şükela:  tümü | bugün
  • tüsiad yüksek istişare kurulu başkanı özilhan'ın; "iyi işleyen demokrasinin en temel özelliklerinden biri iktidarın seçimle el değiştirebilmesidir" söylemine rte'nin tehditle cevap vermesi durumudur.

"ben sizin 17 yıl önce durumunuzu, bugünkü durumunuzu da biliyorum. yeri gelirse bunu teşhir ederim. dışarıdan vuran vuruyor ama içeriden vuranlara günü gelir hesabını sormasını da bilirim."

reis biz de senin 17 yıl önceki durumunu iyi biliriz.
    ibb adayı iken "işte bütün servetim bu yüzük" diye şov yapıyordun ama şimdi saraylarda yaşıyorsun.
    seçim meçim her şeyi bırakın bir kenara.
    korku imparatorluğu yıkıldı farkında mısınız? artık herkes yüzüne bağırıyor.
    tehditlerine kimse aldırmıyor. bu durum karşısında kontrolünü iyice yitirdi.

(bkz: tavuk sersemken sikilir)

link
  • zalim.
  • soslu fistigimla izledigim rekabet. haydi bakalim. iyi olan kazansin...
  • (bkz: sevim koş hükümet doları yükseltiyor)

parası olanın dövizden çıkmaması gerektiğini hatırlatan, demokrasi ayıbı bilmem kaçıncı iktidar söylemidir.
  • sözde iş adamı rantçı çevrelere edilmiş bir laf bence.zamanında kendi aralarında bölüştükleri için şimdi rahatça sallıyor.
    ete para vermeyin bence iyi olur gibi.
  • bunu söyleyen bu ülkenin cumhurbaşkanı ha. başlamışlar sağa sola saldırmaya. ulan imamoğlu sen neymişsin be. şirazesini kaydırdın adamların,ne yaptıklarını bilemez hale geldiler,kontrolden çıktılar.
  • şu entry'i ne kadar çok yerde kullandım, hepsine de "cuk" oturdu. buna da oturuyor;

(bkz: #88370671)

adamlar yurtdışından ortak bulamıyorlar, yurt dışına açılamıyorlar. benim soğan patatesimde değil tabi ki, o ayrı.

ben memnuniyetsiz, beni siken patron memnuniyetsiz... bir yere kadar
  • mükemmel. suyundan da koyarlarsa harika olur.
    her kim siyasetten nemalanıp zenginliğine zenginlik kattıysa zerre umrumda değil.
    hele allah'ı para ve yalan olan takiyeci siyaset erbabı hiç değil!
    elbette hepsi defolup gidecek.
  • kurulan cümlelerin analizini yapamamış arkadaşlar. ben size yapayım: bu ülkenin bu halde olmasının ana sebebini cumhurbaşkanı 3 cümlede açıklamış.

akp giderse, giderken herkesi peşinde götürecektir. orada oturan birçok insan, akp sayesinde orada, akp sayesinde zengin, akp sayesinde güçlü oldu. adam açık bir şekilde sizi ben yaptım siz de 17 sene beni desteklediniz. şimdi giderseniz, ben de sizi nasıl oraya taşıdığımı söylerim diyor.

ülke, koca bir akp teşkilatı. 17 senede hayatı değişen isimler ya da şirketler bunu akp'ye borçlu. bunu biz zaten biliyorduk ama itirafını cumhurbaşkanı yapmış. biz halk olarak korkuyoruz ya, adamlar her şeyini bir parti sayesinde elde etmiş. ve korkularından konuşamıyorlar.

durum budur.