• ters ayakta yakalanmış, gözünüzle izleyin.

edit: gelen hakaretler üzerine üşenmedim tekrar izledim ve sonuç olarak fikrim değişmedi. video'da açık bir göz aldanması var. buyrun kendiniz karar verin;

http://i.imgur.com/nx1qcqg.jpg

- 1. karede şut çekildiği anda kalecinin ters ayakta olduğu açıkça görülüyor,

- 2. karede top ile kaleci arasındaki uzaklık, kalecinin yetişemediği veya yetişemeyeceği yine oldukça açık,

- 3. ve son karede ise top kaleciyi geçtikten sonra kalecinin kolunu çektiği görülüyor. kalecinin ve topun paralel uzantılarına dikkat edin.

edit2: volkan'ın benfica'dan yediği gol; https://youtu.be/bss3_dmb7k0?t=48
  • maçı izlemedim. bilenler bilir ufaktan da olsa bi kalecilik geçmişim var. koşa koşa geldiler pozisyonu sormak adına yanıma. pozisyonu defalarca izledim. ortalama bir futbol seyircisi için garip gelebilir ama kalecilik yapmış biri pozisyonu ve kalecinin hareketini anlar. hareketin anlamı şu;

zaten o top gol

olay şöyle gerçekleşiyor;

1-)burak topu sneijder'in önüne bıraktığı anda kaleci sol tarafına hareket ediyor çünkü sneijder'in uzak köşeye yani koruduğu kalenin soluna vuracağını düşünüyor. bir nevi penaltıda pozisyon seçme gibi düşünün. zaten sneijder uzak köşeye vurduğu sert ve kavisli şutları ile ünlü bir adam. o pozisyonu canlı izleyenler de o köşeye vuracağını düşünmüştür adım gibi eminim.

2-) sneijder ise beklenmeyeni yapıp topu sağ yani diğer köşeye doğru plase ile gönderiyor.

3-) ters ayakla ama daha önemlisi yanlış tercihle yakalan kaleci son çare olarak uçamıyor sadece kendini o tarafa bırakıyor. bakın burası çok önemli. adam uçmuyor sadece kendini o tarafa bırakıyor. başka bir şansı yok.

4) kaleci topun yakalanamayacağını anladığı anda yaptığı kötü düşüşü hafifletmek adına kolunu çekiyor ve altına alıyor. dikkat edin bu adamlar günde ortalama 1 saat kadar düşme antremanı yapan adamlar. en azından bizim zamanımızda öyleydi.

5) bu da zaten goldü dediğimiz olayın kanıtı
    burada dikkat etmeniz gereken nokta kalecinin dizi yerde. yani adamın uzaması tamamlanmış o tarafa doğru. kolu ise tam olarak uzatsa da dokunamayacak kadar uzakta. adamın kolunu indirmesi normal. indirmemiş olsa bile gol olurdu.
  • içime sinmemiştir. galibiyete bile sevinemedim. varsa eğer arkasında birşey umarım çıkar ortaya.
  • türkiye'de futbolun siyasetle kirletilmemiş olduğu zamanlardan bir gs taraftarı olarak; kimse kusura bakmasın ama leş gibi şike kokan goldür. hatta golü ilk kez gördükten sonra dahi bunu bir tek ben mi fark ediyorum lan diye kendime sormuştum. sonra gördüm ki hakkında başlık bile açılmış.
    tekrar tekrar izleyince kaleci elini çektiğinde topu hala kurtarma şansı olduğu çok bariz gözüküyor. ayrıca ters ayakta yakalanan kaleci bel hareketinden doğan dezavantajı topa eliyle maksimum uzanarak kapatmak ister, böyle kolunu çekerek değil. bumerang gibi bişi olur yani. !!eğer gerçekten topu kurtarmak istiyorsa tabii!! ayrıca bir kaleci 10cm yükseklikten yere sert düşmemek için kolunu çekiyorsa bıraksın gitsin manavlık yapsın.
    şu kokuşmuş futbol yıllarca desteklediğim takımım hakkında bile bana böyle entari girdirdi ya, sebep olan herkesin allah belasını versin. başta da o herkesin bildiği, memleketin başındaki belanın...
  • o kadar ters ayakta kalmıştır ki elini çekmek zorunda kalmıştır.
  • ters ayağının üzerinde yakalanıp kolunu uzatmadığı goldür, demek ki ters kolunun üzerinde de yakalandı...
  • yani kamera öyle bir açıdan çekmiş ki kabak gibi ortada her şey.
  • fenerbahçeli ve galatasaraylıları karşı karşıya getirmiş, bir beşiktaşlı olarak beni ise hiç şaşırtmamış goldür. biz alışkınız. bu ikisinden hangisiyle yarışsak hep sezon sonlarında onun maçlarında böyle futbol mucizeleri olur. ikisi de spor ahlakından uzak, her yol mübah diyen kulüpler. bu pozisyon, yarışın içinde fener olmasa gündeme bile gelmezdi lan bırakın traşı. cinconlar fenerlilere şikeci diyerek püskürtmeye çalışıyor ya ben ona gülüyorum. ulan şikeyle, teşvikle kazandığınız sezonlar düşülse trabzonsporla ikinci yıldız için çekişiyor olmanız lazım. fenerbahçe kötü de siz iyi misiniz? siyah kuşak şaibecidir galatasaray, senseidir. kimi kandırıyosunuz amk?

