şükela:  tümü | bugün
  • ali ağaoğlu haklıdır.

adam zengin amk. sikko bir daireye aşağı yukarı 1 milyon tl verdi diye kendini zengin sanan var. paran kadar konuş.

bak ben buraya param kadar yazıy
  • helikopterle döndü kısmından sonra içli içli ağlayasım geldi. zenginin atarı kavgası bile bir başka oluyor valla.
  • + kim bu orospu çocuğu?
    - sizden ev almıştı
    + hangilerinden?
    - 35 metrekareliklerden
    + kaça soktuk?
    - 1 milyona efendim
    + o kadarcık mı?
    - her ay da 4 bin lira aidat alıyoruz
    + yok kesmedi beni. yatırın şunu ben bi sikeyim. kapıya da bi polis dikin, gelen olursa haber versin.
  • bundan çıkarılacak ders, öyle 3 - 5 milyon kazanınca gidip şaibeli adamlardan ev almayacaksın zira senin paran anca avukat tutmaya yeter. şaibeli adam polisten cumhurbaşkanına arkası sağlam, helikopterle iner ve seni dağıtır, sonra git mahkemelerde hakkını ara.

ortada huzur bozma olayı olsa polis gelirdi, müteahhit geldiğine göre huzur bozmaktan kasıt ürünle ilgili anlaşmazlık. fakirler için şöyle diyeyim; teknosa'dan kulaklık aldın ve paketin üstünde yazdığı gibi çıkmadı, gittin değişim istedin ve seni geri çevirdiler. forumlardan aynı sorunu yaşayan bir kaç kişi daha buldun ve birlikte gittiniz ve bu kulaklıklar değişecek diye ısrar ettiniz, tam o sırada müdür helikopterle size dalıp iade edin şu orospu çocuklarının parasını siktirsinler gitsinler, dükkanın huzurunu bozdurmam dedi.

siz kulaklığı alırken dolar 1.8 liraydı, şimdi 2.7 lira, size paranız tl olarak iade edildi. keşke kulaklık alacağınıza dolar alsaydınız.

edit: evet, aynen öyle, ürünün söylendiği gibi çıkmaması meselesiymiş. ifadeye göre site yönetimi 1 yıl içinde ağaoğlu kontrolünden çıkması ve site sakinlerinin seçeceği kişiye geçmesi gerekiyormuş ama bu olmamış. bunun üzerine site sakinleri dernekleşip bu sorunun üstüne gitmeye çalışmışlar, ağaoğlu da saldırmış.

ifade: http://i.imgur.com/90cwvjc.jpg

edit2: ha bir de üstüne kulaklık alamayanlar veya 30 liralık kulaklık kullananlar da sana küfreder, iyi yapmış müdür; kulaklığa 300 lira verilir mi der :) dallamalığın limiti yok nasılsa.

edit3: https://twitter.com/…mnet/status/588758949249294336
  • site yonetimlerinin bir rant kapısı olmasının ispatıdır. adam yapmış satmış hala peşini bırakmadığına göre güzel kazanç var. neredeyse bir kira kadar aidat toplayan yönetimler var ve sitede yaşayanlar hiç bir şey yapamıyorlar.
  • ben hala işin helikopter kısmındayım. helikopter he mi?
  • 'yeni türkiye' dedikleri şey nedirin cevabıdır. adi bir asayiş olayı değildir.

20 sene sonra bu ülkede sosyolojik araştırmaya hevesli bilim insanı, gerçek anlamda üniversite, araştırmacı bu ülkede kalır da türkiye'nin akpli yıllarını anlatan bir belgesel, bir sosyolojik araştırma yapılırsa bu olayla çok şey anlatılabilir.
    her dönem toplumsal hafızamızda belli semboller bırakır. özal döneminin sembolleri özalın prensleri, demirelli yıllar demirel'in şapkasını kapmaya çalışan vatandaş ise, akp döneminin sembolü ali ağaoğlu denen müteahhittir.

hiçbir vasfı olmayan bir müteahhit, birkaç senede ülkenin en zenginleri arasına giriyor, tvlerde nasıl bok gibi para harcadığını anlatarak görgüsüzlüğün mastürbasyonunu yapıyor, tv kanalları bunu insanların gözüne soka soka yayınlıyor, bu durum toplum tarafından yadırganmıyor. adam ne kadar güveniyorsa ülkedeki hukuksuzluğa mafyalığı kendisi yapıyor. birkaç adamını göndermiyor. hakkımda dava mı açılır diye düşünmüyor. bir başka müteahhit 'milletin a...a koyacağız' diyor ve devletten ballı ihaleler almaya devam ediyor.
    toplum olarak değer yargılarımız, motive kaynaklarımız 12 senede alt üst edildi. daha önceden hiç olmadığı kadar, hırsızlık, eşkiyalık normal karşılanıyor artık, şiddet hak arama yöntemi kabul ediliyor. önceki yazılanları okuduğumda, buraya yazanların yarıya yakını şiddet gören insanlara üzülmediğini, hak ettiklerini söylüyor. 'eski türkiye'de toplum ezilene, güçsüze yakınlık duyardı.
    daha önceden de türkiye burjuvazisi sağlam değer yargılarına sahip değildi, batılı anlamda sınıf bilinci yoktu. yarım yamalak da olsa montaj sanayi de olsa sanayi yatırımı yapılırdı. sakıp ağalar, halis ağalar, koçlar bu kadar ahlaksızca para fetişliği sergilemezdi. bunun toplumdan tepki alacağını bilirlerdi. bugün akp burjuvazisi yaratıldı. tek bildikleri müteahhitlik.
    seçimlere 2 ay kaldı. meclise girme olasılığı olan hiçbir parti toplumsal kokuşmuşluğa, değer yargılarının yitirilmesine değinmiyor. hepsi ben daha çok para vereceğim vaadinde. seçmen kim daha çok zam, ikramiye verecek peşinde. istiyorum ki iddiası olan bir parti de 'ben iktidar olunca bilgiye, bilime değer vereceğim, kısa zamanda kimseyi zengin yapamam, toplumsal değerlere yatırım yapacağım, insanımızı yücelteceğim, parası olmayan insanlar da bu müteahhitler kadar bu ülkede hak sahibi olacak, parası olup vasfı olmayan, sonradan görmeler benim iktidarımda toplumun rol modeli olamayacaklar' desin.
  • bu olaydan sonra elimdeki 1 milyon lirayla 35 metrekarelik daire almak için ali ağaoğlu'nu değil, fadıl akgündüz'ü tercih edeceğim en azından o dayak atmıyor. gider yarım inşaatta yatarım.

hesabın var mı? giriş yap