şükela:  tümü | bugün
  • yazarlardan isteğim konuyu yukarı taşımak ve çözülmesi için bir güç oluşturmak. ilk rezalet başlığım hataları mazur görmeniz dileğiyle.

24.04.2019 tarihinde devir ve nakil işlemleri için superonline kurumsal şubeye başvurduk. detayları verip de uzatmak istemiyorum fakat bu süreçte kurumsal, müşteri hizmetleri, nakil birimi gibi bir çok yer ile her gün 3-4 kez arayarak görüştüm. hepsi bir ağızdan sorunun "başka" birimde olduğu ve çözüm için hızlandırma maili attıklarını söyledi. bu arada btk ve şikayet var üzerinden de şikayetlerde bulundum. sonuç olarak 1 kez bile dönüş yapılmadı. her seferinde tekrar ben aradım. ofiste günlerdir internet yok, işler durmuş durumda, maddi manevi zararlarım çok fazla. iptal edin o zaman yapamıyorsanız diyorum,cayma bedeli çıkartıyolar. aşağıda konuşma özetlerini yazıyorum.her görüşme 10-15 dakika sürmüştür.

* yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili birime aktarıyoruz.
    * yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili üst birime aktarıyoruz.
    * yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili daha üst birime aktarıyoruz.
    * yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili daha üst birime aktararak hızlandırma maili atıyoruz.
    * yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili daha üst birime aktararak hızlandırma maili atıp konunun aciliyetini bildiriyoruz.
    * sonraki görüşmede anladık ki sistemde bu işlem durdurulmus. daha önce yapılan işlemlerin hiç birinin anlamı yokmuş.
    * yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili birime aktarıyoruz.
    * yaşanan sıkıntı için kusura bakmayın lütfen konuyu ilgili daha üst birime aktararak hızlandırma maili atıp konunun aciliyetini bildiriyoruz.
    * konuyu kritik işlem bölümüne aktarıyoruz.
    * konuyu acil müdahale birimine aktarıyoruz.
    * konuyla ilgili size acil dönüş yapacak bilmem ne bölümünden ceren hanım. (gene arayan olmadı)
    * bu görüşmede de anladık ki mail atılan kişi izindeymiş, ondan işlem yapılmamış. komedi gibi söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum.

bunların dışında işin teknik detaylarını, superonline iç işleyişini, sistem problemlerini, içeren toplamda en az 30 kez görüşme yaptık. beni iç işleyişleri ilgilendirmiyor ama sağ olsunlar anlattı çalışanlar.

superonline kurumsal almadan düşünün, bin kez düşünün, milyon kez düşünün.

not: bundan önce de bir çok sıkıntı yaşatmıştı bu ilk değil.