şükela:  tümü | bugün
 • ajanslara son dakika bilgisi düşen haberdir. ailelerin sizlere emanet etttiği gencecik çocuklara sahip çıkamıyorsunuz. yatacak yeriniz yok yeminle.

  link
 • sputnik'in haberine göre manisa 1. piyade er eğitim tugayı komutanlığı'ndan elliye yakın asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılmış. bu işin artık boku çıktı.
  (bkz: 24 mayıs 2017 manisa asker zehirlenmeleri)
  (bkz: 27 mayıs 2017 manisa asker zehirlenmeleri)
  (bkz: 11 haziran 2017 diyarbakır asker zehirlenmeleri)

  https://sptnkne.ws/eerk
 • emanete hıyanettir.

  umarım sağ salim atlatırlar.
 • bir ay içerinde 2.defa yaşanmış rezalet.

  edit: 3. defaymış. yuh.
  edit2: 4.defa olduğu söylendi. şaka mı bu?
 • yakında "fetö'nün manisa imamı yakalandı, zehirleme olaylarının arkasında olduğu ortaya çıktı" haberiyle üzeri kapatılacak zehirlenmelerin son 20 günde 3. kez gerçekleşenidir...
 • bildiğim kadarı ile manisa'da askeri kışlaya yemek veren rota yemek şirketi ile olan anlaşmanın halen ve inatla fesih edilmemesi sonucu yaşanan dram ile rezalet arası olayların ikinci perdesi.
 • kışlaya hala rota isimli firma tarafından yemek hizmeti verilmesiyle doğrudan doğruya bağı olan zehirlenmelerdir.

  kardeşim daha geçenlerde bir sürü asker zehirlendi. senin devlet olarak burada yapacağın şey, yemek hizmeti veren firma ile bağını koparmak olur. olması lazım. e sen bunu yapmazsan bu olay tabi ki de tekrar eder.

  zehirlenen askerler yemekte kırmızı et olduğunu, etin koktuğunu ve çiğ olduğunu söylüyor.

  bu yemek şirketi artık kimin yakını ise, askerler zehirlenmesine rağmen ısrarla bu firmadan yemek hizmeti almaya devam ediliyor!

  ayrıca bu kırmızı et zehirlenmeleri sadece kışlalarda oluyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. geçen hafta kızılay ankara'da iftar yemeği verdi. yemek ortalama üç bin kişilikti ve yemekte kırmızı et vardı. sonra ne oldu? yiyen herkes istisnasız hastanelik oldu. bu olay basına yansımadı haliyle. ben de çalıştığım kurumda o iftara katılanlar olduğu için ve kurumdaki yemeğe giden herkes istisnasız serum yediği için biliyorum. yani devletin aldığı tüm yemek hizmetlerinde bir dandiklik var. bunun sebebi de tabi ki de bu işlerin birilerinin "yakınlarına" ihale edilmiş olması.
 • iki ay içerisinde 3.kez yaşanan rezalet olay
 • arkadaş ordumuzda büyük bir sıkıntı var
  ve bunu söyleyen benim. tsk 'ya delicesine saygı duyan bir adam.
  emeği geçenler sağ olsun.

  lan türk silahlı kuvvetlerinde yüzlerce asker zehirlenecek ve bu iş bir kaç gun ara ile tekrar edecek ha.

  o yemeğin içine konan patatesi taşıyan kamyonun şöföründen o ordunun komutanına her adamın aklını alırlardı. aklını.

  ve olurda tekrar ederse böyle bir facia o bölükteki her subay ( asteğmeninden genaraline ) bilirdi ki o rütbeleri söker ve yedirirler adama.

  yazık oldu.