 • daha önceden belirlenmiş bir programım nedeniyle olmasa da katılmayacağım mitingdir.

  ne işim var ki sanki.