şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçe ve gaziantepspor'un 91 - 92 sezonu 30. haftasında kadıköy'de oynadıkları ve atılan toplam 12 golle türkiye ligi tarihine geçen futbol maçı.

  ligde son haftaya beşiktaş namağlup, şampiyon olmayı garantilemiş olarak girmiş, fenerbahçe bari şanımız yürüsün diyerek bu maçta elde avuçta ne kadar hücum oyuncusu varsa oynatarak taraftarını mutlu etmeye çıkmıştı.
  fenerbahçe'de tanju'nun üç golü, daha o sezon bakırköyspor'dan transfer edilen defans oyuncusu nuri kamburoglu'nun iki golü, yanı sıra yine o sezon yeni transfer edilen candido gerson ve aykut kocaman'ın golüne eşantiyon olarak gaziantepsporlu ilhan'ın kendi kalesine kalesine attığı golle tabelada fenerbahçe'nin karşısında 8 rakamı yanıyordu.
  gaziantepspor da boş durmamış, bir rocky gibi olmasa da mr. t gibi fenerbahçe'ye girişmişti. karşılık hasan, hamdi, durmuş ve sahte romario marcello'dan gelmişti.

  fenerbahçe'nin kalesini normalde o sezon beşiktaş'tan transfer edilen engin korurken ligin son maçının suyu hürmetine sakaryaspor'dan alınan deli oğlan boşnak neşet kaleye geçmişti. neşet böyle eğlenceli bir maçta bile josef venglosh'a yedek kulübesinde beş paket uzun marlboro içirmişti.
  o sezon yeni yeni ba$layan gerson & tanju a.ş gol sonrası sevinci bu macta tam dört kere tekrar etmiş, brezilyalı oyuncuya göre daha kalas bir vücuda sahip olan tanju'nun beli tutulmuştu

  meraklısı için gol sevincinin tarifi;
  golü atan tanju ise hemen etrafına bakarak gündüz feneri gibi parlayan gerson'u bulur. hızlıca koşmaya başlar ve gerson'la karşı karşıya geldiklerinde güzel bir frenajla elleriyle birbirlerinin ellerine vuracakmış gibi yapıp ani bir vücut hareketiyle kramponlarının altına değerlerdi.
  evet gol sevincimiz hazır, yağmurlu havalarda yapmayın, evde tek başınıza denemeyin.
 • aziz yılmaz bu maçı da havanın cayır cayır yanmasına aldırış etmeden pofuduk fenerbahçe montuyla yedek kulubesinden izlemiş gollerden sonra vengloş'a çak hoca diyerek sevimlilik yapmıştı.
 • nuri'nin iki gol attığı maçtır

  (bkz: nuri kamburoğlu)