şükela:  tümü | bugün
 • ramada otelinde bulunanan doktorlara yapılan gözaltı uygulamasıdır.

  https://twitter.com/…oint/status/346208223243673600
  https://twitter.com/…aruk/status/346209882078330880

  not: divan oteli değil, ramada oteli uyaran arkadaşlara teşekkürler

  not 2: aha bu da video'dur.

  https://www.youtube.com/watch?v=mbxk-jwpkam
 • tepki olarak türk tabipler birliğinin acilen yarından itibaren iş bırakma çağrısı yapması gerek olaydır. disk, kesk genel grev kararı aldı, doktorlar da iş bırakırsa sistem kilitlenmiş olur. bunu mümkün olan her ortamda yayalım lütfen.

  edit: http://www.ttb.org.tr/index.php/iletisim.html adresinden form doldurarak iş bırakmayı gündemlerine almalarını isteyebiliriz.
 • "emir kulu" polislerin, hipokrat yeminini uyguladıkları için doktorları göz altına almasıdır. başka söze gerek yok.
 • haksızlık ve çaresizliğin acı sonuçlarından biri daha.
 • bu gidişle doktorların savaş durumunda da kimseye yardım etmemesine neden olacak durumdur. zaten gezi'de yapılan sanatı, müziği, çocukların yaptığı resmi anlamayan bir zihniyetin; bu kutsal mesleğin gerekliliklerini de anlamaması doğaldır.

  tarihler boyunca cehaletin örgütlü haliyle mücadele zaten en sıkıntılı mücadelelerin başında gelmiştir.
 • harbiye'deki ramada otel'de gerçekleşmiştir.
  aferin, çiğnenmedik vicdani kural bırakmadınız.
 • istanbul düşman işgali de yaşadı, ama böyle birşey olmadı. düşünün, kimler yönetiyor türkiye'yi.
 • sokaklar savaş alanına dönmüşken, başından yaralandığını söylediğimiz vatandaş için çağrılan ambulans 30 dakika sonra ancak gelirken, meydanda bulunması hayati önem taşıyan doktorların, yalnızca mesleklerini yaptıkları için değil, siyasi görüşleri olduğu, bu görüş polisin-valinin-hükümetin işine gelmediği için gözaltına alınmaları olayıdır.

  o revirlerde bulunduk, gezici revir dedik sokakta gezdik. direnişe destek verenler de vardı aramızda, destek vermeyenler de. doktor olmak ne demek bilmeyenler anlamazlar belki, ama doktorların arasında insana yardımı birinci sıraya koymuş çok meslektaşım vardır, işte onlar alanlardaydılar. bir dahaki eylemde, eylem kimin olursa olsun, ihtiyaç halinde yine alanlarda olacaklar.
 • doktor dediğin düşman askerine bile yardım eder. din, dil, ırk gözetmez. bunu bile anlamayacak kadar salak olan beyin fakirlerinin kalkıp da "ben çağırsam eve gelmez" dedikleri gözaltılardır.

  israil eminim filistinli doktorları gözaltına almamıştır bugüne kadar. akıl y...k değil ki yandaşlara sokasın.
 • yanlış bilmiyorsam cenevre konvansiyonuna göre savaş halinde dahi düşmanın doktoru öldürülemez, esir alınamaz. doktorların da zaten savaştaki amacı mümkün olduğunca insan yaşatmaktır. doktor, yaralı düşman askerine dahi yeri geldiğinde bakar. doktor, üzerine önlüğünü geçirdiği andan itibaren sadece insandan taraf olmalıdır ki gezi parkındaki doktorların durumu da böyledir. siyaseten bir fikri olabilir ama üzerinde önlük varken sadece insana yardım amacı güderler. çoğu yaralı polise ilk müdahaleyi de işte bu sebepten bizzat bu doktorlar yapmışlardır. doktora göre hastanın dili, dini, rengi, vatanı, paralısı, siyasi görüşü, ahlaksızı, suçlusu, polisi, eylemcisi olmaz. bu doktorların gözaltına alınması başlı başına hukuksuzluk, vizyonsuzluk, diktatörlük örneğidir. emri verenleri allah kahretsin.

  not: cenevre konvansiyonu ile ilgili yanılıyorsam uyarın.
hesabın var mı? giriş yap