beşiktaş taraftarı olarak zerre sikimde olmayan gol. şınayderin muhteşem vuruşu kaleciyi çaresiz bırakmış işte besbelli galatasaray şike yapar mı? melo gibi beyefendi bir oyuncu için kart istemek ne ayıp şey. hagi yüzüne tükürünce kart çıkaramayan hakem zihniyeti meloya kart çıkarır mı lan? ya lugano? onun gibi bir melaike gelmedi türk futboluna ama işte kartta kart diye diye üzdük adam. ama allahtan cem papila gibi adamın hammaddesi hakemler vardı türk futbolunda. önceki sezonu şampiyon bitirmiş, sonraki sezonun ilk yarısında önüne geleni siken beşiktaşın terbiyesiz ırz düşmanı 5 oyuncusunu kırmızı kartla oyundan atarak cümle aleme sen sikersen biz de şikeriz demiştir. tam da o dönem aziz yıldırım'ın ünvanı 'en çok galatasaray şampiyonluğu gören fenerbahçe başkanı'ydı.

ya neyse kime ne anlatıyosun? bu tip şeyleri derhal içine sindirip tersini söyleyene ana avrat küfür eden taraftarları var bunların. bunlar takımları başarısızken sanki futbolun icadından haberi yokmuş gibi dolanır ortalarda. ama takım iddialı durumdaysa çıkarırlar sandıklardan formaları kaldıkları yerden devam ederler. yani kaypaklık ruhlarında var adamların. bu tip bir golü susup unutturmaya çalışacaklarına bir de nasıl koyduk derler. güler misin ağlar mısın siker misin sabaha mı bırakırsın?

eyyamcısınız alayınız. birbirinize bok atıp durmayın. o gol olalı çok oldu zaten. o gol daha önce ankaragücü kalesine girdi, sivas kalesine girdi. gol oldu yani. o goller götümüze girdi hemşerim. milli takım dünya şampiyonu olma yolunda görüyosunuz. şampiyonlar liginde uefa sınır koymasa 10 takımla katılacağız yani o derece muhteşemleştirdiniz futbolumuzu. siktirin ordan.

körler sağırlar birbirini ağırlar. daha az şike yapabilen daha çok yapana yaygarayı koparıyor amına koyim ne ala memleket. ulan ibneler galatasarayla yarışırken fenerbahçelinin, fenerbahçe ile yarışırken galatasaraylının sesi çıkmıyor bizi doğradıklarında nasıl iş lan bu? şike size karşı yapılınca mı suç oluyor?

yıldırım demirören gibi bizim için bir bela, rakipler için bir armağandan ötürü 10 senedir belimizi doğrultamadık. ama az kaldı. geçmişte olduğu gibi bu golleri yiyen kalecilerinizi de topla beraber kaleye gömecek, hakemlerinizin de düdüklerini kıçına sokacak bir beşiktaş çıkacak ortaya. gerçi siz onun da kolayını biliyorsunuz. futbolla ilgilenmeyi bırakırsıniz bir süre olur biter. ya da tesis basıp kendi oyuncunuzu döversiniz falan.

kıssadan hisse hemşerim; yiyin birbirinizi. hiç farkınız yok. puanları değişseniz şimdi mesela. yerleriniz ve taraftar tutumları değişse. değişen sadece yerleriniz olur. buna temiz gol diyen galatasaraylı şike diye bağırırken, şimdi şike var diyen fenerli nasıl soktuk ama der.

kimse demez ki; ben böyle futbolun taa amına koyayım.
  • bu gol normal bir gol degil. ciddi anlamda buna ters ayak falan demek icin beyni bir kenara birakmak lazim. amk rakibinizin boyle bir golle sampiyon oldugunu bir dusunun lan.
  • stancu'nun vurmadığı şutla kapışır...
hesabın var mı? giriş yap