şükela:  tümü | bugün
 • sayın sözlük yetkilileri ve ilgilileri,

  eyüp 3. asliye hukuk mahkemesi bugün yapmış olduğu tedbire itiraz duruşmasında başvurumuzu haklı ve yerinde görerek http://sozluk.sourtimes.org/ adresi için almış olduğu yayın durdurma kararını kaldırmıştır.

  tedbir kararı sadece "adnan oktar'ın kişilik haklarını zedeleyici başlıkların yayınlarının durdurulması" şeklinde düzeltilmiştir.

  karar bu haliyle yazılır yazılmaz türk telekom'a tebliğ edilecektir. yarın içinde konunun tamamen halledileceğini tahmin ediyorum.

  bu süreç içerisinde ilgi ve desteğini benden ve ekşi sözlük' ten esirgemeyen herkese teşekkür ederim. bundan sonra umarım bu tür orantısız kararlar alınmaz. mesajlarına cevap veremediklerimden de buradan özür dilerim, hepsini tek tek okudum, dikkate aldım.
 • ntvmsnbc'nin okur yorumu şeysinde "... sitenin tamamının kalkması harun yahyanın büyük bir zaferi ve evrimin de büyük bir yalan olduğunun kanıtıdır zaten. baksanıza insan maymundan pek gelememiş gibi..." şeklinde yorumlanan hadise ki beni sandalyemden yuvarlayacaktı neredeyse...
 • eyüp 3. asliye hukuk mahkemesi 2007/50d.iş. dosyasından verilen 2007/43no.lu karar nedeniyle http://sozluk.sourtimes.org/ adresinin yayınının durdurulmasına karar verilmiştir.

  talep adnan oktar tarafından kişilik haklarına saldırıldığı iddiasıyla yapılmış olup, talebe konu başlıklar tarafımızca yayından kaldırılmıştır. mahkeme kararı site geneli hakkında vermiş olduğundan ekşi sözlük' ün yayınının engellenmesi muhtemeldir. ancak şu an davacının tedbir talebine esas teşkil edilen yazılar ve başlıklar siteden zaten kaldırılmıştır.

  gerekli itirazları yaptım, en kısa sürede normal düzenimize kavuşmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.

  bu süreçte tedbire sebep teşkil eden yazıların yer almadığı bir şekilde yayına devam edilmesi ihtimali de bulunmaktadır, bağlantı sorunu yaşamanız halinde http://info.sourtimes.org/ adresinden ne oldu ne bitti diye bakmanız tavsiye olunur.

  duruma canı sıkılıp da mahkeme, mahkeme kararı, adnan oktar vs gibi konularda aklınıza geleni yazmamanızı rica ederim.

  ekleme: adnan oktar' ın açtığı bi önceki dava lehimize sonuçlanmıştı, halen temyiz aşamasında. bu ise "adnan hoca" ve "adnan hoca mucizesi" başlıkları altında yazılanlarla ilgili. bu konuda kişisel mesajlarınıza yoğunluk nedeniyle cevap ver(e)meyebilirim.
 • daha sabah olsun, memurlar işe gelsin, çayını içsin şööyle bi gerinsin, biriken evrağın ucundan şöyle bir tutsun, sıra da mevzubahis kararın evrağına gelsin, telekoma yazı yazmak için word açılsın, arada telefon gelsin, iki saat lak lak yapılsın, ondan sonra çaycı çayı tazelesin, tazelerken haftasonu oynanan maçların kritiği yapılsın, word dosyasına dönülüp iki satır yazılsın, gereğini rica ederim denilsin, print komutuna basılsın, o da ne paper jam, ohoo kağıt da bitmiş kim şimdi a4 aramaya gidecek, öğleden sonra bakarız denilsin, öğleden sonra yazı nihayet çıkarılsın, bir saat imza kartonu aransın, nihayet bulunsun, lakin hakim bey meşgulmuş yarın imzalayacakmış öğrenilsin, neyse efendim bu iş salıyı çarşambayı bulur, ee telekom dediğin ankara'da, kararı alan mahkeme istanbul'da, resmi yazı dediğin ağırdır, bir haftadan önce varmaz, öyle faksla filan olacak işler değil bunlar. bu esnada kanzuk halleder zaten, 16 nisan 2007 eksi sozluk'e erisimin kapatilmasi da uygulaması gerçekleşemeden tarih olur gider.
 • konuya ilişkin ayrıntılı bilgimiz olmamasının sebebi böyle bir tedbir kararının varlığını cuma akşamı 19:00 civarı ve de tesadüfen öğrenmiş olmamız ve adliyelerin cuma 17:00 pazartesi 09:00 arası kapalı olması.

  ihtiyati tedbir kararları, mahkeme gerekli görmedikçe aleyhine tedbir uygulanacak olan taraftan habersiz olarak değerlendirilir ve sonuçlandırılır. teorik olarak sizin tedbir kararı kabul veya reddedildikten sonra haberiniz olur, istisnalar dışında. itirazlar da doğal olarak tedbir öğrenildikten ve tabi çoğu zaman uygulandıktan sonra yapılır.

  doğal olarak teknik bilgisi ve bu bilişim hukuku konusunda tecrübesi az olan hakimlerin iki tane zırtapoz yazı için bir tedbir olarak tüm sitenin kapatılmasında sakınca görmemesi de halen internet'in toplumun gözünde ne içler acısı durumda olduğunun göstergesidir.
 • sözlükten yükselen "niye kapatıyorsunuz?" nidalarına karşılık, hakim sözlüğe "neden kapatıldığınızı bilmiyorsanız; nedeni büyük ihtimalle bilmemenizdir" gibi bir yanıtla dönerse, her şeye rağmen gülebileceğim bir hadise olacaktır.
  ayrıca şiddetle bakınız: treewalk dns
 • bu engellemeye neden olan dava lehimize sonuçlanmıştır.(dava sonuçlanalı bir kaç ay oldu aslında, sadece tarihe not düşmek adına yazdım.)
hesabın var mı? giriş yap