şükela:  tümü | bugün
  • en üst edit: hepsiburada'da sosyal medya ekibi sorunumuzu çözdü. ilgili ve anlayışlı davranıldı.

üst edit: özet en alttadır.

olay şu şekilde başlıyor. hepsiburada üzerinden 23 nisan tarihinde "çalı ev tekstil" firmasından tencere takımı aldım. tencereler geldikten sonra bir tencerenin kapağı hiçbir darbe almamış kolinin içinden yamulmuş olarak çıktı.

bunun üzerine iade işlemi başlattım. aşağıda ilk iade metni bulunmaktadır.

------------------------
    https://eksiup.com/p/iu10292qkvcg
    iade tarihi : 30.05.2019
    iade sebebi: merhabalar, ürün kargo ile teslim alınırken hiçbir sıkıntı yoktu. dışarıdan tüm çevresi kontrol edilerek alındı. çeyiz için aldığımız için kutu açılımını 2 gün sonra yaptık. fakat orta bölümde en güvenli bölümde bulunan büyük kapakların bir tanesi yamulmuş. diğer hiçbir parçada çizik dahi yok. diğer eş büyüklükteki kapakta da bir sıkıntı yok. darbe almadan yamulmuş olması imkansız bir şekilde duruyor. büyük ihtimal peketleyici farkında olarak veya olmadan bu şekilde bizim tarafımıza iletti. bu ürünler çeyizimiz olacağı için çok önemsiyoruz. isterseniz hepsini geri gönderme işlemi yapabiliriz fakat bu hem sizi hem de bizi yoracak bir durum. onun yerine kapak değişimi yapabiliriz. görselleri buraya ekliyorum. diğer açılardan da fotoğraf gönderebilirim. kolay gelsin, teşekkürler.
    ------------------------

daha sonra hemen beni çalı ev tekstil'den aradılar. ve iade işlemi için bir kargo numarası verdiler. kendilerine kapağı yollamam durumunda yenisini hemen iade edeceklerini söylediler. bende aynı gün kapağı yola çıkarttım.

fakat bu arada hepsiburada üzerinden iade işlemini iptal ettirdiler. açıklama olarak da işlemin daha hızlı ilerlemesi için yaptıklarını, hepsiburada stoklarına düşmeden kendilerine iade gelmesi için bunun yapıldığını söylediler. fakat ürünü aldıktan sonra kendileri bana kargoyu yollamadılar.

bildiğin kendileri tarafından dolandırıldım. defalarca yazmama rağmen geri dönüş yapmadılar. hemen bunun üzerine hepsiburada'ya durumu bildiren bir bildiri başlattım.

-------------------
    https://eksiup.com/p/io10289r8bgc
    talep tarihi: 7.5.2019
    talep sebebi: merhabalar, ürün hakkında iade süreci paylaştığımda "çalı ev tekstil" isimli firmadan. 05469570791 numaralı bir numara beni aradı. ve durum hakkında bilgi aldı. sadece kapağında bir hasar olduğunu bildiği için bana bir kargo numarası verdi. kargo şirketi sürat kargo. verdiği kargo numarasını kullanarak sadece kapağı kargolamamı ve ekstra bişeye yapmama gerek olmadığını söylediler.
    kargo numarası: 13206311644865 kargoyu çıkarttıktan sonra hepsi burada üzerinden olan iade işlemini durdurmamı ve bunu aramızda halledebilceğimizi söylediler. çünkü ben iade olarak açtığım talebi devam ettirirsem tüm parçaları kargolatmam gerektiğini sürecin en az 10-15 gün uzayacağını söylediler. bende talebi iptal ettim. fakat talepi iptal ettikten sonra ne kargoyu yolladılar. ne son bir kaç gündür mesajlarıma veya telefonuma cevap veriyorlar. beni madur durumda bıraktılar. tüm konuşma ve fatura kayıtları mevcut. çalı ev tekstil'in durumu çözmesini ve eksik olan kapağı düzgün bir biçimde yollamasını talep ediyorum. gerekirse hiç üşenmeden tüketici haklarına da başvururum, ekşi sözlük, şikayetvar gibi sosyal platformlarda da durumu paylaşırım. gerekirse ekstra ekran görüntülerini paylaşırım.
    --------------------

bu yazım üzerine 24 saat içinde talep'im onaylandı ve işleme alındı. fakat ne geri dönüş oldu ne süreç hakkında mesaj yada arama oldu.

bugün sabah hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım. ürünümün nerede kaldığını sordum. onlarda hemen firma ile konuşup bu durumu telafi edeceklerini firmanın şimdiye kadar göndermesi gerektiğini, azami gönderme süresini çok aştığını söylediler.

saat 17:00'a doğru gelirken hepsiburada üzerinden bir mail geldi. mail içeriğinde kalan tüm parçaları satıcıya göndermem gerektiği yazıyordu. sebebi için ise aşağıdaki yazı vardı.
    https://eksiup.com/p/2h1028567bah

aradığımda madureyetimi telefondaki arkadaşa dile getirdim. aynı buradaki gibi her olayı tane tane anlattım. süreci yanlış yürüttüklerinden bahsettim. karşımdaki satıcının dolandırıcı olduğunu, kapağı yollayınca cevap vermeyi kestiğini ve üstüne tüm ürünleri de şuan talep ettiğini söyledim.
    benim bu ürünleri yollayacak güvenim size kalmadı, insanları dolandıran satıcıları kendi oluşumunuz altında tutup hiç bir şekilde yaptırımda bulunmadığınız gibi. yaklaşık 50 tane alışverişim olan sitede bir tane kapak madureyeti için tüm seti yollamamı istiyorsunuz dedim.

sizlerin madureyeti gidermesi gerekmez mi? bir ayı geçkin süredir neden bu firma ile iletişime geçilmedi? ellerinde stok olmadığı halde neden iade istendi? onaylandı konumuna alınan talepler konusunda başlangıç/süreç/bitiş bilgilendirmeleri neden yapılmadı?

hiç bir sorumu cevaplamadılar. hala kargoya nasıl vereceğimi anlattılar. bende allah sizlerden bir daha alışveriş yapmak durumunda bırakmasın diyerek telefonu kapattım.

bakın adamlar yıllardır burada iş yapıyor. fakat bir süreç yönetimleri bile yok. hiç bir şekilde madur müşterinin yanında değiller. yine hiç bir şekilde telafi sistemleri bulunmuyor.
    tek düşündükleri şey piyasayı nasıl daha iyi domine ederiz. tek düşündükleri şey "telefon titreşimi" şeklinde yaptıkları televizyon reklamlarıyla insanların algılarıyla oynarak nasıl kendimizden daha çok alışveriş ettiririz. al trendy vur hepsiburadaya gerçekten.

özet: hepsi burada satıcısı tarafından kandırıldım. hepsi burada bunu umursamıyor. hatta beni ciddi şekilde 1 aydır madur ediyor. benimde bu durum çok zoruma gitti buraya yazdım. yarın sizinde başınıza gelir, sizinde zorunuza gider diye desteklemeye davet ediyorum. küçük bir üründe sıkıntı çıkmış olabilir ama bu problemin üstüne pişkin pişkin yatmalarını gerektirmez.