şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte yer bulmadığına hayret ediyorum nedense.

mecliste etkili ve bazen tek gerçek muhalefeti yapan kişi kamer genç'e daha fazla tahammül edemeyen akp'li milletvekilinin bir anda kamer bey'in üzerine saldırmalarıyla başlayan linç girişimi araya chp'li milletvekillerinin girmesiyle neticelenememiş. olayda abartma olduğu bir gerçek ama yine de kayda değer.

haber ve fotografları:

(bkz: http://www.internethaber.com/…_detail.php?id=137334)

(bkz: http://galeri.internethaber.com/….php?id=1063&no=11)
  • demokrasi neferlerinden yeni bir demokrasi hareketi...şaşırtmadı...
  • öfkenin bir nedeninin de olayların hemen öncesinde akp'li vekillerin sosyal güvenlik yasa tasarısıyla, kendlerinin de bazı hakları kaybettiğinin geç farkına varmaları sonucunda hazırlanan önergenin, chp,mhp ve bağımsızlardan destek görmemesi ile "4 yıl milletvekilliği yapıp paşalar gibi emeklilik parası alamayacak olmaları" olduğu sanılan durum.

ben vatandaş olarak ölmeden 4-5 yıl önce ancak emekli olabilecekken, 4 yıl çalışıp emekli olmak isteyen akp li vekillere karşı "milletin vekilliğini" yapan kamer genç ve salondaki diğer milletvekillerine millet'in bir ferdi olarak teşekkür ediyorum.
  • akp'ye karşı mecliste muhalefet yapan tek unsur kamer genç'e yapılan saldırıdır. buraya kadar tanımdı şimdi fikir açıklamak gerekirse şöyle ki;

olayın gerçekleştiği mekan türkiye büyük millet meclisi yani millet olarak aramızdan temsilcileri gönderip bizimle ilgili konuları tartışmaları için, bizim için yasama yetkisini kullansınlar diye görevlendirdiğimiz yer bir nevi fikirlerin tartışılması ve bizim için en iyisi olduğuna inanılan fikrin kabul görmesi için uygun görülen yer.

meydana gelen olay nedir, saldırı. bir fikre karşı başka bir fikriniz yoksa veya sahip olduğunuz konuda haksız olduğunuzu biliyorsanız şiddete başvurmanız kaçınılmazdır. yani kamer genç'e saldıranların onun savunduğu fikirleri çürütecek başka fikirleri, dayanak noktaları yoktur. dolayısıyla kaçınılmaz son, kamer genç'e saldırmalarıdır.
  • agzindan hosgoru, tolerans, demokrasi gibi kavramlari eksik etmeyen bir avuc zevatin son "insanlik" gosterisi. dayak yiyen adamin sov yaptigini iddia etmek de ancak bu zihniyete yakisir. sanirim akp siralarinda sinirler iyice bozulmus, engel olmaya calistiklari fanatiklikleri, hinclari, nefretleri ve mezhep sovenizmlerini daha fazla kontrol edememisler.
  • sözlükte bu konuyla ilgili çogu insanın tepkisiz kalması beni iyiden iyiye umutsuzluga dusuren haber olmustur.

ama olsun ya biz hala sinan cetinle fenomeni izleyelim.
    saatlerimiz çalışma enerjisini beynimizden alırken böyle şeylere kafa yormaya enerji kalmıyor tabi.
  • mağdurunun kimliğine bakılmadan insan olmanoın gereği olarak tepki gösterilmesi gereken girişim. hadi mağdur kamer genç olunca savunmayı sindiremeyeni de anlarım da böyle bir olayda bile kamer genç'i suçlu çıkarmaya kasmayı hiçbir anlayışa sığdıramam. adam şiddete uğramış. şiddeti de hitabet sanatı olarak görebilecek yapıdaki bir takım insanlar tarafından darp edilmiş. burada bile mağdura bulaşmak mide bulandırıyor. kamer genç için eleştiriniz, memnuniyetsizliğiniz varsa gider kamer genç başlığında yazarsınız. isterseniz ayrı başlık açarsınız. bu başlıkta sözkonusu olan bizzat linç girişimidir. failin ve mağdurun kimliği önemli değildir. mağdur bir akp'li de olabilirdi. tepki şiddetedir. anlamak zor olmasa gerek. tam da üzerine geldi: (bkz: tecavuze ugrasan da soyleme sikayet etme)
  • kucukken babalarindan feci sekilde sopa yemis amcalarin bastiramadigi hislerin su yuzune cikmasi.
    sayisal cogunluga ulasinca en basit toplumsal kurallari***** bir kenara firlatip ozlerine donuvermis cahil* hirs kuplerinin patlamasi sonucu vuku bulan hadise.

ilkokulda olsalar mudure gonderilirlerdi herhalde de, bunlarin mudur de ayni kafada...

edit: yazim yanlislari giderildi

zamanin otesinden edit: cok yanlis soylemisim, cok ozur dilerim herkesten. aslinda suc konusandaymis. cok kiskirtmis kamer genc. eh, kiskirtani da dovmemek olmaz. ne gerek var soze sozle karsilik vermeye.
    her millet hakettigi gibi yonetiliyor gercekten.
  • kamer genç'in başbakan'ı eleştirmesi sonucu vuku bulduğu söylenen olay. eh, kamer genç tamamen halkın oyuyla bağımsız olarak meclise girmiş biri olduğundan bunun verdiği rahatlıkla hareket ediyor. öte yandan parti üyeleri meclise girmelerini halktan ziyade genel başkanlarına borçlular, bu yüzden de ona yapılan her eleştiriye cevap vermek zorunda hissediyorlar kendilerini. biri halkın diğerleri genel başkanlarının vekili yani. pek adil bir karşılaşma değil*. böyle olunca da tabi şiddete başvurmak zorunda kalıyor bazıları, ne yapsın garipler. ne diyelim, çok yakışmış çok şık durmuş. özlemiştik bu tür manzaraları.
    ben asıl bi mhp-dtp kavgası bekliyorum temmuzdan beri ama gelmeyecek galiba. bu tekdüzeliği de sağolsun yine kamer bey bozdu.
    neyse efendim, son cümleyi ciddiye almayınız, latife ettim. huzurlarınızda bu olayı kınıyorum. ama şiddetle değil. şiddet saks. kamer genç zaten daha yeni dolandırıldı bir de üstüne dayak yiyor, üzülüyorum. görüşlerine hiç katılmasam da diğer beş yüz küsur kişinin çoğundan daha mert olduğu kesin.
  • haketmiştir canım. saldıranlar da meczup falandır. olur öyle bazan.