şükela:  tümü | bugün
 • erdoğan'dan tüsiad'a: bu dolarlar bu avrolar sizi kurtarmaz, bu millet sizi kurtarırsa kurtarır. biz sizle 1 hafta önce sizle böyle mi konuştuk?

  tüsiad yik başkanı özilhan "iyi işleyen demokrasinin en temel özelliklerinden biri iktidarın seçimle el değiştirebilmesidir" demişti

  ben sizin 17 yıl önceki durumunuzu da biliyorum. yeri gelirse bunları teşhir de ederim. türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara hesabını sormasını bilirim

  https://twitter.com/…ltv/status/1129104886799511553

  şu video doların niye yükseldiğinin açıklaması niteliğinde bu gerginlik iyi değil üslup ve tehdit çok fena sonumuz hayrolsun
 • ite kaka, kambiyo zararı yaza çize ihracat yapan sanayiciye layık görülen muamele.

  istikrardan yana olanlarla birlikte "yaş"ların da yanması.
 • bu saatten sonra gidip alttan alacak hali yok. o da biliyor ki kimse iş dünyasına rağmen o koltukta kalamaz. tüsiad yönetim kurulundaki isimlere bakarsanız olayı çok daha net görürsünüz. sahip oldukları hizmet alanlarından farklı olarak çok farklı iş kollarında - illegal olanlar dahil- köşe başlarını tuttuklarını bilmek veya öğrenmek zor değil. önce kulaktan kulağa yayılan tepkiler gittikçe sesli olarak ortaya dökülmeye başlayacak.

  bu adamları alt etmek tatlı ustası,kilimci ve zeytin kralı fetöcü zenginleri deliğe tıkmaya da benzemez. rte'nin kaybedecek çok şeyi var ancak süreç ilerledikçe bunları da gözü görmeyecek. ülkenin son 30 senesi hep böyle geçti. satıp satıp para yediğimiz 2011 senesine kadar süren suni zenginlik dönemi olmasa bu sesler çok daha erken çıkardı. şimdiye nasipmiş.
 • (bkz: biz sizin cemaziyelevvelinizi biliriz)

  bahaneyle bakınız'a gidip kültürlenin lan
 • tusiad ne yapmış. iktidarlar devamlı kollamış para pompalamış, vergi almamış teşvik vergi iadesi bedava arazi, her açıdan sayılamayacak kadar çok imtiyaz verilmiş. karşılığında ülkeye çağ atlatacak bir ürün mü üretip satmışlar dünyaya ya da ülkenin bir ihtiyacını mı gidermişler, rekabet ortamında hepsi imalattan çıktı dünya da rakipleriyle başedebilen hiçbir kuruluş sanayi tesisi yok. ülkenin halkın malını devletten al fransızlardan çimento al köle gibi insanımızı çalıştır aralara sat işte türkiye in en önemli dedikleri firmaların yaptıkları. devlete halkın parasıyla alt /üst yapı yaptır sonra 49 yıllığına al deli dumrul gibi para iste işte telekom. yabancı teknolojik ortak bul devlet bankasından para al insanları köle gibi üç kuruşa çalıştır geçiş garantili köprü yol tünel yap havaaalanı liman yap kat be kat fazlasını bu millet cebine koysun bütün varlıklarını satıp satıp sana para yetiştirin sen orada otur tusiad da ahkam kes. neymiş istihdam yaratıyorumuş, yatırımcısı, sanayicisiymiş, yerim ben onları.
  ha karşısındaki adamda biliyor milletin malını size aktaran benim para azaldı az verebiliyoruz siz de daha çok pay istiyorsunuz çenenizi kapatın diye tehdit edebiliyor. ne olacak chp gelince yandaş müteahitlerden kesip size mi verecek.
  sonuçta olan milletin devletin emeğine, canına, malına olacak öyle mi. yok öyle artık para mafiş. hepiniz paralarınızı mallarınız kaçırdınız ve yok olacaksınız gerçek üretenler, sanayiciler, işadamları kalacak bu ülkede. akp kendi balon zengin sınıfını yarattı ve sönecek bu parti, chp vb serbest piyasacı yağmacı siyaset ve iş gruplarının sonu geliyor. vatandaş kendi başının çaresine bakacak ve varlıklarını geri alacak.
 • "cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, iftar programında konuştu. tüsiad hedef alan erdoğan, "ben sizin 12 yıl önce durumunuzu, bugünkü durumunuzu da biliyorum. yeri gelirse bunu teşhir ederim. dışarıdan vuran vuruyor ama içeriden vuranlara günü gelir hesabını sormasını da bilirim" dedi."
  kaynak

  şimdi siz yabancı yatırımcı olsanız bu ülkeye yatırım yapar mısınız?
  tüsiad üyesi ortağınız varsa ortaklığınızı gözden geçirmez misiniz?
  örnek :
  (bkz: honda türkiye fabrikasının kapatılması)

  edit : (bkz: #90121092)
 • tüsiad üyelerini cengiz-kolin kardeşler ile karıştırmış cumhurbaşkanı söylemidir.

  teşhir edilecek birileri varsa milletin orasına koyup devlet ihaleleriyle ihya olan inşaat dinine inananlara bakmak lazım.
 • kaale alinmamasi gereken bos konusmalardan biri daha. ekonomi cokmus bu hala ona buna laf yetistirme pesinde.
 • patronlarla kapışma başladıysa seyreyle cümbüşü.
 • halk tarafından tüsiad'ın savunulması da bu ülkenin ironik, trajikomik yanlarından biri, fakir halkın, işçi kesiminin sağ partilere oy vermesi ne kadar saçmaysa, orta sınıf dahil aynı halkın tüsiad gibi oluşumları desteklemesi aynı derece saçmadır. ülkede kaynak krizi var ekonomik kriz tehdidi büyüyerek geliyor, kriz anından tüsiad, müsiad vs patronları nasıl davranacaklar sanıyorsunuz, çoğu varlıklarını arttırırken binlerce kişiyi de işsiz bırakacak. üretmekten vazgeçip dolardan, faizden para kazanmaya daha da çok yönelecekler.