şükela:  tümü | bugün
  • suriyeli sığınmacılar ve yerel halk arasında çıkan olaylar , henüz durulmuş değil .

linç , darp , ev basma şeklinde süregeldiği belirtilmiş haberde .

umarız can kaybı yaşanmadan sona erer.
    http://www.hurriyet.com.tr/…erilim-suruyor-40491661
  • bunlar daha başlangıç
  • medeniyetsizliğin yepyeni boyutu
  • hani ensardı lan. ne oldu arkadaşlar hepiniz müslümandınız? kılıçdaroğlu barışı sağlayıp suriyelileri ülkesine göndereceğiz dediğinde yuhalıyordunuz, ne oldu?
  • çok klasik olacak ama
    hendek referandum sonuçları:

% 70,5 evet
    %29,5 hayır

şimdi dağılabiliriz
  • yiyin birbirinizi ete para vermeyin, s.kin birbirinizi göte para vermeyin
  • suriyelilere bak. adam toplayıp birilerini dövecek kadar alışmışlar ülkeye.

ama aynı yöntemle dayak yemekten de kurtulamamışlar.

(bkz: ironi)
  • polisin acil şekilde müdahale edip, suriyeli kardeşlerimizi bu çomarların elinden kurtarması lazım.
  • asıl sıkıntı gelecekte yaşanacaklar.

biraz daha pazalazlanıp bir araya geldiklerinde nelere sebep olabileceklerinin ön izlemesi bu olay.

çok uzak olmayan bir gelecekte bunlar yüzünden daha çok olay çıkacak, hafif hafif götleri kalkmaya başladı çünkü.

ama onlar, savaş ülkesinden kaçtı geldi diyenin ağzına kürekle vururum.*

edit1: suriyeli sakarya kent meydanındaki atatürk büstüne saldırdı demiştim ama bir arkadaş uyardı o olayı yapan türk müş.
    tabi türk olması haysiyetsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. atatürk ne yapmış bu karaktersize ? özgürlük vermiş ama hata etmiş.

edit2: bu görüşlerin nedeni maalesef aç gözlü ev sahipleri yüzünden 10 lira edecek evlerinin 20 lira karşılığı kiraya veren alt üst ve mahalledeki diğer komşular.

evime giremiyorum kokudan, pislikten. tercüman getirdim ama laf anlamıyorlar, hala çöpler atılıyor.

edit3: illaki bu arkadaşların iyisi vardır. geldikleri yer itibariyle kültürleri bizden farklı, başka bir girdi de yazmıştım birkaç satır.

evime çıkarken kapıları açıksa can hıraş bir şekilde kapıyı kapatma durumu söz konusu, kendimi kendi binamda kötü hissediyorum.*

ayrıca haberleri takip edenler olmuştur illaki.

adamlar bayram için ülkesine gidiyor, kardeşim ülkende yaşanabiliyorsa git yaşa ne işin var burada ?

ama adam neden gitsin burada şartlar güzel, kendi vatandaşına tanınmayan özgürlükler var, maddi imkanlar var, sosyal imkanlar var.
    bağlanan maaş var oy kaygısıyla verilen vatandaşlık var. öz vatanımızda parya olacağız yakında.

bu benim kanıma dokunuyor arkadaş. kendi vatandaşım aç yatarken suriyeliye maaş başlanmasını milletten gss primi kesilirken ücretsiz tedavi olmasını haz me de mi yo rum.

ayrıca yabancıların bizi neden istemediklerini 1 senede çok daha iyi anladım.

edit4: ekleme /düzenleme.
  • üzücü olaylar. ama bunlar daha başlangıç.

sen suriyelileri ülkemize doldur, onlara para ver, vatandaşlık ver. üniversiteye sınavsız giriş hakkı ver. içlerinde mühendisler avukatlar varmış diye konuşmalar yap, onlara iş ver (sanki bizde yok mühendis, avukat).

adamlar buldular cennet vatanı sahiplenecekler tabi. tabi ki sonunda bizi kovmaya çalışacaklar.

bu töleransları bir tc vatandaşına hangi ülke vermiş sorarlar adama.

5-10 sene sonra hepten yaşanılmaz bir ülke olacak burası.