şükela:  tümü | bugün
  • rezaleti geri tarihli açmamın sebebi olayın 16 kasımda yaşanması. çözüm sürecine dair rezaleti öğrenmem ise bugün.

hemen anlatayım;

16 kasımda iş bankasına ait bir üniversite kampusunde bulunan atm'den 110 tl tutarında para çekmek istedim, son aşamada para atm'nin sağ tarafında bulunan her zaman para verdiği yerden değil de sol taraftan, para yatırılan yerden çıktı, paralar katlanmış ve sıkışık haldeydi, her banknotu hazneden tek tek çekmek zorunda kaldım. elime geçen para 1 x 50 tl banknot ve 2 x 20 tl banknottu. yani 20 tl param atm' den gelmedi. haznede zaten başka para da görünmüyordu, işlem başarıyla tamamlandı mesajını aldım ve atm yeni işlem için devreye girdi. işcep ten hesabı kontrol ettim -110 tl olarak para hesabımdan düşmüştü.

arkamda bekleyen 5-6 kişiyi uyardım, hemen arkamdaki abla risk alıp 550 tl gibi bi parayı benden hemen sonra çekti, uyardığım için parasını saydı ve sorun yok tam verdi dedi ve ayrıldı. zaten onun çektiği para sağ hazneden geldi.

onun hemen arkasındaki abi ise 400 tl çekmek istedi, atm nin iki haznesi de açılmadı yani hiç para alamadan işlemi başarıyla tamamlandı, hemen telefonundaki mobil uygulamadan hesabını kontrol etti ve 400 tl'nin hesabından çekilmiş olduğunu söyledi.

hemen iş bankası iletişim hattını arayıp durumu bildirdim, atm nin herhangi bir hata vs. vermediğini ama paraları ya eksik ya da hiç vermeden işlem yaptığını, bana 20 tl borçlu olduklarını söyledim, bana işlem yaptığım atm'nin kodu ve adresi soruldu, kodu ekrandan bakıp söyledim. kaydımın oluşturulduğuna dair bilgi verildi ve en kısa sürede mail yolu ile bilgilendirileceğim söylendi.

atm'nin öğrenciler tarafından yoğun kullanıldığını, başka kişilerin mağdur olmaması adına bir ekip yollamalarını istedim çünkü atm'de hala bir hata mesajı vs. yoktu. siz atm'ye bir not yazarsanız seviniriz, ekiplerin gelmeleri falan uzun iş gibi bir şeyler söylediler. üşenmeyip hemen yandaki cafe'den bir not kağıdı alıp, "atm bozuktur" yazıp ekrana bantladım. o arada 400 tl sini kaptıran abi de telefonda müşteri temsilcisi ile konuşuyordu.

bunların üzerinden 11 gün geçti, bugün hatırlayıp hesabımı kontrol ettim, hesabıma yatan herhangi bir para yok, işlemle ilgili bir bilgilendirme maili de almadım zaten geçen sürede. merak edip, az önce üşenmeden müşteri hizmetlerini aradım, böyle böyle olmuştu, ne oldu bizim kayıt diye sordum.

"sizin işleminiz olumsuz sonuçlanmış, atm incelenmiş herhangi bir fark bulunmamış" dedi telefondaki temsilci. isterseniz isbank.com.tr 'ye tekrar yazın diye de ekledi.

peki dedim, canınız sağolsun.

bunları niye mi yazdım iş bankası, ticaretten zerre anlamıyorsun.

her ay sizin bankanıza ait 2 kredi kartımla 3000 - 5000 tl arası işlem yapıyorum.
    maaş hesabım olduğu için tüm otomatik fatura ödemelerimi yine sizin bankanız aracığı ile yapıyorum.
    evin dask'ı ve konut sigortası yine sizin bankanız tarafından otomatik yapılıyor.
    son kullandığım iyi meblağlardaki 4 krediyi yine sizin bankanızdan çekmişim.
    bireysel emeklilik için belli bir miktar her ay hesabımdan yine sizin anadolu emeklilik fonuna gidiyor.

bunların hepsini bu hafta iptal ettirip sizden alacağım. ticaretten anlamaya başlarsanız belki bir gün yine görüşürüz iş bankası.