şükela:  tümü | bugün
  • ust edit: sol frame'de 1 dakika gorunmesinin ardindan bu baslik da kaldirilmistir. yahu bir aciklama yapmak cok mu zor?

acaba var mı? dediğimdir. ilgili başlık için (bkz: muharrem ince bağış kampanyası)

ekran kaydında görebileceğiniz üzere, söz konusu entry'yi yazmama rağmen, son etkileşim olan başlıkları gösteren "bugün" sekmesinde ilgili başlık görünmemektedir. oysa öncesinde entry girilen başlıklar dahi görünmektedir. (şu anda da hala yok. diğer sayfalarda da görünmüyor. bu entry'den sonra eklenirse diye ekran kaydı yaptım.)

burada sansür yoksa ve bu bir algoritmanın neticesiyse, açıklık getirilmelidir çünkü bu haliyle arkaplanda dönecek sansürleri maskeleyecek bir statüdedir. neden mi? "bugün" sekmesine en son entry girilen başlıklar geliyor diye biliyor herkes de ondan. yoksa yine "kafana göre, ister kullan ister kullanma" yaklaşımı mı olacak göreceğiz. daha önce yazmıştım bu sol frame olayını (bkz: ekşi sözlük/#76328490).

sol frame'de "allah, muhammed" gibi kelimeler içeren başlıkların daha önce engellendiğini duymuştum. bunları bir nebze anlaşılır buluyorum ancak bu başlığın engellenmesine bir anlam veremiyorum ben, neden olabilir?

diğer birçok benzer "gözükmeme" durumuna şöyle bakabilirsiniz (ara: sol frame)

not: birilerini veya bir seyleri kotulemek, haksiz yaftalamak icin degil, bir olasiligi tartismak icin actim bu basligi. ayrıca kayıttaki entry'den sonra da entry girildi başlığa, yine sol frame'e taşınmadı başlık.
  • aynı şeyin meral akşener için de geçerli olduğu durum, sorgulanasıdır.
  • sozlukte sansuru birinci elden daha once gormus birisi olarak karsi ciktigim sansurdur.

sansurun aciklamasi olamaz.
  • denemek amaçlı bir entry girilesi başlık.

edit: güncelledim, sol'da görünmedi.
    bu başlığı ararken, muharrem ince bağış kampanyası başlığını gördüm sol frame'de.

edit 2: şimdi bu başlığı da gördüm, sıkıntı yok gibi.