şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: 16 mayıs 2018 hakan atilla davası kararı)

  buralar karışacak azizim, vaziyet alınız.
 • halkbank davası için olumsuz bir sonuç çıkarsa maalesef ciddi bir yükselişe gebe olabilir. bu arada sözlükte yine şöyle yorumlar yapılacaktır:

  "evlerimiz, arabalarımız değerleniyor"
  "bugün de 1000 tl kar ettim eheheh"
  "alım fırsatı ne zaman bilenler yeşillendirsin"

  gerçekten bu kadar geri zekalı olamazsınız diye umuyorum. ama korkarım ki öylesiniz.
 • şüphesiz dolar 4.60 sınırını geçecektir
 • 4.80 diyorum yok mu arttıran. malum yarın (16 mayıs) büyük gün hakan atila davasından mütevelllit.
 • "dolar dört buçuğa çıktı" algısı yanlış. dövizdeki yükseliş aldatıcı, oynaklığın kısa zamanda siyasi konjonktürün...
 • evi arabayı sat şuan dolar al yarın da 4,60 üzerinden sat

  not:burdan yt alan varsa zaten yapsın aq
 • hakan atilla davası tr saati ile bugün 17:00 da açıklanacak. dolayısı ile bu davanın etkisi 16 mayıs’tan çok 17 mayıs kurunu etkileyecektir.

  16 mayısı etkileyecek en önemli faktör moody’s in türkiye açıklaması olur. nitekim moody’s makro gelişmelerin türkiye kredi notu için negatif seyrettiğini açıkladı.

  rapor özeti şöyle:

  kredi derecelendirme kuruluşu moody's, fonlama ve varlık kalitesi ile ilişkili aşağı yönlü risklerden kaynaklı olarak türkiye'nin bankacılık sistemi için görünümün negatif olduğunu bildirdi.

  türk bankaları için faaliyet ortamının, yavaşlayan ekonomik büyümeyi etkisiz para politikasını ve yüksek işsizliği içeren faktörlerin bir araya gelmelerinden kaynaklı olarak zorlu olmaya devam edeceğini savunan moody's, "bu faktörler kredi talebini bastıracak ve kredi borçlularının borçlarını geri ödeme kapasiteleri üzerinde baskı yaratacak" dedi.

  moody's, türk ekonomisinde 2017 yılında yüzde 7 olan büyümenin 2018 yılında yüzde 4'e ve 2019'da yüzde 3,5'e yavaşlayacağını tahmin etti.

  raporda, genel resmin türkiye'ye yönelik bir dış şok riskinin hala oldukça düşük olmakla birlikte yükseldiğine işaret ettiğini savunan moody's, "bu, türk bankacılık sistemini bir yatırımcı güveni kaybına daha duyarlı yapıyor" ifadelerini kullandı.

  moody's, zorlu faaliyet ortamından, bazı büyük kredi kullanıcıları arasındaki finansal zorluklar ve zayıflayan inşaat sektörü kaynaklı olarak bankaların varlık kalitelerinin büyük olasılıkla kötüleşeceğini ifade eden moody's, "2017'de yüzde 3 olan sorunlu kredilerin 2018'de yüzde 4 civarına yükselmesi büyük olasılık" dedi.

  tüm bunlara rağmen ülkemiz hiç gerek olmaksızın halen olağanüstü hal ile yönetiliyor ve ben buna şaşırıyorum. ekonomi gittikçe kötüye gidiyor. allah aşkına, biz sıradan vatandaş olarak bile bunu görüyor ve hissediyoruz da siz ülkeyi yönetenler bu verileri okuyamıyormusunuz?
 • eski tabirle devalüasyon oldu, anlamıyoruz. birikimimi dolar olarak değerlendirmeme rağmen, doların her gün rekor kırmasından nedense mutlu olamıyorum. bunun sonu nereye varacak, bilen varsa söylesin.