şükela:  tümü | bugün soru sor
  • galatasaray'in sampiyonlugunu ilan edecegi mactir.
  • galatasaray gerekeni yapacaktır. oyuncularımızdaki inancı açık şekilde gözlemleyebiliyoruz. arkasındaki taraftarıyla aslanlar gibi mücadele edecektir takımımız.
  • galatasaray'ın 2014-2015 sezonu şampiyonu olmasının önündeki son engel. hiç kimse loser olan beşiktaş'ın derbide kazanacağını, ya da galatasaray'ın son hafta rize'de şampiyonluk vereceğini düşünmüyor dimi?

not: fenerbahçeliyim.
  • gençlerbirliği'nin ilhan cavcav talimatıyla galatasaray'a yatmasını dilediğim maç. şöyle rahat rahat arkamıza yaslayarak izleyelim artık. ilk yarıda 3-0 yapalım kudursun şikeciler ve kara kargalar.

gençler top oynamaya gelir ise o zaman erken gol gerekecek tribün baskısını kendi üstümüzden alıp rakip üzerine yıkmak için.

fikstür tamamen lehimize dönmüş durumda. 31. hafta maçımızı en önce oynayıp galibiyetle kapattık ve 32-33. haftaları biz arena'da geçirirken fener sırasıyla miy ve başakşehir'e gidecek.

şampiyonluğa az kaldı
  • kaleci faktörünü düşünürsek gol yememe gibi bir ihtimalimizin olmadığı maç.
  • görüyorum ki hala heyecanlı olan aman maç gider mi, ufff kalecimiz yok gibi saçma sapan uçkurlara düşmüş gs taraftarlarını barındıran maç.. ulan koy noktalı virgülü yapıştır ilhan cavcav'ı. hooop şampiyonluk hayırlı olsun.
  • haftasonu maça gidemeyecek birinden güney opel alt kombinesi varsa kuzenime hediye beklediğimiz maç. üç kuzen beraber olmak özellikle tribün vermemin sebebi.

tanım olaraksa kazanıp geçeceğimiz maç.
  • mayısların her zamanki gibi yine bizim olacağı maç
  • yine 1-0 olsun bizim olsun dediğimiz maçlardan bir tanesi. sakat ve ya sarı kart cezasına takılmadan bu maçı geçtiğimiz taktirde beşiktaş maçına rahat bir şekilde konsantre olabileceğiz.
  • galatasaray'i yenmek için tercih edilecek öncelikli yolun galatasaray defans ve orta sahasına pres ve kademeli defans yapmak olduğunun bilincinde olan gençlerbirliği'nin yine de yenileceği maç.

galatasaray'ın bütün maçlarını kazanarak şampiyon olacağını düşünüyorum. galatasaray'a açık oynayan diğer türk takımlarının arena'da ve/veya dışarıda kazanma şansı çok az. bundan mütevellittir ki en zor maç yine de gençlerbirliği maçıdır. kazanmak zorunda olan bir beşiktaş'ı rahatlıkla yeneceğimizi düşünüyorum. hele bir de fener o maça gelene kadar matematiksel olarak galatasaray'ın olası bir beşiktaş beraberliği ile bile hala lider olacağı bir pozisyonda olursa, çaykur rize şu an ligdeki en kötü futbolu oynayan, defansı nerdeyse olmayan bir takım.

hamza hoca'nın telles ısrarını anlayamıyorum. bu kadar kötü bir sol bek görmedim galatasaray tarihinde. kendi kendine çelme takan bir adamdan bahsediyoruz. son maç gözler filan da baya bi seyirmeye başladı, olası bir idrar tahlilinde sıkıntı yaşamayız umarım. her yerinden geçiliyor adam. kademe bilgisi nerdeyse yok, muslera'yla aynı dili konuşuyor olması kotasından veya başka her ne sebepten tutuluyorsa bu adam, derhal uzaklaştırılmalı takımdan.

galatasaray'ın ceju, semih, sabri, telles, selcuk, melo ve burak ile şampiyon liginde ilerleyebilmesi ancak bir dizi tesadüf ile mümkün olabilir. bu adamlar, sırasıyla; adam paylaşımı yapamama ve pozisyon bilgisine vakıf olmaması, her an düşecek gibi oynaması ve çok ağır olması, iyi defanslar karşısında çok düz oyuncu olup önündeki her topu ortalamaktan başka bir hücum vasfı olmaması, aldığı her topu her sıkıştığında geriye veya yana oynaması, hızlı oynayamaması, top gelmeden evvel ne yapacağını bir türlü çözememesi ve gelince de 8 kere dokunmadan düzeltememesi, sadece seyirciye oynayıp bu takım için her boku yaparım kafasıyla zaten tehlike olmayan bir pozisyonda adamı sakatlayacak kadar salakça rakibe kayması ve geriye dönük top alıp oyun kuramaması, top her kendisine geldiğinde öncelikle oynamak ve savaşmak yerine kendine yere atmayı veya savaşmamayı, faul almayı tercih etmesi, önündeki adama hücum setini başlatacak ilk pası dahi veremeyişi ve iyi defanslar karşısında bir bok yiyemediğinin apaçık görünürlüğüyle ve daha bir çok sebepten dolayı galatasaray'ı "öncelikle avrupa" hayalinde bir yere taşıyamazlar. bunlar değiştirilemiyorlarsa, hele şimdi yabancı sınırlaması da kalkmasına rağmen, eksikliklerini kulüpten dışarı adım atmayarak tamamlamaları ve mental yapılarını ivedilikle değiştirmeleri gerektiği hatırlatılmalıdır.