şükela:  tümü | bugün
 • şuan applestoreda en ucuzu 7500 tlye satılan bir ipad pro aldığınızda başınıza gelebilecek hadiseyi anlatıyorum.
  henüz 9 aylık bir cihazın şarj girişi bozuluyor ve şarj olmamaya başlıyor, siz de eğer istanbulda yaşamıyorsanız, çevrenizdeki bir apple premium reseller servis hizmeti veren biryere gidiyorsunuz, apple store kargoyla sattığı bu ürün için kargoyla servis desteği vermiyor.
  ürününüzü bırakıyorsunuz ve bir gün sonra gelen cevap: kullanıcı hatası, çünkü ipad'iniz eğik. 4380 tl verirseniz tamir ederiz.
  ipad pro'ların çok kolay eğilebildiği hatta apple'ın kutudan eğik çıkan ipad'leri bile normal kabul ettiği haberlerini bilmiyorsanız bkz
  https://www.donanimhaber.com/…arak-gormuyor--106188

  peki son olarak gelelim bendeki ipad gerçekten eğik mi? alındığından beri spigenin en kalın kılıfından çıkmamış ipadin fotoğrafları aşağıda. yorumları size bırakıyorum.

  https://ibb.co/xss4lkr
  https://ibb.co/pctwyqt
  https://ibb.co/sppwlf2
  https://ibb.co/sk2y3fq
  https://ibb.co/tlhm4wk
  https://ibb.co/dt68tnz
  apple ile iletişime geçtiğimde verdikleri yanıt: istanbulda olan bir akrabanız varsa ona kargolayın o bize getirirse bir kez daha inceleyebiliriz.
  özetle eğer istanbul'da yaşayan akrabanız yoksa, varsa ricacı olup kargonuzu alıp apple store' a götürüp oradan tekrar alıp size tekrar kargolamasını rica etmek istemiyorsanız apple almayın arkadaşlar. göreceğiniz servis kalitesi budur. xiaomi alıp servis ihtiyacınız olduğunda köşedeki telefon tamircisine yaptırırsanız daha kaliteli bir kullanıcı deneyimi yakalayabileceğinize emin olabilirsiniz.
 • rezilliğin müsebbibi: (bkz: gürgençler)
  nasıl bir firma olduğunu girilen entrylerden okuyabilirsiniz. sadece benim başıma gelen bir durum değil herkes şikayetçi.
  apple nasıl bu arkadaşlara premium reseller yetkisi verdiğini sorgulamalı.
 • gürgençler mi apple mı sorumlu, bence ikisi de dediğim rezalet.
  dalga geçer gibi servis raporunun altına bizi değil apple'ı şikayet edin diye not düşmüşler.
  --- spoiler ---

  *6502 sayılı tüketici koruma yasası'nın 2. maddesi gereği yapacağınız başvurularda; üretici,ithalatçı veya satıcıyı belirtmelisiniz. gürgençler yetkili servis sağlayıcımız şikayet edilen taraf olarak sorumlu değildir.
  --- spoiler ---
 • fanboy'luk yapmak niyetinde değilim ama anladığım kadarıyla apple store'lar yardım konusunda özellikle yüzyüze iletişimde çok daha yardımcı olmaya çalışıyorlar.

  bataryası arızalanan iphone 6 plus telefonumu götürdüğümde "bataryada sorun yok, yazılımsal ama telefon yamulmuş, herhalde üstüne yüklendiniz, garantisi bitmeden yenileyelim" diyerek ücretsiz değiştirmişlerdi.

  airpods'umun şarjı az gidiyor diye götürdüğümde hızlı hızlı defalarca kere kutuya sokup çıkartarak arıza görmeye uğraşmış ve sonunda hata verince "hah tamam, hata verdi. değiştirelim bunu" diyerek yenisini vermişti.

  yere düşürdüğüm için ahize kısmından ses gelmeyen iphone cihazım için "tamiri yapılır ama yine sorun çıkartır, garantisi varken değiştirelim" diyerek yine yenilemişlerdi.

  sanırım apple ile herhangi bir problem yaşandığında mümkünse eğer ilk seçenek yüzyüze görüşme olmalı.

  he, bir servisi yetkili diyerek nitelendirdikten sonra arkasında durmak da yine apple'ın zorunluluğu. işleyiş aynı mı bilemiyorum, tüm cihazlarımı sadece apple center'a götürdüm.