şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son 16 turunda rakiplerini saf dışı bırakan real madrid, juventus, manchester city, liverpool, sevilla, roma, bayern münih ve barcelona'nın yer alacağı kurada seri başı kuralı olmayacak ve aynı ülke takımları eşleşebilecek.
  edit: kura tsi 14:00' da trtspor' dan naklen yayınlanacak.
 • final tadında eşleşmelere gebe olan kura çekimidir. adettendir tahminleri yazalım:

  liverpool-real madrid
  roma-manchester city
  sevilla-juventus
  bayern münchen-barcelona

  edit: eşleşmeler aşağıdaki şekilde olmuştur.

  barcelona - roma
  sevilla - bayern münih
  juventus - real madrid
  liverpool - manchester city
 • öyleyse tahminlerimizi yapmasak mı sözlük?

  liverpool-juventus
  r.madrid-roma
  m.city-sevilla
  bayern-barça

  çaylakken hep bu günü bekledim, artık ben de tahminde bulunabiliyorum sözlük ne tatlı bir heyecanmış.
 • liverpool'un barca'yla eşleşmesini istediğim çekimlerdir. klopp'un bugüne kadar resmi maçlarda hiç karşılaşmadığı tek elit takım barcelona.

  real madrid için ise city ya da juve eşleşmesi güzel olurdu.
 • uefa'nın pazarlama stratejisinin eşleşmeleri belirleyeceği kura olacaktır. 2 ispanyol takımı kesin eşleşecektir. real madrid- barcelona eşleşmesi henüz erken. o yüzden ya sevilla-barca, ya sevilla-real eşleşmesi olacaktır. bir alman ve bir ingiliz de kesin eşleşir. liverpool- bayern münih ya da city- bayern eşleşmesi olacaktır. 2 italyan birbiriyle eşleşmez. juve'nin roma'yı çekmesi düşünülemez bile. hakeza city'e de liverpool'u meze etmezler. kabataslak bu şekilde bir ayar çekilir. benim tahminim:
  real madrid- sevilla
  barcelona-juventus
  manchester city-roma
  bayern münih-liverpool..

  yapılacak ayarın ana teması bayern, real, city ve barcelona'yı yarı finale atmak olacaktır. uefa'da işler bakalım yine aynı şekilde yürüyecek mi!
  edit: son cümlede 4 takımı sıralarken real'i iki kere yazmışım. cümlenin gidişatından o real'lerden birisinin barca olacağını çözemeyen kıt zekalılar "2 real mi var, b takımı da mı şl'de" minvalinden mesaj yağdırmışlar. küfreden embesiller bile var. harbiden mal dolu lan bu sözlük..düzeltmem için uyaran arkadaşlara da teşekkürler.
 • manchester city bu sene gerçekten inanılmaz , city-barca eşleşmesini o kadar çok merak ediyorum ki umarım gerçekleşir.

  not : r.madrid'in ne olursa olsun yarı finale çıkacağı kura çekimi.

  edit : city-barca maçında topla oynama yüzdeleri %150leri bulabilir
 • roma - manchester city
  barcelona - bayern munchen
  liverpool - sevilla
  juventus - real madrid
 • tahmin değil temennidir;

  barcelona-roma
  liverpool-m.city
  r.madrid-b.münih
  juventus-sevilla

  edit: buradan uefaya teşekkür ediyorum, istediğime yakın bir kura çektikleri için.
 • juventus - city
  madrid - sevilla
  bayern - roma
  barcelona - liverpool

  ile sonuçlanmasını beklediğim kura çekimidir.

  son sekiz 2 ingiliz, 3 ispanyol, 2 italyan ve 1 alman takımından oluşmaktadır. ispanyol futbolu düşüşte ( izlenirlik açısından ingiltere'nin gerisine düştü, almanya, italya zorluyor ikinciliği ) olmasına rağmen 3 takımı son sekize yazdırabilmesi büyük başarı. almanya'nın ise 1 takımının yer alması bence alman futbolu açısından sorun. ilerki yıllarda son sekizlerde daha çok ingiliz ve italyan kulüplerini göreceğimizi düşünüyorum.
 • fransa hariç 5 büyük lig temsilcilerinin yer aldığı kura. uefa'nın aylar öncesinden çektiği kuradır, tanımı da bunun teknik olarak mümkün olması nedeniyle, benim için hiç de sürpriz değil.

  avrupa ligi'nde de benzer bir durum var. çek, rus, portekiz takımları hariç hepsi 5 büyük liglerden. iskandinav ve balkan ülkeleri yok. uefa tüm avrupa takımlarına, kuralara müdahele gibi çeşitli yöntemlerle yıllarca fırsat tanıdı. baktı bunların futbol adına üreteceği bir şey yok. işi ehline, 5 büyük lig takımlarına bıraktı.

  bence bahisçilerden çok, yayın kuruluşları için kazanma vakti. sürprizlere yer yok. bu da tabi ki ekonomik bir takım kaygılardan dolayı olabilir. ya da bir ekonomik kriz. ya da avrupa futbolu'nun geleceği için bir müdahele gibi.

  bence bu bir tür "bizim masamıza oturacaksan, büyük oynayacaksın. kusursuz olacaksın." deme şekli. yani öyle selçuk inan'lara, yasin öztekin'lere, ahmet çalık'lara yer yok.