şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle uzun uzun yazıp gündemi meşgul etmek ve derdini sikeyim butonunuzu yıpratmak istemiyorum.. fakat arkadaşımın başına gelen pronet mağduriyetini herkesin bilmesini istedim.

yaklaşık 8 yıldır hizmet aldığı ve aylık olarak 260 lira ödediği pronet adlı şirketten artık hizmet almak istemediğini yazılı ve sözlü olarak beyan etmesine rağmen kendisinden çıkış bedeli olarak 120$ + kdv istenmiştir. bu bedel cayma bedeli ya da taahhüdün bozulmasına istinaden değil söküm bedeli olarak istenmiştir..

düşünün ki bir restorana gidip yemek sipariş ediyorsunuz ve ücretini ödeyip çıkmak istiyorsunuz fakat restoranın çıkışında sizden ekstra ücret istiyorlar..

arkadaşım olan sevgili nihat arık bu bedeli ödemeyeceğini ve tüketici haklarına gideceğini söylemesine rağmen "hizmet bedelini 78 lira yapalım kullanmaya devam edin" teklifini de reddetmiştir. bunun üzerine şirket "bize müşteri bulun 120$ + kdv yi ödemeyin" teklifinde bulunmuştur.. asıl dramatik olan kısım burasıdır.

yorumu sizlere bırakıyorum. gelişmeler editlenecektir.
    (bkz: pronet)
  • böyle bir ahlaksızlığı ancak türkiye'de görürüz.

adam çıkmış diyor ki çaldınız, oğlum zaten senin işin çalınmasını engellemek. eğer müşterini elinde tutamıyorsan kalkıp da madem çıkacaksın bana para ver diyemezsin.

böyle tipler yönetirse memleketi böyle firmalar çıkar karşımıza. utanmazlar.
  • çok kısa süre önce büyük kavgalar ile zar zor hallettiğim mevzudur. allah kolaylık versin. kimse pronet'e bulaşmasın.
  • pronet ismini görünce sasirmadigim rezalettir ,geçmiş olsun arkadaşınıza
  • soyulmayalım diye evine/iş yerine alarm sistemi kurduruyorsun. alarm sistemini kuranlar seni soyuyor.

(bkz: hayat bazen çok garip)
  • rezalet gibi rezalet, yüzsüzlüğün daniskası. böyle firmaların ayakta kalabilmesi çok ilginç...
  • filmlerdeki güvenlik şirketleri gibi mafya olmuş bunlar, haraç kesiyorlar. ayıp 8 yıl ekmeğini yemişsiniz adamın. teşekkür etmeniz gerekirken bir de para istiyorsunuz.
  • böyle saçmalık mı olur lan? 5 kuruş verme sakın. mahkemeyse mahkeme aq.
    belki adamın artık durumu müsait değil. o yüzden iptal ediyor. sen bi de tutup iptal etmek için bi ton para istiyorsun.
    8 yıllık müşterin bi de. ayıp be.
    rezalet puanım 10/10 kanka.
  • kullanıcı sözleşmesi ve kontratın şartlarını görmeden yorum yapmanın doğru olmadığı rezalet. sistem kurulurken bu şartlar kabul edilmiş ise yapılacak fazla bir şey yok.