şükela:  tümü | bugün
 • neresinden tutsan saçmalık bir rezalet.
  bak bak sen laflara bak:
  "troll/başlıklarını engelle tam olarak olmasa dahi; yarın köşe yazısında televizyon eleştirmenliği yapacak bir aykut ışıklar olduğunuz halde star tv'yi kanallar listenizden çıkarması için dijitürk'e mail atmanızdır."

  bak arkadaşım, verdiğin örnekte, bir yayıncı kuruluşun, tüm izleyicilerine ulaşan bir kanalı kapattırma talebinde bulunuyorsun.

  biz ise, evimizdeki, bireysel, bize ait olan televizyonumuzdan star tv kanalını 150. sıraya atıyoruz veya siliyoruz ki görmeyelim.
  ev benim, tv benim, kumanda benim.

  alt komşuya gidip, "star tv'yi sil" demiyorum.

  manipulasyon yapacaksınız da, bari biraz daha doğru yapın, kabak gibi saçmalamayın.

  edit: hemen mesaj geldi, "150 sıraya atmıyosun siliyosun" diye.
  evet siliyorum diyelim ne fark etti?

  benim evdeki tv tüm digitürk abonelerinin tek tv'si mi?
  herkes benim evde mi tv izliyor.
  tv benim, karar benim.

  hala saçmalık hala boş işler.

  edit: buradayken bir işe yaramak gerekir: "çocuklar istismarcıyla evlendirilecek" kararı yürürlüğe girmesin. kampanyası için imza verebilirsiniz.
 • bir gruba uygulanan karartma sansürdür.
  kişinin bir şeyi görmezden gelmesi kişisel bir seçimdir.

  bu ikisinin farkını anlamayan davardır.
 • bak mesela sen atv'sin ya şimdi benin tv'mde yoksun. mesela aynı onun gibi şimdi sen de olmayacaksın.
 • ülkede on dört yıldır sansür ve fişleme rezaletinin gerçeği var. ona sesiniz çıkmadı basit "engelle" butonuna ağladığınız kadar!

  hem sıç, sıçmıktan vergilerimizle para kazan, sonra da ağla! yok öyle!!!
 • (bkz: yalan söylemek)
  (bkz: demagoji)

  keşke karşında seçmen kitleniz olsa işiniz çok daha kolay olurdu ama ne yazık ki yemezler.
 • troll/başlıklarını engelle televizyondaki bir yayını izlerken beğenmeyip kanal değiştirmek değildir.

  troll/başlıklarını engelle tam olarak olmasa dahi; yarın köşe yazısında televizyon eleştirmenliği yapacak bir aykut ışıklar olduğunuz halde star tv'yi kanallar listenizden çıkarması için dijitürk'e mail atmanızdır

  tamamen yanlış. biri yukarıda neden yanlış olduğunu yazmış zaten.
  bu kadar basit bir mantık hatası yapabilmek için akılsız olmak lazım, ya da işi sulandırmak hedefindeki bir "görevli"

  neyse, kendini hatırlattığın için sağol kardeş deyip başlıktan kaçıyorum. öptüm.
 • "rezalet, sansür, vs" diye çırpınan balığa dönmüş kötü niyetli malları bir bir ortaya döken sözlüğün en güzel uygulamalarından biri. sana ne beyinsiz sana ne, isteyen istediğinin yazısını görmekte okumakta özgürdür. gidin sevgili genel babacığınıza söyleyin, yarın birgün bir açılışta dile getirir bunu da.
 • sözlükte olmayan fişleme ve sansür rezaletidir.

  sözlüğe eklenen bu ayar ile teorik olarak web sitesi kullanıcısına sözlük arayüzünde kendi tasarrufunda kullanabileceği bir ayarı sunmaktır. yani kullanıcıların talebini sorunsuzca karşılayan, kendi istekleri ile kendi kullandıkları sayfayı özelleştirilebilen bir ayardır.

  sözlük kullanıcıların kendileri ile alakalı, kendilerine katkı sağlayacak bilgiye kolayca ulaşmalarını sağlayacak bu özellik, yazarların kendi tasarrufundadır. kişilerin neyi okuyup neyi okuyamayacağına karar vermesi, insanların özgür iradesine bağlıdır. devlet yasalar ile güvence altına almıştır.

  böyle bir çözüm ile ne sözlük yönetimi baskı altına alınacaktır, ne de baskıyı yapacak olan tam olarak baskısı için gerekli bir neden bulabilecektir. bu durumu bu noktaya getiren kişilerin amacını sorgulamak yerine, sansür kelimesinin, özgürlük kelimesinin anlamını değiştirmek beyhude bir çabadır.

  bunlar ile birlikte bir başlık altında engellenecek kişileri işaret ederek engelleme başlığı altında yazılanlar ile sansür ve özgürlük kelimelerinin anlamlarını kendinize göre tanımlayıp doğru göstermeye çalışmak pek bir işinize yaramaz.

  prensipte yaptığınız 2+2 = 4 dedikten sonra 2 ile toplanan her sayı 4'e eşittir demek yani 2 + 3 = 4 demektir. zaten var olan bir şeyi kendiniz tanımlayıp, ardından tanımladığınız şeye uygun neden-sonuç ilişkisi kurup doğru olduğunu iddia edemezsiniz.
 • yıllarını dijital aktivizm ve sansür üzerine harcamış bir ikişi olarak çok rahat diyebilirim ki bu sansür değildir. farklı anlayamayan bağzı troll arkadaşlarımız için hemen tekrar anlatalım. bunun sansür olarak addedilebilmesi için, sözlük yöneticilerinin "kardeşim bundan böyle şu yazarların entryleri veya açtıkları başlıklar sol framde gözükmeyecektir" diye bir duyuru yaparak bunu eyleme dökmeleri gerekmektedir -ki hemen ekleyeyim, sözlükte bu tür bir sansür algoritması var çoğumuzun bildiği gibi mesela adıyaman'da imam hatipli 30 çocuğun taciz edilmesi başlığı sol framede görülmüyor aha al sana sansür-

  sözün özü, bu olayda sansür uygulanması gibi bir durum söz konusu değil çünkü seçim kullanıcının isteğine bağlı. keyfi isterse engeller istemezse engellemez. ha ben mesela troll başlıklarını engellemem zira karşıt görüşleri de takip etmek istiyorum. geri kalan saçma salak troll başlıklarına da tıklamıyorum oluyor bitiyor ama az evvel de dediğim gibi kişinin keyfine kalmış bir karar bu. o yüzden hiç ağlamayın troller!